Hustej nářez - komiks

Hustej nářez - komiks https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384122/bmid_hustej-narez-komiks-XIl-384122.jpeg 4 223 47

Bratrstvo krve (komiks) série

1. díl

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali... celý text

JerryDexter
10.03.2019 4 z 5

Povinný doplněk pro všechny řezníky, masochisty a upíry. Jo a taky pro Kartany. To aby věděli, co je čeká.

pobijecmuch
09.03.2019 3 z 5

Nakresleno velice pěkně, ale nemůžu si pomoci, psaná kniha je daleko lepší. Celé se mně to zdá takové pokrácené a zbytečně uspěchané. Původní kniha má 290 stran a tento komiks pouze 128.
Nejsem moc velký fanoušek komiksů, ale toto mně dost zklamalo. Předpokládám, že tato kniha bude mít hodnotu pouze pro fanoušky a sběratele komiksů.

QEDS
03.03.2019 5 z 5

Komiks má nádhernou kresbu. Moc děkuji Kilianové za toto ztvárnění. Kresba zachycuje každý detail. Samozřejmě velký dík pro Kotletu, za knihu jako takovou bez níž by komiks vůbec nevyšel. Komiks je super pro nováčky kteří se chtějí dostat do děje nebo mít představu o čem Kotleta píše, ale nechce se jim číst kniha. Pro nás těžké fanoušky je to nadupaný fun servis, ve kterém je plno pomrknutí na děj z knihy. Všem moc toto Velkolepé dílo doporučuji... NE SPÍŠE NAŘIZUJI PŘEČÍST!

dpxcz
02.03.2019 5 z 5

Komiks je skvělý doplněk k plnohodnotné knize a kresba nádherná. A za hodinu si člověk, upír, kartan či jiný mimozemšťan v obrazovém podání shrne, co se dělo v knize. Už se těším na další díly.

Norri
01.03.2019 3 z 5

Moje úplně první setkání s Kotletou. Asi chápu, proč jej někteří zatracují a jiní adorují. Hustej nářez je brutální přímočará jízda, která se nesnaží o žádné komplikované zápletky. Prostě sex, kozy a krvavý masakr. Kotleta své hrdiny rozhodně nešetří. Ve scénáři nejsou žádné výrazné chyby, vyprávění si drží po celou knihu vysoké tempo a za hodinu není co řešit. Na kresbu Jany Kilianové jsem byl hodně zvědavý. Některé ukázky vypadaly dobře a jiné mě spíše odrazovaly. A taková je nakonec i celá kniha. Některé obličeje mi připadají až příliš symetrické, jednoduché a tak nějak sterilní, ale některé jiné mi zase připadaly skvělé. Jako problém vidím také stínování. Některé panely jsou parádní - pěkně nakreslené, vystínované a mají atmosféru. Jiné ale vypadají skoro jako z rychlá práce v jednoduchém grafickém editoru a cítil jsem z nich autorčiny kořeny v manga kresbě a v českém manga sborníku. Celkově jsem si ale knihu užil a jsem zvědavý na pokračování. Kniha sice nevyšla v pevných deskách, ale je vázaná a působí solidním bytelným dojmem.

Terva
01.03.2019 5 z 5

SEX
Sex je to jediné,
co vás nepřestane bavit
ani po sedmi stech letech.

Tak jsem neodolal.
Cože jsem to provedl? Mám tu na stole rozečtený Prsten Nibelungův, ale včera jsem si přímo z nakladatelství Epocha přinesl první komiks ze světa Bratrstva krve. Pane Wágner, musíte jit stranou, přicházejí jiní germáni a s nimi bruntálský řezník mistr Kotleta!!!! A áno, nesmím opomenout umělkyni, která se výrazně podílí na komiksu a to svou úžasnou kresbou. „K.L.anová“ jak se do komiksu podepsala Jana Kilianová. Například se jí nádherně povedla kresba Sangot. Ale to je jen příklad. Je tu spousta krásných kreseb a každý zde určitě najde to své.

Citát: Chci být netopýr. Chci být netopýr. Chci být netopýr.

Ihned po otevření vás do očí i rukou praští kvalita obálky. Suprácky vyztužená a z vnitřní strany dokonce pokreslená. A když si moc nebudete všímat postav, které si právě užívají sex, zjistíte, že jsou obrázky téměř hraničící s okraji listů. Sem tam je využita plná síla omezené stránky. Ale to jen tak na okraj až po okraj. Věnujme se příběhu. Ahoj synku, jak se ti....šuká?

Citát: Pičo, ne. Pičo, ne. Pičo, ne. Já mám halušky! Pičo, já mám halušky, já vidím netopýry! Zkurvený zajebaný hulení!

Doufám, že převážná část čtenářů bude slintat na obrázky Prahy, nad kterou se vznáší létající talíře. V tu chvilku člověk zapomene i na sex. ….chvilku. Alespoň do té doby, co se na plátně vaší TV objeví TV Soukup. Pak budete muset zatleskat K.L.anové za její umění. A to nemluvím o kurevský scéně nazvaný Vykoupení z věznice Pankrác. (tramvajová smyčka před vozovnou Pankrác u věznice Pankrác je mistrovsky nakreslená. Mám chuť stát se švecem)

Citát: Chudák Uhřík

A děj? Inu, co by jste čekali od pana Kotlety? Určitě ne nějakou idylku se zátiším plným kytiček a broskví. Tedy víte jaké broskve myslím. Už zase myslíte na sex? Místo toho zde máte skoro nasrané upíry a jejich Bratrstvo, protože nějaká mimozemská pakáž se sere do jejich planety. Planety hýčkané a milované a …...vysávané. Zde musí zasáhnou rada a v jejím čele je nejstarší upírka na světě a hlava Bratrstva od nepaměti, samotná Sibet.

Malá ochutnávka:
Najednou už nejsme vládcové. Teď jsme jen krysy, které se schovávají v temnotách a občas si vyrazí napít se lidské krve.
Měli bychom se znovu ujmout vlády nad lidstvem. Měli bychom vyhnat Kartany!!!!

Do komiksu je přiložen lístek s omluvou za zpoždění vydání tohoto díla, (lístek je určen jen pro předplatitele) další informace ohledně pokračování Bratrstva krve, také je přidán obrázek s portréty čtyř hrdinů tohoto příběh a tím jsou Bezzemek, Veronika, Kateřina (sípnitěvko!) a Gerhard. (v knize tento obrázek najdete na straně 17) a hlavně je přidán podpis. Mgr. Zdeněk Pobuda se osobně podepsal. Hurá, další autogram do sbírky!!! Díky redakce!!

Citát: Mám v sobě nějaký posraný vetřelce. Copak jsem Ripleyová?

lyriq
01.03.2019 5 z 5

Legenda pokračuje. Komiksová podoba Nářezu neskutečně sluší a Jan Bezzemek je prostě frajer z osmdesátkových akčňáků.