Banka těl - Mladší

Banka těl - Mladší https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128549/bmid_banka-tel-mladsi-oqF-128549.jpg 4 287 63

Banka těl série

1. díl

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu... Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti. Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti – a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít. Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost – a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat – a do toho ji zasáhne láska...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Starters , 2012

LilianVanRose
23.04.2014 5 z 5

Opravdu krásná kniha...velmi se mi dobře četla a děj byl také zajímavý. Já mám moc ráda takové žánry :3 Taky mě dost mrzí že tak dobrá kniha je za takovou cenu :(

lucias11
12.04.2014 5 z 5

Super, nečekala jsem od ní moc za 39,- ale pak jsem pátrala hned po druhém díle a je škoda, že nevyjde :(

Kakiko
08.04.2014 5 z 5

Byla to velmi dobrá kniha. Autorka svoji úlohu zvládla na jedničku. Ty komentáře pode mnou se mi vůbec nelíbí. Na pokračování jsem se moc těšila. Asi to přelouskám v angličtině. :D

epuska
05.04.2014 5 z 5

Krásná knížka, jen škoda že nevyjde i druhý díl :-(

Danda224
31.03.2014 5 z 5

Kniho jsem koupila za 39,-kč a rozhodně to bylo velice dobrá cena za velice dobrou knihu škoda je jen to že druhý díl nemůžu nikde najít :((((

Mishak
09.03.2014 5 z 5

Knihu jsem koupila za 49,-Kč v Levných knihách. A to jsem ještě hodně dlouho přemýšlela a listovala v ní, protože obálka mne vůbec nezaujala, spíše mne děsila a deprimovala. Po dlouhém listování a čtení úryvků jsem si jí nakonec koupila a musím říct, že vůbec nelituji =)
Kniha je nabitá akcí a zvraty!! Nepustí vás od čtení, hltáte stránku za stránkou a jenom kroutíte hlavou nad zvráceností Prime Destinations.. Kolikrát zůstanete jen zírat s otevřenou pusou jako se to mnohokrát stalo i mně =) Callie jsem si zamilovala hlavně kvůli starosti o Tylera..
Mohla bych mluvit do nekonečna v plusech knihy, ale kdo by to pak četl =) Knihu opravdu doporučuji a ode mě má zasloužených 5 hvězdiček...
Už aby vyšel 2. díl!!! Nemůžu se dočkat =)

Dummy147
03.03.2014 4 z 5

Koupila jsem ji v Levných knihách za 39 Kč a fakt jsem čekala nějakou kravinu a fakt jsem byla překvapená. Zajímavý originální námět, propletenost a konečně něco, kde nehraje hlavní roli nějaká věčná láska, za kterou se musí bojovat (pokud teda nepočítám jejího bratra) :) Čekám jak to bude dál...

KateNecky
18.01.2014 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, rozhodně nejlepší ze všech jaké jsem kdy četla. Nevím co jsem od knihy očekávala, ale rozhodně kniha byla mnohem lepší než jsem čekala. Doporučuji přečíst! :))

Nelin
01.12.2013 5 z 5

Úžasná dystopie. Skvěle promyšlený příběh plný smutku a drsného života. Doporučuji.

muchomurka
29.11.2013 3 z 5

Knížka se mi nápadem líbila, ale během čtení jsem čekala, že bude trochu hlubší (nevím, jak jinak to napsat), podle toho, jaký byl začátek. Od půlky dál to chtělo trochu více, já nevím, promyslet, doladit do detailu... Celkem mě překvapil konec, to jsem nečekala. Jsem zvědavá, kam se bude ubírat další díl.

PiperW
25.11.2013 3 z 5

Kniha moc pěkná, čtivá, plná napětí. Ovšem jak píše vlkove, čekala jsem stále něco víc, něco mi tam chybělo. Nedokážu to pojmenovat nevím co víc jsem čekala, ale nebylo to úplně na 100%, taky se rozhoduji mezi 3-4*, další díl si ale nenechám ujít

vlkove
30.10.2013 3 z 5

Dávám 3 a půl hvězdičky, kniha je čtivá a má originální námětem ale chyběla mi tam nějaká jiskra, která by mě donutila dát pět hvězdiček.

Keksík
17.10.2013 5 z 5

Mně se tedy kniha líbila moc. Zase něco jiného, ale v kladném slova smyslu. Zajímavá obálka, zajímavý děj. Hlavní postava Callie byla příjemná. Silně na mě zapůsobila postava Sáry a její osud. Opravdu jsem zvědavá jak to dopadne s Blakem i se šéfem. Těším se na pokračování :)

Knihomolka Rů
18.09.2013 4 z 5

Skvělá kniha. Moc jsem od ní nečekala o to víc mne přikvapila. Mile, nutno říci. Těším se na další díl, ačkoli to bylo občas trochu moc uspěchané a rychlé, kniha se mi líbila i když nebyla bez vady ;)

xxiixxi
17.09.2013 5 z 5

Na mne kniha celkem silně zapůsobila, hlavně tedy její začátek a vykreslení mladých lidí jako sirotků, kteří utíkají téměř před všemi, nemají práva a nesmí pracovat. Mohu asi jen vytknout, že úplně celá kniha byla akce, Callie prožívala jeden zvrat za druhým, ani se nezastavila a vždy věděla, kam jít a na koho se obrátit, což mi úplně nesedělo. Ale námět byl velmi povedený a hlavně ten konec! Takové nalákání na další díl jsem asi ještě nečetla :-)

Lady.Ge
14.09.2013 3 z 5

Čekala jsem něco víc... :/

Jaymay
10.09.2013 3 z 5

Podle obalu kniha vypadala velmi slibně, avšak po přečtení prvních pár stránek mně zklamala. Přečetla jsem ji do konce, to jo, a posledních pár kapitol mě bavilo, ale příjde mi, že autorka se soustředila na hlavní myšlenku a zbytek odbyla. Děj je uspěchaný, stručný a cílem je dobrat se konečně ke konci. Osobně sice nemám ráda tlusté "bychle" ale trochu rozvést postavy, jejich fyzický popis a duševní vývoj (který žádná postava, až na hlavní hrdinku nezažívá) a trochu roozvést jednotlivé scény autorka mohla. Také mi chybělo podrobnější vysvětlení, co a proč se vlastně v minulosti stalo. Cituji uživatelku Posli, kniha ve mně nevyvolala žádné emoce. Přečteno zapomenuto. Škoda no.

Zuzka_m
31.07.2013 4 z 5

Skvělá knížka, vůbec jsem se u ní nenudila. :)) Akorát ten konec mě zaskočil, nic takového jsem nečekala. Potom mi trošku vadilo, že postavy v knížce nejsou pořádně vzhledově popsané. Ale jinak se těším na další díl. ;)

barca14
26.05.2013 4 z 5

Knihu jsem už nějaký ten týden měla doma, ale do čtení se mi moc nechtělo, protože jsem od knihy moc neočekávala. Až nedávno jsem se rozhodla, že si knihu konečně přečtu. Začátek si mi líbil, ale asi v prostředku knihy sem se začala trošku nudit. Knihu sem ale přečetla a musím říct, že se mi nakonec líbila. Asi si přečtu i druhý díl.

Byra
20.03.2013 5 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala,román pro teenagery, hlavní hrdinka šestnáctiletá dívka bez domova, téma katastrof už bylo zpracováno mockrát, ale překvapila mě! Dobře čtivá, Callie sympatická, děj jede sám od sebe a člověk je napnutý, jak to vlastně všechno dopadne. Čekám, kdy to někdo zfilmuje, protože téma se samo nabízí. Pronajmout si tělo mladého člověka...Už se těším na pokračování s názvem Banka těl - Starší