Biele telá

Biele telá https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379781/bmid_biele-tela-N2K-379781.jpg 4 110 110

Felix a Tilda pôsobia ako dokonalý pár, on je finančník, ona krásna vychádzajúca herecká hviezda, obaja mladí a zamilovaní. Lenže za bezchybnou fasádou nie je všetko ako sa zdá. Callie s hrôzou pozoruje, ako jej sestra Tilda pod vplyvom dominantného Felixa chradne pred očami. Mlčky sa prizerá ako Tilda rezignovala na svoju kariéru, takmer prestala jesť, je posadnutá poriadkom a v odpadkovom koši skrýva podozrivé injekčné striekačky. Čoskoro sa dozvie o Felixových záchvatoch zúrivosti a zbadá na sestre modriny. Zo strachu, že Felix Tildou manipuluje a ubližuje jej, sa Callie pridá k internetovej skupine pre obete domáceho násilia a ich priateľky. Situácia sa jej však vymkne spod kontroly, a keď jeden z násilníkov zabije jej kamarátku, zapochybuje o vlastnom úsudku. Vtom nájdu Felixa mŕtveho v hotelovej izbe, a hoci pitva nepreukázala cudzie zavinenie, všímavá Callie má iný názor. Tento napínavý triler navždy zmení spôsob, akým uvažujete o láske, posadnutosti a násilí, ktorého sa dopúšťame na druhých – a na sebe.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

White Bodies , 2017

mynamail
20.02.2019 5 z 5

A mně se to líbilo!
I přesto, že se někde zápletka nebo situace jako by opakovaly, četlo se to dobře, děj měl spád a byla jsem zvědavá, jak to vlastně všechno doopravdy bylo, je. Určitou předtuchu jsem měla, ale 100% jsem se netrefila.
Je třeba si prostě dávat pozor, jak s námi kdo v životě manipuluje, jak je fikaný, jakou má taktiku, jakými zbraněmi nás vlastně dostane tam, kde nás chce mít. A pro ušlápnuté jedince tak trochu (ale opravdu jen trochu!) návod, jak z toho ven.

Calibra
07.10.2018 4 z 5

Knížka se dobře četla, příběh nebyl nikterak šokující, ale bylo to fajn, rozhodně jsem se nenudila.

ArwenAragorn
02.09.2018 5 z 5

Tak tento psychologický thriller se mi vážně líbil! Trochu zvrácený, některé postavy docela podivné a během děje překvapí, závěr pak je skutečně neočekávaný.
Bála jsem se, že to bude něco podobného jako Ta druhá, která mě místy dost štvala, ale tuto knihu mohu doporučit.

Jamra
20.06.2018 2 z 5

Celý děj je dost předvídatelný už od začátku. Příběh skoro o ničem, jedna sestra divnější než druhá a všudypřítomný cider teda taky nic moc... Celkově určitě a dost podprůměr.

Lethania
06.06.2018 2 z 5

Kniha byla nudná, místy až nechutná (jíst vlasy a moč sestry?). Příběh byl prakticky o ničem. Sestry mi byly nesympatické a jejich chování zvláštní. Jeden z nejhorších thrillerů, které jsem kdy četla.

Hella
24.05.2018 2 z 5

Kniha mě bohužel nikterak nenadchla, první třetina budiž, ale zbytek byl zvláštní, divný, hrdinky příšerně nesympatické... no, za mě spíše ne.

Tyrkysová
19.05.2018 3 z 5

Styl autorčina vyprávění je neobvyklý a příběh zamotává natolik, až se zdá jeho vyústění překombinované a lehce teatrální. Oběma sestrám navíc dala do vínku nepříliš sympatické, téměř zvrácené povahy, kvůli nimž si k nim nedokážete najít cestu. Jestli bylo cílem čtenáře totálně zmást, účel byl splněn :-) Mě ale příběh tentokrát nezaujal.

Vladísek
12.04.2018 5 z 5

Kniha, kterou jsem si náhodně vyhlédla v knihkupectví a rozhodně mě nezklamala. Hned od začátku je jasné, že s postavami v knize nebude asi všechno tak zcela v pořádku, teď však jen přijít na to kdo, proč, jak...? Doporučuji.

Kekik
26.03.2018 5 z 5

Za mě naprostá spokojenost. Čtivý thriller, velmi zajímavý námět. Celou dobu si říkáte, že víte, jen proto, aby jste si na konci řekli, aha, takže nevím. I když to je u tohoto typu knih běžné. Přesto překvapivé rozuzlení. Callie jsem celkem chápala (být ve stínu je někdy dost hrozné- je tomu ale skutečně tak?), až tedy na tu její "úchylku" s olizováním, polykáním, cucáním...
Po přečtení mám chuť zhlédnout film Cizinci ve vlaku, ale hlavně mít tašku s včelkou. Tu bych fakt chtěla.

Didi15
19.03.2018 3 z 5

No zajímavé téma, ale vůbec to neutíkalo . Chvílema jsem i přeskakovala a vůbec o nic jsem nepřišla. Nějak jsem čekala ,jak to dopadne. Dávám tři, protože znám i horší knihy:)

ela1972
12.03.2018 4 z 5

Kniha byla zajímavá a konec každopádně překvapil.

lee5747
23.02.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, moc mě bavila. Je velmi čtivá. Konec mě hodně překvapil a to se mi moc nestává. Rozhodně stojí za přečtení a jelikož ji doporučuji kudy chodím, musím ji vřele doporučit i tady. :)

Teryy
10.02.2018 3 z 5

Na jednu stranu zajímavé rozuzlení příběhu na druhou stranu mě to až tak neohromilo.

leiki
28.01.2018

kniha se mi nelíbila

peko
26.01.2018 5 z 5

Doporučuji! :-)

mikika
23.01.2018 4 z 5

to byla teda síla. i když mírně zvrácené, pořád jste přehodnocovali postavy, a netušili, co příjde. zajímavá variace na Cizince ve vlaku, vyústění připomene Všude kolem černý les.

Mashiiro
19.01.2018 2 z 5

Knihu jsem přečtla na jeden zátah. Je velmi velmi čtivá, ale její obsah už se mi tolik nelíbí. Všechno mi přijde strašně zvrácené, už od začátku čtení, jsem začala strašně nenávidět hlavní postavu Callie. Děj se dal poměrně snadno odhadnout, už na začátku knihy nám autorka prozradila kam děj bude směřovat. Ke knize se nevrátím.

Pajčula
11.01.2018 5 z 5

Tak tohle tedy byla pikantní jednohubka, kterou jsem přečetla na jeden zátah! Humbuk kolem této knihy jsem žádný nezaznamenala, proto očekávání od této knihy bylo spíše takové, že to vytáhne na tři hvězdy. Ale už po rozečtení byla laťka docela vysoko a během stránek se hnala nahoru a já potřebovala vědět víc a víc. Rafinované finále, rafinované knihy. Wau!

dvojčata

Autorovy knížky