Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41373/bmid_hustej-narez-hx9-41373.jpg 4 1429 1429

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…... celý text

Fremr
18.02.2015 2 z 5

Hustej nářez je vlastně kopie Kulhánkovy Cesty krve. Ovšem o dost horší. Kniha zabaví, ale že bych se u ní válel smíchy a zároveň si užíval akční jízdu jako u Cesty krve říci nemohu. Sexu, akce, humorných dialogů je možná až přiliš, protože není místo na nějaký větší příběh. Styl připomíná Kulhánka, ovšem kvalitou textu je to někde úplně jinde. O dost pod Kulhánkem. Ale i tak to celkem ujde a ti co mají rádi brakovou sci-fi, s nezničitelným hlavním hrdinou, nejspíše nepohrdnou. Na další díly mě kniha nenavnadila. V Pevnosti jako kniha měsíce a hodnocení 200% si tahle kniha rozhodně nezasloužila, pokud vím tak takové hodnocení ani žádná kniha nikdy nedostala, byla to jasná tlačenka! A kdo je vlastně František Kotleta? Třeba se to někdy dozvíme. Pravdpodobně někdo z okruhu Pevnosti? Kdo ví... Ale Kulhánek určitě ne.

Mlha
16.02.2015 5 z 5

Už dlouho jsem se takhle nepobavil. Kdo má rád ranou Kulhánkovo tvorbu, neměl by být zklamán. Nevím, co tady někteří proti Fandovi Kotletojc mají, ale já, ač jsem ke knize přistupoval s jistým despektem, jsem byl spokojen, hodně. Naopak poslední Kulhánkovi knihy pro mě byly zklamáním. Takže tohle je návrat ke staré, dobré, nekomplikované akci a spoustě výborných hlášek. A navíc, Fanda je taky Bohemák!!! Už se těším na rok 2018, až spláchnem ten Arsenál.

vlkodlaq
13.02.2015 4 z 5

Ve svém komentáři k autorovi jsem zmínil možnost, že na pseudonymu Kotleta se podílí Kulhánek ještě s někým. Po přečtení části této knihy musím jednoznačně konstatovat: tak v tomhle Kulhánek stopro nejede! A nechápu, jak to někoho může vůbec napadnout. Autorský styl je něco, co se těžko překonává a tady v nářezu není po Kulhánkovi ani náznak stopy.

gonga
06.02.2015 odpad!

Přečetl jsem a nikdy více, daleko horší než Kulhánek nebo Kopřiva, primitivně napsané, hloupé zápletky, závěr úplně pitomý. A ještě ta rádobyvtipná legenda, kterou se vydavatel snaží okolo Kotlety vytvořit....

Klax
25.01.2015 5 z 5

"Kdybych nebyl Kulhánkem,chtěl bych býti Kotletou". Co více k tomu dodat? Kdo zbožňuje mistra K.,ten se rozhodně nebude u celé této nářezové ságy nudit. Jak já miluji zdejší malířské umění, kde místo štětce použijeme Desert eagle 50. action express a místo barvy trochu mozkomišního moku ;-) peace.

Eigis
11.01.2015 5 z 5

Je to jízda. Akce střídá akci. Člověk se opravdu nenudí, ale kdyby měla být tahle knížka delší, asi by mi trochu vadilo, že se autor trochu víc nezaměřil na jednotlivé postavy, ale v tomto rozsahu to bylo jedno. Prostě parádní oddechovka.

palec
12.12.2014 5 z 5

Výborná alternativa Kulhánka.

amavis8216
28.10.2014 5 z 5

Bratrstvo krve mi po zakoupeni lezelo nejakych par tydnu ve ctecce, nez jsem se konecne rozhodl k precteni a dobre jsem udelal. Hustej narez jsem dal za den, slusne akcni vec, doufam, ze v pokracovani autor nepolevil a bude to podobnej hustej narez, jako tento prvni dil. Diky pane Kotleto ;)

d3t0x
25.06.2014 4 z 5

Akcna splatter knizka, s viacerymi dobrymi napadmi. Ak mate radi tento styl, bude sa Vam pacit. Mne v tejto prvej casti vadili niekedy hlupe prirovnania, ktore sa akoby nasilu snazili byt vtipne. Inak celkom fajn kniha na odreagovanie, avsak pan Kulhanek to nie je :)

cori
01.06.2014 3 z 5

Svižná akční jízda, která se s ničí nepáře. Bavilo mě, jak Bezzemek všude byl a všechno viděl (bitva u Kresčaku, bitva na Bílé hoře, atd.). Uhřík byl docela sympaťák.

kocour_mikeš
29.05.2014 3 z 5

Nevšední kombinace a originální pojetí úpírů a mimozemšťanské invaze, dobře se čte a odsejpá to. Na odreagování dobrý, dávám 65% a jsem zvědav na pokračování až se ke mně dostane.

mi-380
18.05.2014 4 z 5

Všechny komentáře si pochvalují, jak se to pěkně rychle čte. Musím souhlasit, tenhle mix akce, dobrodružství, hororu a porna je nadprůměrná oddychovka.
75 % (zatím 109 hodnotících s průměrem 82 %).

marapavelka
15.05.2014 1 z 5

Asi nejnepodařenější snaha o napodobení (kopii) Jiřího Kulhánka, jakou jsem kdy četl. Autor se zoufale pokouší být ještě drsnější, vulgárnější a nahláškovanější než vzor. Kdyby se, místo snahy nacpat do každé věty alespoň jedno sprosté slovo a do každé druhé alespoň jedno rádobyvtipné přirovnání nebo hlášku, soustředil víc na vytvoření originálního příběhu, bylo by to určitě prospěšnější. Takhle jsem to vzdal ani ne ve třetině knihy.

Foglinka
09.05.2014

Musím poděkovat autorovi. Dobře jsem se bavila. Kombinace upírů a žlutejch mimozemšťanů :-D. Jediné, co bych asi autorovi vyčetla, byla rychlá smrt Kateřiny. Ta mrcha si zasloužila trpět. Okamžitě beru další díl, protože musím vědět, jak to celé dopadne.

pobijecmuch
19.04.2014 5 z 5

Tohle je správně "úleťácké" české sci-fi, které mně hodně vzalo. Je pravda, že v dalších dílech se Kotleta už trochu opakuje, ale pořád je to zábavné.

Sandruše
02.04.2014 5 z 5

Metafory mistra Kotlety jsou neskutečný peklo a já se královsky bavila od začátku do konce. Pět hvězd.

Khagrael
24.03.2014 5 z 5

Kulhankovsky dobre ;)

kočičí anus
04.03.2014 3 z 5

Nic moc

Honzeecheck
03.03.2014 2 z 5

Mam slabost pro podobný absolutní braky, ale když dva dělají totéž.... však to znáte. Upocená, nedomrlá, nevtipná kopírka už dávno vymačkanýho Kulhánka, která zaujme snad jen mimořádně špatnejma ertockejma scénama a debilníma přerovnáníma. Jestli je něco horšího než použít slovo štěrbinka tak je to přirovnání "roztála jak hrudka másla na hlavě beduína cestujícího po saharské poušti". Celý to připomíná šuplíkovou tvorbu pubertálního onana. Sorry ale punk je jinde. Jinak první digitální kniha, kterou jsem kdy přečetl.

ferda
30.01.2014 4 z 5

Kulhánku ,máš tady tvrdou konkurenci.Hned valím pro další díl.