Touha

Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458302/bmid_touha-yjd-458302.jpg 3 293 293

Bratři Steelové série

Mladou právničku Jade Robertsovou opustil ženich v den svatby. Ponížení ji pálí, a tak hledá útěchu na coloradském ranči své nejlepší kamarádky Marjorie Steelové. Vůbec nečeká, že ji začne přitahovat Marjoriin zamlklý, odtažitý bratr Talon. Jakmile ji navíc nádherný kovboj políbí, je Jade ztracená… Talon Steel je zlomený, hluboce raněný muž. Nikdy se plně nezotavil z následků hrozného trýznění a mučení, kterému byl vystaven v dětství, a tak žije jen ze dne na den a bere si od žen, co mu samy nabízejí. Na oplátku jim nic nevrací. Ovšem jen do chvíle, kdy mu do života vtrhne Jade. Je krásná, milá a štědrá a jeho touha po ní se změní v posedlost – až se Talon začne bát, že tak silnou touhu nedokáže nikdy uhasit. Mezi oběma milenci zahoří spalující vášeň… ale Talona i Jade pronásledují dlouho pohřbená tajemství a je možné, že je nakonec rozdělí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Craving , 2016

Nuttelka
24.07.2022 3 z 5

Ach jo... proč... proč... proooooč??!!! Jak totálně zabít erotický náboj knih? Házejte tam několikrát po sobě slova "číča", "řiť", oslovení "kotě" pro totálního alfa samce a naivní "uvědomělou" hlavní hrdinku, i když je vystudovaná právnička. Jade je pro mě totálně nemastná neslaná, vůbec ničím si mě nezískala. Talon je buran, i když š..á jako "Bůh" :-) Jako chápu, proč takový je, ještě se toho určitě dozvíme hodně, co všechno tato rodina skrývá za tajemství, ale... A souhlasím s více názory, ten překlad je prostě tragický, takže i díky tomu dojem z knihy prostě klesá, ba dokonce úplně otráví požitek z četby. Prostě odmítám jakýkoliv jiný význam pro "číču", než pro čtyřnohé zvíře, mám z toho fakt osypky v tomto žánru knih.
Na druhou stranu moc chválím obálky knih, ty se mi líbí moc :-)

Ewe291
16.05.2022 3 z 5

No tak neviem ako je to tak 60 ku 40 alebo 70 k 30 ale tych 60 a 70 je zle .... Číča tu a číča tam, to ako vazne?! A aby zena vravela chlapovi kote?! On ju nechce a ona si neda povedat a nakoniec ma zlomene srdce, ved "halo moja zlata sama si si o to koledovala" no ked ma nechce fajn idem si dalej. Jasne je to kniha ale mala som dost. Davam si pauzu od tohto pretoze mi to pripomina knihy od Dayovej a to som mala tiez dost. Takze dalsie casti serie si precitam ked sa budem prilis nudit alebo ked ma prejdu vsetky tie pocity co mam z knihy

terikus
07.04.2022 4 z 5

Kniha sama o sobě by nebyla tak špatná, kdyby nebyla tak děsně přeložená, ale to už tady bylo napsáno mockrát... překvapil mě otevřený konec

JessieEx
22.03.2022 1 z 5

1,5*
Kniha měla docela slušný rozjezd, ale pak se to celé pokazilo. Bylo to hodně špatné, pardon...

Hlavní hrdina byl ukázkovým příkladem úplného primitiva, který myslí pohlavním orgánem a jak sám přiznává, nechá se ovládat svými zvířecími pudy. Nebyl ani trošku sexy. Navíc je líčený jako mlčenlivý chlapík, ale v posteli tedy mluvil až moc a ještě hrozně hloupě.

Tím se dostávám k největšímu problému knihy - nevím, jestli je to překladem, ale když v knize došlo na sex, byl to obrovský průšvih. Použité výrazy celou knihu úplně utloukly - kdo?! říká číča, ř*ť atd v posteli?

Ono by bylo asi ideální úplně vynechat vyprávění z pohledu Talona, ale zase mi přišla zajímavá ta jeho minulost, takže mě štve, že bych musela číst další díl, abych se o tom dozvěděla něco víc...

Touto knihou jsem si každopádně potvrdila, co mi v erotických románech vadí: málo citů, příliš mnoho anatomie, tohle fakt ne, děkuji.

A ještě jedna výtka k Talonovi a jeho postelovým aktivitám: je ok, že nechce aby mu NĚCO ženy dělaly, protože s tím má spojené trauma z dětství, proč ale když s tím má takový problém mu nevadí to samé dělat ženám?! Fakt idiot...

Omlouvám se za naštvanou recenzi a použité výrazy, ale v případě této knihy to nejde jinak...

Evitsa
11.03.2022 3 z 5

Me se kniha líbila a jsem zvědavá co se odehraje dal,určitě je jasné kdo je nový přítel její matky...
Jaka temnota se tam odehrává...
Překlad knihy byl tedy příšerný, číča vede a hned za tím, když Jade oslovuje Talona kotě, jako tvl opravdu?
Myslím si, ze by bylo fajn u toho překladu občas i myslet...co?

Každopádně víte za tato série má minimálně 21 dílů...?

Bettybook
26.02.2022 2 z 5

Tahle kniha je pro mě definicí hromádky neštěstí, protože to BYLA jedna velká hromádka neštěstí. Ten popis sexuálních scén a v podstatě celý překlad byl tak špatný, až jsem se hanbou propadala. Ačkoliv to má takovou velkou chybu, tak se to na druhou stranu četlo dobře a nerada to říkám, protože si potom připadám jako jeden velký protimluv XD

Fidibus
23.02.2022 2 z 5

(SPOILER) "Přestože mám takové příjmení, nejsem z ocele."
Dívka Jade přijíždí za svou kamarádkou, která žije s bratry. Hned ji zaujme krásný mlčenlivý Talon, který toho má za sebou hodně, jak se dozvíte z náznaků. Sexuálně se dají dohromady, ale jinak je to chce-nechce, do toho její bývalý přítel. Výsledně se v knize tolik neděje, děj by se dal zestručnit. Tak uvidíme, co dál s Talonem udělá láska...
"Každý člověk se někdy bojí." "Já ne. Já jsem strach nepocítil celých 25 let. Až teď."

Lofda
10.01.2022 2 z 5

Nebudu vypisovat co všechno bylo špatně - rozhodně se nepovedl překlad, nepovedlo se toho víc.. Myšlenka tam byla, jen se nepovedlo ji uchytit. Ač vážné téma, celé mi to připadalo spíš úsměvné a neuvěřitelné. Asi bych chtěla vědět, jak to s nimi bylo dál, ale do čtení dalšího dílu se zatím nepustím.

biki
13.12.2021 2 z 5

Naštěstí jen v knihovně mě nalákala anotace, která slibovala erotickou, trochu napínavou romanci. Četba byla ale opravdu dost příšerná. Kdyby mě nezajímal Talonův osud, vůbec bych knihu nedočetla. Horší je, že příběh není ukončený, takže bych teoreticky měla přetrpět pokračování. Jestli se na to ale dám, ještě nevím.
Fakt je mi záhadou, zda je autorka opravdu tak neobratná, jenže to by jí knihu asi vůbec nevydali. Anebo jen překlad?

Evule114
11.12.2021 5 z 5

Mě se knížka moc líbila. Sice komentáře níže mají pravdu v tom, že slovo číča se opravdu do románu nehodí, ale mě to až tak nevadilo a práce právničky také ne. Četla jsem jedním dechcem. Rozhodně je to velmi napínavé.

adrianna0305
11.12.2021 2 z 5

Určitě je to čtivé a erotická linka docela zajímavá. Co tam bylo toporné a těžko uvěřitelné, byla Jade a její profese právničky. Autorka jí měla vymyslet jiné povolání, aby úryvky z práce nebyly tak směšné. Z toho popisu pracovního zapálení by nezachránila Talona ani od pokuty za parkování :) Uvidíme co přinesou další díly.

AliceTief
25.11.2021 4 z 5

Rychle se čte a příběh opravdu strhne do děje. Příběh je napínavý i vášnivý, za mě super oddechovka...

lusitta05
24.11.2021 3 z 5

A ja tak rada čítam romány a zvlášť erotiku v češtine! Také krásne slová čeština má,na popis sexu ako stvorené. A tu je to úplne že zabité. Na ten trápny výraz číča dlho nezabudnem.Tak mi to pripadalo, hlavne zo začiatku,akoby som čítala nejaký akože "zakázaný" román z doby tesne po revolúcii,až je to smiešne. A pritom príbeh ako taký je zaujímavý a chcem vedieť viac,no nevzdávam to.

Gweny
22.11.2021 4 z 5

Tak jo, další probdělá část noci jen proto, abych zjistila, jak to dopadlo?
A zjistila?!
Při přečtení posledního odstavce jsem měla husí kůži!

Mísí se ve mně protichůdné pocity z téhle knihy. Rozhodně si chci přečíst další díl, ale pokud se tam stále budou používat slova "čí*a" a "šu*at", asi je začnu opravdu nenávidět. Už teď jsem měla tendenci sexuální kapitoly přeskakovat.
Nicméně psychologie prostředního z bratří Steelových je rozpracovaná opravdu bravurně.
Není to úplně oddychovka, ale i přesto jsem ji zvládla přečíst že jeden večer. Zvědavost byla silnější než únava a nutkání jít spát, protože budík ráno bude nekompromisní.

suzanne1997
18.11.2021 5 z 5

Rozhodně skvělý začátek série. V první části série si autorka docela nenápadně omotává čtenáře kolem prstu a utahuje se jako anakonda kolem své kořisti. Příběh je natolik strhující, že čtenář nedokáže přestat, a to ani uprostřed noci, kdy hodiny už dávno odbily půlnoc. Autorka píše poutavě a přesvědčivě, skvěle si přitom hraje jak s postavami a prostředím, tak i s dějem. Nic nenechává náhodě a vztahy všech hrdinů se pomalu rozbíhají. Čtenář má možnost prožívat osudy lidí na ranči spolu s nimi. Všichni jsou moc milí a příjemní, tedy až na pár výjimek. Téhle knize stoprocentně stojí zato věnovat svůj čas, moc ráda jsem se do jejího čtení pustila. Důležité je mít po ruce druhý díl, výjev fénixe na konci první knihy okamžitě nutí zjistit, co bylo dál.

petusska01
16.11.2021 2 z 5

Oproti predchádzajúcim výberom (nesprávnym) toto začínalo ako celkom kvalitné čítanie. Vyzerá to na poriadnu nálož traumy a drámy. Tie dialógy pri sexe sú strašné, a tá číča v každej vete je veľmi na škodu. Snažím sa to však ignorovať, lebo ako vyzerá to že Talon sa prejavuje najmä fyzickými činmi. S tým čo si zažil okej. Jade si teda pravdepodobne ničím neprešla a tiež mám občas dojem, že rozum potratila a že celkovo rodina mala zakrocit u Talona oveľa skôr, hlavne keď vedia presne čo sa v minulosti stalo. Postupne sa odkrývajú tajomstvá, takže napätie ma udržiava pri živote, inak by som si veľmi ľahko začala myslieť ze Talon sa správa ako idiot a Jade mu veru vôbec nepomáha. Uvidíme co sa vynorí v II. časti.

Sysel
09.11.2021 2 z 5

Knihu jsem koupila kvůli ceně. Teprve pak si přečetla recenze zde. Zalitovala jsem, že jsem si raději nepřiplatila za jinou. Díky recenzím jsem začala číst knihu s předsudkem, že to bude zlé a nemohla jsem se do ni začíst. Pak mě příběh začal docela dost bavit. Ale strašné moc mě rozčiloval výběr slov. Čeština je tak krásný a bohatý jazyk. Tolik slovních obratů pro vyjádření stejné situace. Kdybych dostala cihlu za každé slovo ,,zeď", tak mám dvoupatrový dům i s garáží. A milostné scény? Ty byly opravdu špatně napsané. U každé z nich jsem přeskakovala odstavce a zavracela oči. Mně se ta kniha líbila a zároveň nelíbila. Já osobně nemám dobrou slovní zásobu. Autorka/překladatel? Také ne. Vázně nevím, jak knihu ohodnotit. 4* za obsah a příběh. 1* za to šílenství, co se dostalo na papíry knihy.

Ewiczka_areebah
07.11.2021 1 z 5

Tohle bylo vážně zlé. Celkem pěkný, zajímavý příběh a tak zabitý.. nevím jestli chybou překladu nebo to bylo takhle špatné už od autorky ale sexuální scény mě nebavily a nad popisem jsem vážně obracela oči v sloup. A chování hlavních postav? To už si ani další slova nezaslouží.

rampapa
14.10.2021 5 z 5

Pane Bože tak tohle je pecka. Miluju tuhle knížku a zřejmě budu milovat i celou sérii. Jade je úžasná a Talon je boží. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

Majka1979
30.09.2021 5 z 5

Konečne dočítaná a vôbec neľutujem.
Zo začiatku som váhala, opäť ma dosť ovplyvnili názory iných ľudí. Ako sa hovorí, najlepší názor si na knihu urobíme, keď si ju prečítame.

Jade a Talon, dvaja tak odlišní ľudia, no ťahá ich niečo k sebe. Žeby to bol len sex, ktorý si obaja neskutočne užívajú? Alebo v tom bude niečo iné? Naozaj im to obom stačí? Alebo len predstrierajú niečo?

Talon má za sebou z detstva niečo, čo ho poznačilo na celý život. Možno práve Jade mu pomôže a možno nie, ktovie...
Jade nechá stáť v deň svadby ženích pred oltárom bez toho, aby sa tam objavil. Aj vďaka tomu príde bývať na statok, ktorý vlastnia 4 súrodenci. Jej najlepšia kamarátka Marj a jej 3 bratia. Jedným z nich je práve Talon. Ich prvé stretnutie nie je nič extra. Ale časom chémia zafunguje.
Čo ak sa práve Jade rozhodne odhaliť jeho tajomstvo? Pomôže mu to alebo ho od seba odoženie a on sa ešte viac uzavrie do seba?

Určite knihu odporúčam. Záver vás láka čítať ďalej, nie je to žiadny infarktový koniec, ale je fajn, že mám 2.časť doma :) Takže pokračujem v ich príbehu čítaním 2.časti s názvom Posedlost :)

sex láska záhady westerny tajemství týrání kovbojové Colorado ranč, rančeři

Helen Hardt
americká, 1964