Čarodějka a čaroděj

Čarodějka a čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133449/bmid_carodejka-a-carodej-ksZ-133449.jpg 3 147 32

Čarodějka a čaroděj série

Strhující vyprávění o sourozencích Wisty a Whit Allgoodových. Wisty je patnáct a bratrovi sedmnáct. Uprostřed noci jsou z domova odvlečeni tajnou policií “Nového pořádku”, zločinného režimu, který se ujal moci. Stejně tak se ocitly ve vězení i tisíce patnáctiletých dětí, mnoho jich je nezvěstných. Nový režim zakazuje hudbu, knihy, umění - a také kouzla. V hierarchii mocných je nejvyšší “Jediný, který je Jediný”. Oba sourozenci jsou obviněni z čarodějnictví a obvinění nerozumí. Nikdy na sobě nepozorovali něco zvláštního a neobyčejného. V nejvyšším rozčilení nočního přepadení se Wisty najednou rozzáří zeleným světlem a z prstů jí šlehají blesky. Aby rychle smazal úkaz, který svědčí proti ní, Whit způsobí silný vítr, který plameny uhasí. Do té doby o svých schopnostech netušili. Stanou se vůdci hnutí odporu, s kouzly však nemají zkušenosti a teprve se je učí zvládat...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Witch and Wizard , 2009

2000katka
13.08.2014

Mě se kniha naprosto nelíbila. Dostala jsem ji k Vánocům a jsem zklamaná. :-( Příběh mi celkově přijde jako kravina.

Luciana007
08.08.2014

Právě tuto knížku čtu tak jsem zvědavá jak to dopadne, a zda se mi to bude líbit... :D

IHaveNotName
05.02.2014 4 z 5

Musím uznat, že druhý díl je lepší, ale i ta jednička celkem ujde.

frukeška
20.08.2013 odpad!

Kdyby se mě na tuhle knížku někdo zeptal, tak mu ji v žádném případě nedoporučím.
Nejhorší, nejnudnější, nejnezajímavější knížka, co jsem kdy četla.
Druhý díl si rozhodně nepřečtu.

Grafoy
12.08.2013 2 z 5

Tahle kniha mi přišla strašně špatná, nevím. Asi mi nesedl styl psaní nebo náměť nevím, přečetla jsem ji během odpoledního klidu na táboře- asi tak jedna a půl hodinky. Nenudilo mě to- to ne, ale vůbec mě to nezaujalo... dávám dvě hvězdičky a to tomu hodně přiidávám...

HanaNov
08.08.2013 3 z 5

Pro mě osobně je Čarodějka a čaroděj velmi příjemnou knihou, která dokáže zaujmout jak dětské, tak dospělé čtenáře.
Čarodějka a čaroděj je prvním dílem zamýšlené fantasy trilogie o sourozencích, kteří jsou obdařeni nadpřirozenými silami, a tudíž předurčeni bojovat se zlem v podobě tzv. Nového řádu, jenž si podmaňuje celý svět a zabíjí všechny, kteří jsou "jiní", "nespořádaní". Kniha mi trochu svým svižným stylem a dětskými hlavními hrdiny připomínala velké fantasy série jako Eragon, Hunger games nebo možná vzdáleně i Harryho Pottera, i když jde o srovnání opravdu hodně vzdálené, protože na tyto mistrné kousky Čarodějka a čaroděj ani náhodou nedosahuje. Co je ale nutné říct - kniha mě ani na chvíli mě nenudila. Představuje tak velmi vydařený a slibný začátek zajímavého příběhu. Třebaže je nutné ji brát trochu s nadhledem (jako návrat do mladších let), protože je psaná jazykem a stylem bližším spíše mladším čtenářům a v některých obratech působí poněkud naivně, nijak mi to nevadilo, protože příběh sám o sobě byl zajímavý, čtivý a měl spád. I když - asi jsem čekala trochu víc.

MagdalenaHalow
22.07.2013 5 z 5

Mě to bavilo. Samozřejmě musím přiznat, že to bylo o něco jednodušší než ostatní dystopické nebo čarodějné knihy, ale četlo se to opravdu dobře. Taková oddechová knížka, lehce napínavá a nijak složitá - ideální na prázdniny.

Kate.S
12.05.2013 2 z 5

Na tuto knihu jsem se celkem těšila, jenže mě opravdu moc zklamala. Přišlo mi to takové nedodělané, nedomyšlené. V některých částech dokonce tak jednoduché, že by to zvládl napsat kdokoli, takže se určitě nejedná o strhující dílo. Když jsem četla, že je kniha podobná Orwellovu románu 1984, musela jsem se smát. Místa, kde se zřejmě mělo jednat o vtipy, mi přišla nehorázně trapná a obě hlavní postavy mi byly značně nesympatické a hlavně mi splývaly v jednu a nijak mi nepomohlo, že obě jména podobně zní. Možná, že chtěl autor napsat novodobého Harryho Pottera, to se mu bohužel nepovedlo. Možná tak jeho karikaturu. Kniha by mohla mít našlápnuto na dobrý fantasy příběh, ale něco to tam kazí. Určitě se o tom nedá dlouze přemýšlet. Myslím, že bych se bez této knihy obešla.

Posli
29.04.2013 2 z 5

Co to jako má být? Pokus o novějšího Harryho Pottera? Asi jsem udělala chybu, když jsem to začala číst hned po knížce, o které jsem hodně přemýšlela a hodně toho ve mně zanechala, protože jsem si neuvědomila, že tohle bude o něčem úplně jiném. Za den jsem měla přečteno. Četlo se to neuvěřitelně rychle (asi to bude tím, že to má velká písmenka). Příběh je takový holý, nedodělaný… Celé to je takové prosté a jednoduché. Nenalezla jsem tu nic, co by mě zaujalo. Hlavně jsem vůbec nerozeznala rozdíl mezi Wisty a Whitem. Kdyby oba byli stejného pohlaví, tak už fakt nenajdu absolutně žádný rozdíl. Obě dvě postavy prostě byly na vlas stejné. Nad touhle knížkou vůbec nepřemýšlejte, prostě čtěte dokud se nedostanete nakonec a potom ji zavřete. Tahle knížka vůbec není určená k zamyšlení, ale jen pro zábavu na pár hodin a pro oddych.

ilosek
09.02.2013 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila :-) Je hodně napínavá a plná magie. Je to originálně napsaný a spisovatel se neopičil po jiných skvělých knihách. Nechápu, proč má tak nízké hodnocení. Mě se velmi líbila a doporučovala bych tuto knihu každému, kdo má rád magii a tajemno.

VeverQa
09.02.2013 5 z 5

Nevím, proč má tahle kniha tak nízké hodnocení, protože mně se rozhodně líbila! Má v sobě prvky dystopie a vyskytuje se v ní magie. Ideální kombinace! Rozhodně jsem velice zvědavá, jak to dopadne a druhý díl si s radostí přečtu. :)

kamise
03.10.2012 2 z 5

Tato kniha mne dost podstatně zklamala. Z ukázky jsem očekávala cosi mnohem lepšího. Někde jsem četla o jakési podobnosti s Orwellovým románem 1984. Toto srovnání ovšem velice kulhá. Najdeme zde sice náznaky totality a represí, ale dopad na hlavní hrdiny to příliš nemá. Pokud se některý z nich dostane do problému, pak prostě samovolně vzplane případně se začne vznášet, a je vyřešeno. Sice nikdo neví, jak sourozenci Allgoodovi ke svým schopnostem přišli, proč se u nich projevily zrovna nyní a nikdy dříve, a přestože své schopnosti nedokáží ovládat, ve vypjatých momentech se jim to vždy nějakou zvláštní náhodou podaří. Kniha připomíná náčrt, či úvod k jakémusi napínavému příběhu, který však bohužel nenastane. Celé je to jaksi nedotažené, nepromyšlené, nepřesvědčivé a neoriginální, můžeme zde najít spoustu motivů z jiných fantasy knih, např. i Harryho Pottera, ale to je asi tak vše. Obávám se, že kvalitnější knihy s touto tématikou již vyšly, teď už budeme jen paběrkovat a stále dokola se opakovat. Mimochodem z knih s podobnou tématikou velice doporučuji sugestivní příběh Malý bratr od Coryho Doctorowa (dystopie o nastolení vlády totalitního režimu v USA).
Na závěr ještě jedna poznámka k hodnocení knihy - jestli jsem to dobře pochopila, uživatelka kikizubik, která zde knihu hodnotila jako první, ji ohodnotila pěti hvězdičkami a přidala do doporučených knih, aniž ji četla? Je to kvůli bodům? Já klidně mohu ke každé nové knize napsat jakýkoli shluk slov a sbírat za to body, ale nepřipadá mi to příliš košer. Ani v tom nevidím žádný smysl.

magie čarodějnice čarodějové

Autoři knihy

James Patterson
americká, 1947
Gabrielle Charbonnet
americká, 1961

Kniha Čarodějka a čaroděj je v