Belgravia

Belgravia https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475162/bmid_belgravia-x8L-475162.jpg 4 78 78

Původ rozděluje, láska spojuje. Knižní předloha stejnojmenného seriálu od tvůrce Panství Downton. Vydejte se do světa britské aristokracie 19. století. Poznejte její lesk i odvrácenou stranu, přepych panského života vykreslený do posledního detailu vévodkyniných šatů a účesu stejně jako neurvalost hráčských doupat a přístavních krčem. Historický román, vztahové drama a detektivní thriller, to vše je Belgravia, klenot z pera autora seriálu Panství Downton a filmu Gosford Park. Sophia a Edmund spolu protančili celý večer. Bál u vévodkyně z Richmondu však přeruší špatná zpráva: Napoleon Bonaparte se blíží a britské vojsko se mu musí postavit. Mladým milencům se v té chvíli obrátí život vzhůru nohama. Co se té noci odehrálo? Ať už to bylo cokoli, i po pětadvaceti letech, kdy začne tajemství vyplouvat na povrch, nedá jistým členům vyšší společnosti spát. Julian Fellowes, autor Panství Downton a dalších oceňovaných scénářů, nás zve do Londýna 19. století mezi společenskou smetánku. Rodiny z nejvyšší aristokracie, které nemají své bohatství a tituly komu odkázat; rodiny sice urozené, ale bohaté jen potomstvem, které musí ve sňatku hledat zajištění; a rodiny nově zbohatlých podnikatelů, toužící po vzestupu mezi šlechtu, která na ně hledí skrz prsty. Osudy, vztahy a intriky všech se protnou v paláci na Belgravském náměstí, v přepychových salónech panstva i skromných komůrkách služebnictva. Toto vše Fellowes důvěrně zná a vykresluje před čtenáři do nejmenších detailů. Na své si přijdou ti, které přitahuje líc i rub životního stylu britské aristokracie, především však všichni milovníci dobrých příběhů. Společně budeme držet palce sympatickým hrdinům, aby úspěšně zdolali nástrahy společenských konvencí, překazili zákeřné spiknutí a dočkali se štěstí, které může mít velmi překvapivou podobu.... celý text

maryzka
20.11.2021 3 z 5

Čtivá odpočinková kniha, která jak parafrázuji citát jedné herečky ,, Celý svět se sejde v jedny posteli tak tam se sešli rozdílné společenské vrstvy byť to dobře dopadlo

Simstr
18.11.2021 5 z 5

Miluju Downton Abbey, miluju Fellowese :-)

Knižní střípky
14.11.2021 4 z 5

Pokud milujete čistokrevné historické romány ukazující život tehdejší společnosti se všemi klady i zápory, napříč společenskými vrstvami, myslím si, že budete spokojeni. Máme zde intriky, levobočky, domluvené sňatky, ale i lásku, která dokázala zamíchat kartami osudu ve všech časech. Čtenář je svědkem naprosto dokonalé ukázky toho, jak fungovala tehdejší aristokratická vrstva a snahy "zbohatlíků" o to postoupit na společenském žebříčku výše. A na straně druhé zde byl úhel pohledu zkostnatělé britské aristokracie, která sice mnohdy měla hluboko do kapsy, takže by se jim bohatství oněch továrníků velmi hodilo, ale nevoněl jim jejich mnohdy obyčejný původ..

Je zde spousta úžasných postav se skvěle zachycenými charaktery, některé budete milovat, jiné nenávidět. Opět jsem se setkala s Londýnem 19.století v celé jeho kráse i ošklivosti.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

emamat
04.11.2021 5 z 5

Zlákalo mě přečíst se něco od autora Panství Downton a nelitovala jsem. Romantický příběh, kde nechybí intriky a i když se šťastný konec předpokládá bylo to i docela napínavé.

astroweb
03.11.2021 4 z 5

Protože se mi líbí seriál Panství, byl jsem zvědavý na toto dílo stejného autora. Hodně mi připomínalo dílo něco mezi Dumasem, Dickensem a sestry Bronteovými, ale líbilo docela dost.