Čarovná záhrada

Čarovná záhrada https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519140/bmid_carovna-zahrada-7P6-519140.jpg 4 248 248

Je čas otvoriť zatrpknuté srdce V záhrade obklopenej vysokým plotom, zastrčenej za malým, tichým domom v ešte menšom mestečku, rastie jabloň, o ktorej sa hovorí, že rodí veľmi zvláštne ovocie. Sarah Addison Allen v celosvetovom bestselleri rozpráva príbeh tohto čarovného stromu a neobyčajných ľudí, ktorí sa oň starajú. Waverleyovci boli odjakživa zvláštna rodina, obdarená nezvyčajnými schopnosťami, ktoré z nich robili outsiderov aj v ich rodnom meste Bascome. Dokonca aj ich záhrada má čudnú povesť, preslávila sa jabloňou, ktorá rodí prorocké ovocie, a kvetmi so zvláštnymi účinkami. Žerucha pomáha udržať tajomstvá, sirôtky dodávajú deťom rozvahu a pyšteky majú moc odplašiť zamilovaného suseda. Vychýrená kuchárka Claire Waverleyová z nich pripravuje jedlá. Jej staršia sesternica Evanelle má zase dar predvídavosti. Sama nevie, prečo ju občas pochytí nutkanie obdarovať ľudí, no zakaždým sa ukáže, že jej dary boli priam jasnovidecké. Obe ženy sú poslednými z rodu Waverleyovcov, teda okrem Clairinej vzdorovitej sestry Sydney. Tá utiekla z Bascomu, hneď ako mohla, a opustila Claire rovnako, ako to urobila ich vlastná matka pred mnohými rokmi. Keď sa Sydney náhle vráti domov s malou dcérou, Clairin pokojný život sa obráti naruby. Sydney bilancuje roky, ktoré v rodnom dome prežila, zatiaľ čo Claire sa snaží vyrovnať s minulosťou a otvoriť svoje zatrpknuté srdce. Ak sa sestry majú v Bascome niekedy cítiť ako doma, musia urobiť to hlavné – zmieriť sa so svojím dedičstvom.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

Garden Spells , 2007

AnnieBarming
12.10.2015 4 z 5

Skvělá oddechová knížka

Leskodka
10.10.2015 5 z 5

Krásné pohlazení na duši. Příjemné odpočinkové čtení hezkého příběhu.

Anosilka
15.08.2015 5 z 5

Srdeční záležitost. Dokonalá!

Kammia
14.08.2015 3 z 5

Romantické, poutavé, super knížka na léto k vodě.

Bunburistka
24.07.2015 3 z 5

Pěkná oddychová knížka s příjemnými postavami a špetkou koření ... :)

Faustka
03.06.2015 4 z 5

Nejvíc mě bavila bezprostřední Evanelle.

„Ti muži. Nedá se s nimi žít, ale zastřelit je taky nemůžeš.“ --- Jak můžeš být tak klidná? Jak by ses cítila, kdyby ti tvůj muž řekl, že za tebou přijde, a potom se ani neukázal?“ --- „Vzhledem k tomu, že je po smrti, by mě to opravdu zaskočilo, Frede.“

anibeni
22.03.2015 5 z 5

Krásná, romantická, čtivá kniha, která mi v dnešním dni skvěle zvedla náladu a zapříčinila, že jsem se na chvilku ocitla ve světě jemných kouzel, lásky a přátelství..

lenka608
06.02.2015 5 z 5

Typická kniha pro snílky jako jsem já. Je tu trochu záhadna, nadpřirozena, ale ne tolik, aby to člověku připadalo jako scifi. Přiznám se, že jsem ji přečetla už 4x a je to jeden z mých oblíbených děl. Jedna z mála knih, na které jsem nenašla žádnou chybu. 5* :)

Luccy78
14.01.2015 5 z 5

Nádherně kouzelná knížka. Přesně ta, u které vždycky lituji, že už jsem na konci a stránky dál nepokračují...

Dousabel
14.04.2014 5 z 5

Neuvěřitelně milá, oddechová knížka, když člověk potřebuje vypnout a nabít se pozitivní energií:)

Missty.
17.03.2014 5 z 5

Kouzelná knížka. Příjemně se čte, kouzly jen hýří a je velmi oddechová. Žádná červená knihovna, žádná přehnaná fantazy ani příliš pohádka. Člověk v sobě má po přečtení takových pocitů, že to ani nejde vyjádřit.

Marbulka
28.02.2014 5 z 5

Hrozně moc příjemná knížka...takové pohlazení

AndreaP.
30.01.2014 5 z 5

Pohlazení po duši. Toto slovní spojení mě napadlo v souvislosti s touto knihou. Kniha netypického námětu plná pohody, tajemna, kouzel, lásky a vůně zahrady, kterou jsem doslova cítila. Po dočtení mi bylo líto, že je už konec, tak strašně moc se mi nechtělo z příběhu, z kouzelné zahrady odejít. Knihu doporučuji, je jedním slovem nádherná.

Tiama
07.12.2013 4 z 5

Bezesporu zvláštní knížka. Přemýšlela jsem, kam ji zařadit - pro mne asi romantická fantasy pohádka? Rozhodně stojí za přečtení.

baja
02.11.2013 4 z 5

Moc pěkná knížka. Čekala jsem tipickou holčičí oddychovku:-) Ale nakonec ve mě zanechala hlubší dojem a nemyslím si, že na ní hned zapomenu - byla prostě trochu jiná a zvláštní. Kouzla tam byla, jen tak lehce, až se dalo uvěřit, že něco takového se klidně stávat může:-). Pro mě měla knížka podobnou atmosféru jako Čokoláda. Určitě doporučuji:-)

Milla
20.10.2013 5 z 5

Nádherná knížka plná kouzel. Úžasné byly schopnosti Clare, Sydney a Evanelle Waverleyových. Chtěla bych mít takovou zahradu jako měla Clare a i souseda jako Tyler bych brala.

paloma
03.10.2013 4 z 5

Opravdu velmi milá knížka. Nevím proč, ale hlavni hrdinku Claire si tak nějak představuji jako Amelii z Montmartru.

Ruxandra
21.08.2013 4 z 5

Kniha mě během pár stránek uchvátila a nepustila. Je to krásné odpočinkové čtení. Ačkoli obálka vypadá jako od fantasy knihy, příběh je především o lidských vztazích. Ale nějaké to fantastyčno tam také najdete;)

Guenevra
09.08.2013 5 z 5

Super knizka!!! Neuveritelne neobvykly namet a styl, uplne z ni dycha pohoda.

ivakola
01.08.2013 5 z 5

Tak tahle knížka mě úplně okouzlila. Po přečtení jsem se cítila tak dobře jako dlouho nikdy. Totálně mě odrovnala.