Bezceler

Bezceler https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487470/bmid_bezceler-pEP-487470.jpg 5 37 37

Knížka pro všechny, kteří nemají rádi celer, ale bramboračka jim neva. Jak říkají kuchaři – všechno je o surovinách. A v téhle chuťovce si přečtete o lásce, vášni, rozumu i citu. O Tinderu, genderu, Romeovi a Julii, lumbersexuálech, trollech, pumách a zajících. O době korektní. O našem současném světě a o světě virtuálním. VAROVÁNÍ: Obsahuje stopové prvky romantiky, autorské obrázky a nevybíravý slovník jednoho starosty!... celý text

Nadiam
05.08.2022 5 z 5

Knížka, která jde přečíst najednou, stejně jako vychutnat si ji pěkně pomalu po jednotlivých povídkách. Je v ní kus životní pravdy psané s lehkostí a vtipem, který se neomrzí. Skvělé počtení pro milovníky života bez rozdílu věku či pohlaví.

Ivule9
10.07.2022 4 z 5

Tahle knížka je jako pohlazení a myslím, že ke mně přišla ve správnou dobu :-) Jsou v ní autorovy příběhy, myšlenky, básně a ilustrace. Ve spoustě příběhů jsem si říkala, jak je to skvěle vystihnuté. Líbí se mi, že je knížka psaná laskavě. A má skvělou obálku!

iceVS
18.06.2022 5 z 5

Hvězdiček tak aspoň 9.
Hodně zaujalo :-)
Jen nevím, v anotaci je psáno, že pro všechny, kteří nemají rádi celer - a já ho miluju :-D
Bála jsem se, že to bude "třeskutá divočina" a ono zatím milé příjemné úvahy o životě. I ten lehce motivační faktor byl vlastně fajn.

"V řádu je svoboda, ale neřád má také své kouzlo!"

romana8542
02.06.2022 5 z 5

Tuhle knížku můžete přečíst celou najednou - nebo si ji dávkovat, jako bonbóny z luxusní bonboniéry. A jako každý bonbón je jiný, tak jiný je i každý příběh, báseň, obraz.
A přesto všechny něco spojuje. Laskavost, něha, pokora před věcmi zdánlivě obyčejnými, které dělají náš svět neobyčejným.
A poslání - žij si svůj život podle svého, nikdo nemá právo diktovat ti, co je správné a co ne.
Děkuji Erikovi i panu starostovi Chrisovi (jediný píšící pes na světě) nejen za příjemné chvíle strávené s knížkou, ale hlavně za pocity po přečtení jednotlivých kapitol.
Protože když je člověk nechá k sobě proniknout, jsou jako gejzíry živé vody, která Vás naplní životním optimismem a tolerancí k životním kotrmelcům, které všichni prožíváme.

Zuzu1974
03.04.2022 5 z 5

Dobrý den.
Knihu Bezceler jsem četl s pobavením. Je to vítaný oddych od všedních starostí dnešní doby. Kniha je psaná formou povídek, které jsou zábavné, ale mají i podtext, který je k zamyšlení. Dotýká se vztahů, ale lehkou formou. Evokuje ve mě vzpomínky na minulost. Druhou část tvoří pohled brabantíka Chrise na náš svět z jeho pohledu. Je to doplněno originálními obrázky. A hlavně názory brabantíka Chrise coby starosty Chrisovi Lhoty na náš svět dvounožců jsou velmi zábavné. Sám mám psíka a tak se musím s některými názory a chováním Chrise ztozožnit. Někdy to tak opravdu vypadá, že si tohle psík myslí. Knihu bych doporučil každému, kdo si chce odpočinout od vážných témat a od srdce se zasmát. Což v dnešní době není málo.
Jura-Vlk Homolka

dagmar9646
02.04.2022 5 z 5

Bezceler, vtipná slovní hříčka, je pro mě skutečný bestseller. Knížku si doma čteme nahlas a slzíme přitom smíchy. Pak zjišťujeme, že to nejsou jen slzy smíchu ale taky dojetí, říkáme si, takhle to přesně je, jak to mohl autor tak perfektně vystihnout? To píše o mně? Takhle žili moji prarodiče, na tohle rádi vzpomínáme... A jsme v pasti a čteme dál a dál, občas se mezi texty objeví autorův obrázek nebo báseň a obojí vás vezme za srdce. O čem kniha vlastně je? O životní každodennosti, o iluzích, o naději. Tak jako je každý člověk jiný, myslím, že každý čtenář ji bude vnímat trochu jinak a tak to má být. Rozhodně to není kniha, o které za týden nebudete vědět, že jste ji četli. Budete se k ní vracet a pokaždé vám dá něco jiného. Smích, naději, útěchu. To všechno autor umí.
První půlku knihy napsal Erik Decimus. Jsou v ní úvahy o lásce, vášni, o životě a o našem současném světě, psané s lehkostí, vtipem a porozuměním pro všechno lidské. Druhou půlku napsal Erikův pes a to je teprve jízda! Ten pes se jmenuje Chris, je starostou v kouzelné vesnici Chrisově Lhotě (přestavuji si ji někde v jižních Čechách) a jeho glosování lidského chování je přesné, vtipné a okouzlující. Pejskaři, kteří se dávno stali otroky svých psích lásek, se dusí smíchy, jak má Chris nás lidi přečtené. Žije podle vlastního hesla Můžu ale nechci! Čtenářům doporučuji vzít to za opačný konec. Můžu a chci mít Bezceler ve své knihovně.

JisaOl
01.04.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem se po přečtení předchozich dvou knih velice těšila. A ani tato nezklamala. Je to zase milé pohlazení po duši. Postřehy a příbéhy co potěší i rozesmějí..ale zároveň donnutí i k zamyšlemí a hlubším úvahám. Prostě takový dobře namíchaný koktejl s přesně odměřénými ingrediencemi. A doprovodné autorské kresby jsou třešničkou na dortu..Jednoduše shrnuto...další kniha, ke které se vždy ráda vrátím, a dilko, co umí udělat dobrou náladu, jako mávnutim proutku. Milí autoři.. děkuji za ni.

smajlik.ola
01.04.2022 5 z 5

Pohlazení pro srdce, duši i mozek ..... Zábava i poučení - lehkost i nutnost zamyšlení. Takový je BEZCELER- kniha pro všechny věkové kategorie, kniha psaná s láskou - opatřená laskavým humorem, krásnými malovanými obrázky i fotkami Chrise Van Grifa. Je autorem sám starosta Chris Van Grif nebo jeho poskok Nývlt ? Nahlédněte a uvidíte. Určitě nebudete litovat.
Olga

EvaEli
01.04.2022 5 z 5

Radost, zábava, lehké pousmání, bublavý smích i salvy osvobozujícího řehotu,
nutkání zamyslet se, uvědomit si hodnoty a momenty, které jsou v životě důležité a podstatné,
pastva pro duši, srdce i oko - to jsou pocity, které mám po přečtení této knížky obohacené i o autorovy půvabné kresby a fota spoluautora, rádce a múzy v jednom rtuťovitém chlupatém tělíčku s téměř dětským obličejem.
Pana Erika čtu a sleduji už dlouho a ráda ;), jeho tvorba mě dokáže vytáhnout i z té nejhlubší nory a přinutit vnímat, že mi tvář hladí sluneční paprsky.
Protože vím, že on i pan starosta jsou velice plodnými autory, už teď se těším na další klenot z jejich dílny, kuchyně, ateliéru.
Eva Brown

Erik Decimus