Bouře mečů 1

Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen b...celý text

Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.

Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží…
Druhé vydání.

-- zdroj: www.legie.info --
méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165005/boure-mecu-1-165005.jpg 4.7548

Píseň ledu a ohně (3.)

A Storm of Swords (2000)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress
Více informací...

Škubín
12.12.2016

Stejně kvalitní čtení jako předchozí díly ... a nejspíš jako ty následující ... :D

AllyKumari
23.11.2016

Výborné, jen mi chybělo něco více epického... tím, že kniha je rozpůlená na dva svazky, je lehčeji "zdolatelná", ale tomuto svazku prvnímu tak jaksi chybí koruna.

Kessetra
31.10.2016

Je to super, skvěle se to rozjelo. Autor drží kvalitu vyprávění.

Majkrofon
03.03.2016

Už sa tak nejak veziem na vlne Piesne ľadu a ohňa. Aj keď sme sa v tejto časti nejak zvlášť neposunuli v príbehu a kniha obsahuje pár nezáživných kapitol, tak som ešte viac obľúbil svet Georga R.R. Martina a už sa teším, keď sa dostanem na piatu knihu, kde už nebudem tušiť čo sa stane, kedže som videl 4 série seriálu. Ale na ten už pomaly zabúdam, knihy mi ho vytláčajú z mysle..

radek3060
30.12.2015

Krásně se to čte. A už tam začíná být i magie.

Phorbo
17.12.2015

Popravdě mě první část třetího dílu trošku zklamala. Dlouhosáhlý rozjezd sice vygraduje v perfektní vývoj, ale kdo ví jak to bude pokračovat dál. jsem i tak docela natesený na druhou knihu, snad to bude super a lepší než střet králů. kniha by podle mýho měla snad pořád gradovat...

Peti
17.12.2015

Třetí série první kniha a plná zvratů ... Kdo by to byl řekl, že mi začne být Jamie skoro i sympatický?? Tento díl se mi líbil víc než předchozí, není tak krvavě válečný, moc mě tedy nebaví děj s Dany a jejím draky, ale o to víc je zajímavý osud Jona Sněha...

Ronnie68
22.03.2015

Kniha se mi četla opravdu dobře, i když jsem ji párkrát přerušila.

eryenie
17.01.2015

Neuvěřitelně nudné, zdlouhavé, neosobní. G.R.R. Martin je příšerný vypravěč, který možná stvořil fantaskní svět, ale vsadil do něj tolik postav a tak moc se zaměřuje na kraviny, že ani sám neví, jak sérii zakončit. Já jsem chtěla vědět, co se stane, až se ti za Zdí dostanou na jih, mě nezajímají sexuální excesy. Nakonec jsem proto zvolila lépe stravitelnou formu v podobě seriálu, protože knihy stojí za prd. Díky tomu jsem si vypěstovala jakous takous sympatii k některým postavám, a to kvůli jejich představitelům. V knize bych toto nedokázala, protože by mou pozornost odpoutával ten balast okolo.

iampatrik
21.11.2014

Možná je to tím, že jsem tuto část viděl nejdříve v seriálové podobě a pak četl. Ale i tak.. Tak moc jsem se nudil a děj se táhl, nikam pořádně neposouval. Jen málo která pasáž nebo postava mě bavila.

fallík
28.07.2014

No, i když je pravda, že v téhle knížce se děj moc dopředu neposunul, tak pořád mě tato první část bavila! :)

kusma
27.07.2014

Některé kapitoly méně akční... Dá se dokonce říct, že mi u části z nich (naštěstí malého počtu) přišlo, že se děj nijak neposunul, což se v předchozích knihách nestávalo. Nu, snad to druhá část trošku víc rozjede.

Culinka
26.06.2014

Moje závislost pokračuje. Vrhám se na další díl!

M.A.s.a.k.R.A
31.05.2014

Spíš takový rozjezd - klid před bouří.

kolagen
22.05.2014

I napodruhé celkem v klidu.

sumcicka
21.05.2014

Musím souhlasit s komentářem Koza3 - děj se v této knize příliš neposunul a to "telenovelní zpracování", kdy se některé postavy jen těsně míjely, mě občas štvalo. Naopak mi bylo sympatické, že autor nenápadně připomíná děj předchozích dílů, aby se čtenář v příběhu neztratil. Jsem zvědavá, kam se děj posune v druhé části knihy, snad budu mile překvapena.

Snow
06.04.2014

Autor je genius a mistr napětí, jinak ho nazvat nelze.

Koza3
18.03.2014

Musím trošku podhodnotit, protože oproti předchozím knihám tahle nepřináší nic moc nového. Příběhy všech hrdinů se zase o kousek posunou, někteří se skoro setkají, ale přišlo mi to trošku telenovelní zpracování. Kvalita slova se drží pořád na vysoké úrovni, ale kladu si otázku, zda se autor trochu necyklí a nesnaží se s každou knihou napsat více a více řádků jen proto, aby to byla pořádná fantasy bifle. Pravdou na druhou stranu je, že Bouře mečů by se měla hodnotit jako celek, tedy včetně druhého dílu. Ten právě louskám, takže třeba dostane ultimátní hodnocení a kvalita svazku tak rázem stoupne :-)

Mergirus
04.01.2014

Autor mě stále překvapuje tím, že mění polaritu postav. Bohužel zabíjí postavy, které jsem si oblíbila, ale s tím se zřejmě budu muset smířit.Ale taky se může stát, a začínám se na to připravovat, že na konci série nebude ani jedna z postav, které známe od začátku.

Ivan F
30.12.2013

Vynikajúco napísané tretie pokračovanie, ktoré ma svojím jazykovým bohatstvom naozaj nadchlo. Síce si v knihe slovné spojenia "Ako si praješ." a "Bol oblečený do krúžkovej zbroje a varenej kože." čitateľ prečíta cca päťsto krát, ale to je jediná výčitka, ktorú knihe dávam. A myslím si, že v roku 2001, kedy Rowlingová získala cenu Hugo za najlepší román za HP and goblet of fire, tak to bol omyl. Pre mňa jednoznačným víťazom roku 2001 bol George R. R. Martin a jeho tretie pokračovanie Piesne ľadu a ohňa.

LuciusWlk
23.12.2013

1.díl dvoudílného vydání se trochu táhne a poměrně "zase až tolik" se zde neděje. Je dobré začít čís hned pokračování (v případě dvoudílné edice).

orson
18.12.2013

Už se v těch postavách začínám mírně ztrácet (nejsou jich desítky ale stovky), ale kupodivu mě to pořád nutí číst dál a dál. Některé postavy jsou mnohem zajímavější než jiné a to pak nezbývá než se těšit, až se k nim člověk zase pročte (co kapitola, to jiná hlavní postava). Každopádně mě fascinuje, s jakou lehkostí autor dokáže i dosti důležité postavy zprovodit z příběhu.

dusty
04.12.2013

Stále žasnu nad tím, jak autor dokáže udržet napínavý děj a stále stejně se bojím, že do děje vstoupí příliš mnoho čar a kouzel.

Korumbad
20.10.2013

"Bouře mečů" je pro mě zatím nejlepším dílem. Když u předchozích dílu jsem si často nudil, tak tady jsem ani na to nepomyslel. Výborné nové prvky v psaní, aspoň podle překladu to tak vyznělo a i přes tu barbarskou brutalitu, hodně strhující děni, které chytře zapada do monstrózní sérii.

KikiEli
22.09.2013

Asi zatím nejzajímavější díl, teda pro mě.. :) konečně mi všechny ty sebemenší detaily zapadají do sebe.. :)

pauele
10.09.2013

Ako som si už zvykol prvá časť sa potrebuje trochu rozbehnúť, ale stále výborné čítanie.

Kampino
03.09.2013

Prostě paráda... co dodat. Opět struhující, napínavé, překvapivé.

Alma-Nacida
03.08.2013

Poněkud spletitý dvojdíl... To abych si už na konci psala, kde se právě kdo nachází! A navíc některé z postav tam, kde se nachází, jsou jen doměle!! Smekám, že se v tom autor vyzná!

Belatris
21.07.2013

Po zklamání, které pro mne znamenal druhý díl ságy, je Bouře mečů opět strhující (stejně jako první díl, Hra o trůny). Oceňuji nejen zajímavý a rychle plynoucí děj, ale také vývoj postav (například pro mne dosud nepříliš zajímavého Jona Sněha a Daenerys, ale hlavně skvěle vystavěné postavy Jaimeho Lannistera, jehož POV jsou jedním z vrcholů knihy).
Co do kvality i zážitku třetí díl dokonce převyšuje výbornou Hru o trůny. Snad bude kvalita nadále stoupat!

markuc
03.07.2013

skvela kniha, zatim se mi asi z cele sagy libila nejvic...