Bhútán, má láska

Bhútán, má láska https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434184/bmid_bhutan-ma-laska-d29-434184.jpg 4 93 93

Krajina a příroda vypadaly na internetu nedotčeně, průzračně, nádherně, mimo veškeré kategorie. Ihned jsem zatoužila ještě jednou, naposledy, překonat sebe sama, své strachy z létání, výšek, z neznámého, ze své kondice a věku – a jet. Napsala jsem do práce muži, který strachy jako já netrpí: Jedeme do Bhútánu! Jedeme? Napsal obratem: Jedeme! Číslo osm symbolizuje v asijské kultuře štěstí. Proto se nás v pondělí čtvrtého listopadu 2019 sešlo na letišti Václava Havla osm cyklistů. Že k sobě patříme, bylo jasné už na dálku. Prozradily nás obrovské krabice s koly, které jsme před sebou tlačili na vozíku… Putování po zemi hřmícího draka, hor, klášterů a všemocných penisů, cesta po království štěstí, jak se taky Bhútánu říká, začala. Ještě jsem nevěděla, že krajina a příroda, ale i lidé tam jsou opravdu mimo veškeré kategorie a že z toho bude láska na první pohled.... celý text

Ravenwood
14.08.2020 4 z 5

Bhútán právě čtu a v knize jsou zajímavé věci o této zemi a zároveň zážitky autorky. Pěkná kniha, vřele doporučuji.

Easenka
10.08.2020 2 z 5

Zážitky autorky z cyklovýletu po Bhutánu. Autorka popisuje naplánovanou cestu, navštívená místa, ubytování, místní kulturu a svoje pocity a zkušenosti.

avokado4
08.08.2020 3 z 5

Knihy Terezy Boučkové mám moc ráda, moc ráda mám styl jejího psaní. Jsem milovnice cestopisů, ale v tomto případě jsem byla trochu zklamaná. Příliš mnoho popisování přírody a kraje, věřím , že úžasné / to si raději pustím dokument/ a málo zajímavých zážitků z cest. Na cestopisech je nejzajímavější, když se cestovatelé setkávají a mluví s místními lidmi, poznávají jejich život ... viz. Zibura, Poláček.

IvaKo
26.07.2020 4 z 5

Poutavě napsaný cestopis o cyklistickém putování po nádherném "Království štěstí" - Bhútánu. Zážitky z cesty autorka líčí se sympatickým nadhledem a humorem, i když někdy byly strastiplné. Rozhodně mají všichni účastníci této výpravy můj velký obdiv - skoro všem bylo přes 60! Zajímavé čtení.

cornetka
11.07.2020 5 z 5

“Člověk má a musí poznat svět. Aby si tím víc vážil svého domova, své kultury, svých přátel, své rodiny. Aby věděl, kam patří.”
Stovky kilometrů na kole, stoupání, klesání, někdy teplo, někdy zima, zajímavý místopis a spoustu zážitků k tomu - to je nová kniha Terezy Bouckové, kterou doporučuji ????

Jama49
08.06.2020 4 z 5

Nepíši často komentáře a nečtu moc cestopisy, ale mám ráda knihy od Terezy Boučkové. Tohle není Rok kohouta ani Život je nádherný, tohle je pozvánka do hodně zajímavé země a když ji přijměte, nebudete litovat. Autorka má dar vyprávět a popisovat tak, že se ocitnete ve společnosti fajn lidí, přičichnete si k Búthánu, užijete si zábavu a ani nebudete muset moc šlapat do pedálů. I tak pomalý čtenář jako já to dal na jeden zátah