Bezpečný přístav

Bezpečný přístav
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532785/bmid_bezpecny-pristav-65d8d7b5430e8.jpg 4 637 637

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Safe Haven , 2010

LucyNej
21.02.2015 5 z 5

Nejde dát jiné hodnocení než 5 hvězdiček. Miluji knihy od Nicholase a ani v tomto případě tomu nebylo jinak.

rebeka1686
12.02.2015 4 z 5

Moja prvotina od Sparksa. Najskôr som videla film a celkom ma prekvapilo ako sa líši od knihy. Tá ma nesklamala aj keď mi na niektorých miestach prišla nudná, určite vhodná ako pohodové čítanie. :)

tynka65
03.02.2015 4 z 5

Krásná knížka a silný příběh. Sparks mě opět potěšil ;) a ani filmová verze není k zahození jak už to u jeho knížek bývá :)

kikies
19.12.2014 5 z 5

Opravdu moc dobrý kousek. Po celou dobu jsem to vnímala jako neuvěřitelně sladký romantický příběh, takže drama, které se na konci náhle zjevilo, mě až překvapilo, ale tím víc připoutalo ke stránkám. Doporučuji všem, co nepohrdnou příběhem protkaným od začátku až do konce velkou láskou, říznutým dramatickými momenty.

hanča34
12.11.2014 5 z 5

Velmi dobrý Sparks, i když závěr velmi dramatický. Manžela hlavní hrdinky vylíčil velmi přesvědčivě.

dubonka
15.10.2014 5 z 5

Ne všechny knihy od Nicholase Sparkse jsou tak dobré jako tato. Četla jsem ji v angličtině, protože To nejlepší z nás mě v češtině vůbec nebavilo, bylo to možná i tím, že postavy tam byly ve starším věku a konec je na mě až moc negativní. Nicméně jsem chtěla dát příležitost ještě další knize a vybrala jsem si Bezpečný přistav. Udělala jsem dobře, velmi doporučuji.

hrubik
12.10.2014 5 z 5

Další báječná kniha od Sparkse. Přestože jsem viděla nejdřív film a příběh pro mě nebyl žádným překvapením, byla jsem knihou nadšená. Spoustu věcí bylo v knize nových, něco bylo úplně jinak a rozhodně to bylo napínavé až do konce. Doporučuju :-)

Misha11
27.09.2014 5 z 5

Mnou první přečtená kniha od Sparkse, ihned jsem se do ní začetla. Romantický příběh, okořeněný trochou brutality, napětí a s (pro mě) naprosto nepředvídatelným koncem. Autorova schopnost popsat povahy jednotlivých postav je opravdu bravurní. A že lepší romantické knihy píší ženy? Sparks toho tvrzení vyvrací. Určitě se těším i na další jeho knihy, které se mi dostanou do rukou.

kika 13
28.08.2014 5 z 5

Krásná knížka.Má děj a je plná laskovostí,ale i zla,které je kolem hlavní hrdinky.

Balenka
28.08.2014 4 z 5

Krásny film, ešte krajšia kniha :-) Mala v sebe všetko, čo má romantická kniha mať, je to oddychovka, od ktorej sa len tak ľahko neodtrhnete.

Ankavi
19.08.2014 5 z 5

Další nádherný příběh mého oblíbeného autora. Přes relativně rozpačitý začátek jsem se rychle přenesla a nechala se unášet dějem. Ač má hlavní slovo romantika, jako nit se příběhem zároveň táhne téma závažnější, které je popsáno realisticky a přitom bez zbytečných eufemismů. Kniha vrcholí překvapivým závěrem, který mně vyrazil dech. Ač je kniha psána zdánlivě lehce a přímočaře, nebylo to pro mě oddechové čtení v pravém slova smyslu, protože mě vedla k zamyšlení hned nad několika tématy - od domácího násilí, přes umírání jednoho z rodičů malých dětí až po přijetí nového partnera do rodiny. Více už ale prozrazovat nebudu, protože i samotný závěr otvírá další velké téma. Ráda ji doporučuji, jako ostatně všechny knihy N. Sparkse.

danipos
18.08.2014 4 z 5

Celkem předvídatelný konec a nenáročný děj, přesto si čtyři hvězdičky zaslouží. Je to hezky napsané, dobře se to čte, takové pohodové letní čtení.

sabca
12.08.2014 5 z 5

Když jsem se do této knihy začetla, věděla jsem, že jí neodložím, pokud jí nedočtu do konce. Taky to tak dopadlo. Četla jsem až do 2 hodin do rána. Moc pěkné. Ze začátku romantické a konec napínavý. Zatím není jediná kniha od Sparkse, kterou bych nepřečetla. Doporučuji

Milujem
09.08.2014 5 z 5

Kniha se mi libila, stejne jako ostatni knihy od Sparkse. Byla jsem zvedava na film, ale ten byl strasny - zmenili v nem spoustu veci a treba i jmeno deti.. Kniha se cetla jednim dechem a ten konec jsem vubec necekala, takze bych rekla, ze to je kniha, u ktere vime jak skonci uz na zacatku, ale stejne je na tom konci neco, co nas velmi prekvapi.

lenkavildomcova
04.08.2014 5 z 5

krásná oddechovka... trochu styl Noci s nepřítelem..

Blueberry.hd
03.07.2014 5 z 5

Nádherá kniha.. Snad nejhezčí poslední dopis, jaký jsem kdy četla..

smejkalova.m
26.06.2014 5 z 5

jedným slovem - úžasná. První kniha od Sparkse, která se mi dostala do rukou. Nádhera, určitě stojí za přečtení, doporučuji :-)

avi.czech
22.06.2014

Jediná kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Líbila se mi tak moc, že jakmile uvidím nějakou jeho knihu, okamžitě si ji přečtu.

Lenka.Vílka
02.06.2014 5 z 5

Hurá! Tohle bylo bombový...asi mám nejlepší knihu od Sparkse...

polly43
17.05.2014 5 z 5

Spakrs opět nezklamal,kniha se mi velmi líbila.