Boříkovy lapálie

Boříkovy lapálie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44385/bmid_borikovy-lapalie-gJ3-44385.png 4 304 37

Bořík a spol. série

Další nezbednosti party čtyř kluků z Holešovic jistě pobaví kluky i holky kolem 10 let. Bořík, Aleš, Mirek a Čenda přivádějí svými nápady, plnými dobré vůle, na pokraj nervového zhroucení nejen vlastní rodiče, ale celé okolí Holešovic a Trojského ostrova. Pořídí si klubovnu (nebo Haraburďárnu?), přátelí se s upírem, věší kozu, hrají si na detektivy... Příběhy byly napsány v sedmdesátých letech jako pokračo- vání časopiseckých historek Boříkovy holešovické party, vydávaných v Ohníčku. Maléry, které kluci prožívají, jsou nadčasové, nepodléhají společenským změnám, proto jsou zde také zachovány některé věcné detaily, které již patří minulosti. ISBN 978-80-00-01452-4 (dotisk)... celý text

Damato
05.04.2016 5 z 5

Tohle je další z knih mého dětství, jakmile jsem ji tady našla, hned jse se po ní zaČala shánět, protože jsem zrovna teď přišla nato, že bez ní naprosto "nemůžu žít. "... :-)

qwill
10.03.2016 5 z 5

Četl jsem ji hned po vydání v roce 1970. Líbí se mi pořád, je taková inspirující. Asi jako anglická Jirka postrach rodiny.

Eremites
09.03.2016 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih dětství a dospívání - četla jsem ji mnohokrát a nyní znovu - svým synům. A moc mne těší, že je tyhle vtipné a milé příhody party čtyř kluků baví úplně stejně jako tehdy mě. U některých pasáží jsme se všichni smáli až nám tekli slzy z očí.

Xena011
27.02.2016 3 z 5

Čtení podobné knize Bylo nás pět. Partička chlapců prožívá plno dobrodružství. Oddechovka.

pavlinice
14.01.2016 3 z 5

čteme se synem, prima čtení, hodně připomíná Bylo nás pět, akorát zasazené do pozdější doby a kluci jsou jen 4 :)

Kašpar007
22.11.2015 5 z 5

Tohle je knížka, kterou lze do ruky vzít bez obav v jakémkoliv věku a vždy pobaví!

9187
20.05.2015 2 z 5

Moc dětské. Temer nic se mi nelíbilo

Rebel0007
01.05.2015 4 z 5

Kniha je rozdělená na tři knihy Boříkových lapálii z té první jsem byl doslova okouzlen a pořád nedokážu zapomenout na kapitolu s papouškem: Co to děláš ty lumpe???!!!:-)))) Druhá kniha měla menší mínus že příběhy na sebe většinou navazovaly ale i tak se velmi pobavíte. Ve třetí knize už se autor snaží o jakýsi příběh a kapitoly co se motaly kolem Chrobákových hašlí (drog) mně dvakrát nebavili..... Ale Bořík je geniální dílo které si zaslouží pozornost....

gossipavlina
03.12.2014 5 z 5

Hodnotím za sebe, jako dospělou. Nechápou, že jsem se k té knížce dostala až v dospělosti. Asi možná, že v názvu je ten kluk, tak mě nikdy nenapadlo, si ji přečíst.
Ale dost jsem se u ní nasmála. A syn vlastně také. Určitě budeme číst další knížky od pana Steklače. Jeho styl psaní se mi moc líbí.
Nejvíc jsem se nasmáli, jak Bořík a spol. opravovali sousedce kapající kohoutek :-D a slovní přestřelky mezi rodiči, to jsem se bavila, ale ty asi dokážu ocenit jako dospělá, jako dítěti by mi asi vtipné nepřišly.

SalomeH
19.09.2014 4 z 5

A paní učitelko, povězte nám ještě něco ze života a hrůzných skutků školního inspektora Mišoně!

SáraV.
18.06.2014 3 z 5

Knihu jsme povinně četli ve škole, kdybych ji četla doma, asi bych jí odložila. Většině tady se líbila, ale mně připadalo, jako by se autor za každou cenu snažil, aby byla vtipná. Mě bohužel zklamala.

Mirek V.
03.03.2014 5 z 5

Kniha byla vtipná a dobrá moc ji doporučuji :-)

AjťačkaTýnka
30.08.2013 4 z 5

kniha mi trošku připomíná dětský seriál, který běžel na Jetixu: Co je Andy. :D
A ten mám moc ráda, tudíž i kniha se mi moc líbila :)

Kate.S
04.02.2013 5 z 5

Četla jsem ji někdy v 5. třídě a moc se mi líbila. Velmi zábavná kniha, která neurazí.

Martin_Happy
05.01.2012 5 z 5

Jako malej sem tuhle knížku měl hodně rád. Nechápající rodiče, přísní učitelé a dobře myšlené skutky, které byly posléze posouzeny jako lumpárny a trestány. Jak já tohle jako dítě znal

DustinMind
18.08.2011 5 z 5

Jako menší jsem ji četl s velikou chutí a celkem hodně mě bavila. Bořík byl prostě kluk pro můj věk.

WEIL
16.08.2011

Pro mě česká verze Mikulášových patálií, taky jsem je měl jako dítě moc rád - jako knihu, i jako televizní seriál.

přátelství humor kluci kamarádi pro děti od 9 let parta dětí klukoviny

Vojtěch Steklač