Bumerang

Bumerang
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447623/bmid_bumerang-eBw-447623.jpg 4 82 82

Román Bumerang velmi otevřeně popisuje různé formy násilí ve vztazích. A násilí, to nejsou jen facky nebo nadávky. Čím bližší vztah k někomu máte, tím pravděpodobněji se vám může stát, že neuhlídáte tu pomyslnou hranici, přes kterou by už neměl jet vlak. Násilník si postupně získává vaši důvěru (důvěru oběti), podlehnete falešné iluzi, že máte mnoho společného… a cesta ven ze začarovaného kruhu je najednou velmi těžká. Natolik, že se vám každá snaha o rozumnou dohodu několikrát vrátí jako bumerang. Autorka ve svém novém románu na příbězích tří žen zachycuje, jak se chovají násilníci, jak se chovají lidé, kteří zachraňují ostatní (a přitom by měli začít u sebe), jak se chovají lidé, kteří neustále „brečí“, mají tendenci konat dobro, a přitom parazitují na ostatních. Je to kniha, která má schopnost otevírat oči a uvědomit si, že jsou věci, před kterými nikdy neutečete a ať už jsou dobré či zlé, mohou se vám vrátit jako bumerang. Řečeno o knize: "Kniha Bumerang Terezy Schillerové popisuje s až mrazivou výstižností příběhy partnerského násilí (i když to není čistě jen o tom). Poukazuje na to, že tato problematika se může dotknout každého z nás. Velmi trefně popisuje mnohdy nepochopitelnou dynamiku partnerského násilí, plíživost s jakou se ve vztazích zabydluje a neústupnost násilného partnera v touze po maximální kontrole a získání moci nad svou obětí. Zachycuje opakované pokusy oběti vymanit se z nezdravého a ohrožujícího vztahu a věčný boj s pocity, které se vrací s železnou pravidelností právě jako bumerang. Je to přesně ten typ knihy, u které si říkáte, že ještě přečtete kapitolu a jdete spát, a ráno ji odkládáte na noční stolek dočtenou." PhDr. Dana Pokorná - vedoucí sociálních služeb v proFem; soukromá psychologická praxe: Terapie Zlatnická... celý text

BlaninaK
28.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Silné téma, skvělá kniha. Otáčela jsem stránku za stránkou. Místy velmi užitečné informace týkající se domácího násilí - neúčinnost Cochemského modelu ve vztazích ve kterých je násilí, možnost vykázání násilníka až na šest měsíců. Autorka se snažila zbořit řadu mýtů, čemuž fandím. Lidé stále toto téma tabuizují, zlehčujího. Velmi mne zasáhl i příběh mladé učitelky Oliny. Jak snadno se můžete zbláznit.

evaromer
25.12.2020 5 z 5

Začetla jsem se hned ze začátku knihy, protože již úvod sám je výborný teaser k tomu si představit, že knihu jen tak neodložíte. A to se mi stalo. Silné příběhy, které jsou odvyprávěny velmi obratně. Místy je kniha těžká, protože otevřeně popisuje různé formy násilí. Postavy v knize létají jako bumerang a stejně tak i jejich osudy. Četla jsem i jiné autorčiny knihy, ale tato je doposud za mne nejpovedenější.

terka6725
25.12.2020 odpad!

Ne, tohle prostě dobré nebylo. Téma by mohlo být silné, ale postavy byly velmi ploché, nedotažené, jejich vývoj byl pouze na papíře, nebyl uvěřitelný. Do toho autorka někdy dost neobratně pracovala s jazykem, používala zvláštně kostrbaté výrazy nebo spojení slov (třeba, že z někoho pot lije jako z konve) a do toho zbytečně a trochu hloupě používala anglicismy, takže i pásmo vypravěče působilo kostrbatým dojmem. Přímá řeč postav se rádoby stylizovala do hovorové češtiny, ale ani to nevyšlo, působily jen uměle a kostrbatě.
Hlavní linka s Lindou skončila ani ve třetině, pak pokračoval nudný a dlouhý výčet dalších životních osudů, který vlastně vůbec nikam nespěl ani nedospěl. Nedočetla jsem, skončila jsem něco za půlkou, což nedělám často. Pak jsem knihu už jen zběžně prolistovala a vím, že jsem o nic nepřišla.
Za mě znovu - téma by mohlo být silné, ale muselo by být lépe zpracované. Tohle bylo prostě nudné a plytké.

Marvin16
05.12.2020 5 z 5

Knížka, kterou nechci odložit z ruky. Chytlavá, čtivá, ožehavé téma, příběhy poutavé. Jsem rád, že ji mám.

lindino
13.11.2020 5 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivá, nedala se odložit. Stránku po stránce jsem se nořila do příběhů ženských, které to nemají jednoduché a které vůbec netuší, jaký obrat v jejich životě může nastat. Moc se mi líbilo, jak je celá kniha postavena a jak do sebe nakonec všechno zapadlo. Postavy knihou létají doslova jako bumerang.

AničkaP99
31.10.2020 5 z 5

Autorku znám osobně, a to při příležitosti na křtu její druhé knihy Deník raka 2 (krásný zážitek- mimochodem to byl můj tajný sen, se zúčastnit křtu nějaké knížky). Dokonce mám doma ve své knihovničce všechny její zatím vydané knížky (s věnováním podepsané, nutno dodat❤️), které jsem přečetla bohužel ne, jedním dechem, s to kvůli tomu, že sem musela do toho obstarávat malou a manžela, však to znáte. jinak by to na jeden dech bylo. Poutavý příběh až do konce, to se mi dlouho nestalo u knížky. A jak už někdo psal, je to smutné a neuvěřitelné, že to psychické i fyzické násilí se bohužel děje. Ale už nic dál prozrazovat nebudu, to už si každý musí ten příběh přečíst sám. Díky Terí.
Jo a ještě nutno dodat, knihu sem si zakoupila přímo od autorky s vlastnoručně vyrobenou kávovou svíčkou, krásná kombinace, protože sem milovnice svíček, a kdo ne že?

adriane9
28.10.2020 4 z 5

Uff... Anotace uvádí o čem kniha je, upřímně jsem však nečekala takovou nálož psychopatů. Člověk to dočte a říká si jestli je vůbec možný žít normálně, potkávat normální lidi. Autorku vůbec neznám, doteď jsem netušila o její existenci, ale má to u mě jistý, píše velice čtivě a uvěřitelně i když ta kombinace příběhů na mě seslala těžkej splín. Psychické i fyzické týrání, šikana, duševní nemoci tohle vše se na vás shrne jako lavina a já doufám, že to nebude můj bumerang, že jsem víc ta normální než trochu psycho. Děkuju za radu se solí a cibulí, díky za texty od Topola a prostě díky za proFem.

ketty72
24.10.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila. Autorku pravidelně sleduji na sociálních sítích. Od příběhu se nedalo odtrhnout. Velmi živá a intenzivní první část knihy, která mne nenechala klidnou, ve druhé části jsem při čtení vzpomněla na řadu věcí, které za sebou v životě mám, zejména v zaměstnání. Kniha je povedená, místy mrazivá a těžká ... přitom opět velmi ze života. Oceňuji jazyk, kterým je kniha vyprávěná. Čtivý, srozumitelný, místy osobitý.