Boží pěst

Boží pěst https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529625/bmid_bozi-pest-662ebc5aabc2a.jpg 4 516 516

Poté co v létě roku 1990 zaútočil Saddám Husajn na Kuvajt, začaly v Saúdské Arábii přípravy na největší bojovou akci od druhé světové války. Obrovské množství vojenské techniky, kterou západní mocnosti proti Husajnovi shromáždily, nepřipouštělo žádnou pochybnost o tom, jak blížící se konflikt dopadne. Západní tajné služby jsou přesto nadmíru zneklidněny – je totiž možné, že Irák vyvinul jakousi neznámou zbraň hromadného ničení. Pracovníci amerických a britských tajných služeb začnou zoufale hledat informátora, který by vyzradil Husajnovy úmysly. Když se dozvědí o existenci člověka ze Saddámova okolí, jenž již dříve vlastní režim zrazoval, vsadí všechno na tuto kartu – na tajemného muže, jemuž dají přezdívku Jericho... celý text

Literatura světová Válečné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Fist of God , 1994

lenka.g
14.04.2018 5 z 5

Ocenila jsem přehled postav v úvodu knihy, i když mne to trochu vyděsilo, jak je ten seznam obsáhlý. Na knížku jsem se těšila, ale prvních asi sto stran mi dalo zabrat, přišlo mi to příliš popisné, vůbec to nemělo spád a bála jsem se dalšího příběhu ala Biafra. Pak se to ale zlomilo a začla jízda! Některé pasáže jsem musela číst dvakrát, protože autor je odborník a z textu je to vidět, není to knížka, kterou lze zhltnout za pár hodin a současně všechno pochopit. Ale úžasné. Napínavé, zajímavé, a i když fiktivní, Boží pěst umožňuje poodhalit spoustu tajemství a procesů. Hodnotím maximálním počtem hvězdiček a jsem moc ráda, že mám knížku doma.

čef
10.04.2018 5 z 5

Pro mne také vrchol špionážních románů Fredericka Forsytha plný hutných informací ze zákulisí války v Zálivu, historických postav a událostí. Samozřejmě část je fiktivní, ale napsáno tak, že nepoznáte co je pravda a co autorská licence. Napětí je stupňováno úsporným až faktografickým stylem, ale ohromně účinně, až jsem se místy skoro klepal. Jeden z nejlepších románů tohoto žánru, který jsem kdy četl.

monthy70
09.01.2018 4 z 5

můj první Forsyth. a jedna z knih, kterou jsem přečetl za noc

Jaruš7
17.08.2017 5 z 5

Načtená, perfektní, forma služebního zápisu je přímočará a dramatická.
Trocha nostalgie - v té době pod režimem beta u Červených baretů byla nálada vypjatá na max, a snad bylo obrovským štěstím nevědět , co to byla Boží pěst. Pojem Studená AB je alternativou - za zveřejnění dík.

Liduli
11.08.2017 5 z 5

Byla to první kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. Po pár letech jsem ji četla podruhé. Jedna z těch, které chci mít v knihovně.

Lordcz
06.08.2017

Klasika co nezklame

BlackBlade
14.06.2017 5 z 5

Souhlasím s ostatními, je to skvělá kniha z prostředí války v Kuvajtu. Myslel jsem si, že skvělého Mstitele od F. Forsytha už asi nic nepřekoná, ale tohle se mu v mých očích vyrovnalo. Teď jdu na Den pro Šakala, tak jsem zvědav :)

davaprd
19.04.2017 5 z 5

skvělá knížka, která mě udržela v napětí až do konce, připomněl jsem si dobu nedávnou

Metroušek
15.02.2017 4 z 5

Jedna z nejlepších of Forsytha, ale škrtal bych.

jirka7739
21.01.2017 5 z 5

Snad nikoho nepohorším, když řeknu: Bomba! Parádní příběh, který nepustí, zasazený do pozadí Irácké invaze do Kuvajtu. Prostě Bomba!

de_baques
27.09.2016 4 z 5

Celkově zajímavá kniha. Bohužel se autor snažil zachytit příliš mnoho prvků (odboj v Kuvajtu, SAS, špionáž, spojenecké letectvo, Sadámův okruh atd) a vzájemné přeskakování nepůsobilo dobře. Měl se zaměřit prioritně na to co umí nejlépe - zde špionážní akce hlavního hrdiny.

Boby17
07.04.2016 5 z 5

Tak tahle knížka je absolutně bez chyby. Extra třída! A 92% z 202 hodnocení se mi zdá nespravedlivě málo.

Mydli
25.03.2016 5 z 5

Ač Šakal je zfilmovaná klasika a vynikající kniha myslím že Boží pěst je nejlepší Forsythovo dílo. Opravdu skvělé počteníčko! Nechtěl bych být v té době v Bejrútu..

evelýny
03.11.2015 5 z 5

Boží pěst mě pohltila, i když tento žánr nečtu každý den. Napínavé čtení a děj se vám dostatne pod kůži na hodně dlouho a přemýšlíte, co je pravda a co fikce.

woodward
19.08.2015 4 z 5

Je to jedna z těch lepších Forsythových knih napsaných po skončení studené války, i když kvality jeho studenoválečných klasik asi nedosahuje. Ale najdou se tam pěkné pasáže i obvyklé záblesky humoru - třeba údiv Američanů nad objemnými zásilkami šampónů do pouštního tábora britských letců. A samozřejmě mě pobavilo hlášení "Miles and miles of fucking desert".

Melic
31.12.2014 4 z 5

Říkal jsem si během několika prvních kapitol, že to nemůže fungovat. Takové množství jmen zmíněných v knize, to si nemůžu zapamatovat, Autor naštěstí jakoby s tím počítal a připomínal, kdo že se to pod jménem skrývá. V důsledku toho mohl vzniknout opravdu rozsáhlý příběh, odehrávající se na několika místech a dohromady tvořící jednotnou skládačku války v Iráku a mísící skutečnost a fikci (působící ale velmi věrohodně).
Čtení mě bavilo, autor má specifický styl psaní, který bych přirovnal k dobré přednášce - v podstatě popisuje a popisuje, nebrání se ani zacházení do technických detailů. Pro koho je téma válka+špionáž zajímavé, bude ho čtení bavit. Já zhltal posledních asi 300 stran v jeden den.

tomvall
15.11.2014 5 z 5

Další skvělá kniha tohoto autora. Jako vždy Forsyth skvěle skloubil reálné události války v Perském zálivu s fiktivním příběhem kolem tajných služeb a armád zúčastněných zemí.

heavy66
23.05.2014 5 z 5

Boží pěst mi kdysi přinesl Ježíšek, a když jsem ji na Štědrý večer otevřel, taktak, že jsem stihl zapít Silvestra!

mufna
15.01.2014 5 z 5

Forsyth je prostě mistr vypravěč. Na pozadí válečného konfliktu se odehrává drama jednotlivých lidských osudů a rozhodnutí, kde nakonec všechno souvisí se vším. Jeho informovanost problematiky jednotlivých témat, která jsou nosným prvkem jeho knih, je úžasná, proto má většina z nás problém rozeznat kdy už autor popustil uzdu fantazii. Je to jedna z jeho nejlepšíh knih.

Bear Reader
28.12.2013 5 z 5

Líbí se mi jak autor splétá osudy lidí, kteří se nikdy nepotkají a přesto se ovlivňují.