Čarodějův syn

Čarodějův syn https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21339/kniha-elementu-carod-21339.jpg 4 32 5

Kniha Elementů série

Cray Ormoru, zrozen za pomoci magie a vychován ve světě kouzel, žije šťastně a spokojeně za zdmi hradu Spřadené vlákno. Jeho matka, čarodějka Deliev, mu dává vše, po čem kdy zatouží. Přesto však chce Cray víc. A když dospěje z chlapce v muže, je mu jasné, že nadešel čas, aby podstoupil svoji životní cestu a nalezl svého otce, jehož nikdy nepoznal – onoho mladého rytíře, jenž Delievě přísahal věčnou lásku a poté se nikdy nevrátil z poslední výpravy ve jménu svého pána. A tak se Cray vydává na cestu, která ho povede od města k městu a od hradu k hradu – vstříc nevyhnutelnému osudu. Na začátku ani netuší, co všechno bude muset prožít a jaká nebezpečí podstoupit. Protože osud Crayova otce může osvětlit jedině záře ohně démonů… Dotisk v r. 1999... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Perseus

Sorcerer's Son , 1979

parxel
26.10.2021 5 z 5

Čarodějův syn je pro mne takové milé pohlazení po duši. Přímočará fantasy, která klade důraz na silný osobní příběh a nikoliv na epické souboje. Na knize oceňuji zejména styl vyprávění a dovednost autorky vtisknout světu svou identitu a jedinečnost. A to je důvod, proč se k této knize rád vracím.

los
12.11.2018 4 z 5

v rámci žánru originální a pěkně vyprávěný příběh

optos2330
04.12.2016 5 z 5

Netradične poňatý magický svet podráždi vaše zmysly. S takou originalitou som sa inde nestretol. Zrelá autorka dáva každou vetou najavo, že má svojský rozprávačský štýl, všetko si dobre premyslela a používa výhradne vlastnú fantáziu. Naratívne postupy zapadajú do dejovej línie svojim umeleckým prevedením a všetko funguje ako má. Z knihy je cítiť dušu autorky. Ženskú, romantickú dušu. A práve s tým môže mať kdekto problém. Čierno-biely, takmer až naivne idealistický pohľad na svet robia z tohto diela unikát, ktorý je ale vhodný skôr pre mládež a ženy.

Hun
03.10.2016 3 z 5

Příběh poutavý, princip fungování magie zajímavý. Jen mě rušil až příliš okatý feminismus, což je žel problém mnoha autorek.

Alma-Nacida
02.12.2013 4 z 5

Příjemná fantasy oddychovka spíš pro větší děti, než pro dospělé, kteří to rádi (jako já) poněkud temnější. ;-)

Phyllis Eisenstein
americká, 1946 - 2020