Balíček

Balíček https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377309/bmid_balicek-psychothriller-qdt-377309.jpg 4 570 570

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka! Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy. Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda. Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Anag

Das Paket , 2016

Verunka289
13.07.2018 5 z 5

Nějak přesně nevím, co ke knize napsat nebo jak ji ohodnotit. V podstatě skoro celou knihu jsem nechápala, co se vlastně děje a kdo je tady blázen (chvílemi jsem měla pocit, že nejspíš já :D).
Ale ano, Fitzek tohle prostě umí! Každá kapitola končí nějakou šokující větou, která vás nutí číst dál, téměř celý děj pořádně nechápete, co se děje a pak vás na konci čeká takové rozuzlení, že vás to posadí na zadek!

sramkovamichala
10.07.2018 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, měla originální děj a byla jsem mile překvapena. Četla jsem první knihu od Fitzeka, ale určitě se vrhnu i na Zaklínače duší.

Anne123
07.07.2018 3 z 5

Kniha byla dle mého velká slátanina. Na to, že knihy od Fitzka miluju, tak tahle mi přijde nejslabší. 3* za propracovaný příběh a rozuzlení, která jsem opravdu nečekala.

violet.verka
06.07.2018 2 z 5

Příběh byl zbytečně překombinovaný, připomínalo mi to telenovelu. Kde se dozvíte, že to není její bratr, ale její táta a kde matka není matka, ale její sestra.
Líbilo se mi jak popisoval myšlenky hlavní postavy,ale jinak mně knížka docela sklamala.

josska
05.07.2018 5 z 5

Tak to byla jízda,přečteno za jeden den,napínavý asuper psycho ta obálka a formát knihy moc pěkný.

petra1394
01.07.2018 3 z 5

No, popravdě jsem z knihy trochu zmatená, ale Fitzeka mám ráda, tak nemůžu dát méně hvězd. Ale závěr bych si představovala trochu jinak.

aydam
29.06.2018 4 z 5

"Balíček" jsem dostal jako dárek a mohu jej směle doporučit.
Díky krátkým kapitolám, které jsou ukončeny schválně tak napínavě a otevřeně, aby čtenář pokračoval dál a dál, se četl rychle až k samotnému rozuzlení.
Postav tu není mnoho. Nechovají se nelogicky, čímž si získaly mé sympatie.
Orientace v textu je přehledná. Žádné náhodné skákání z minulosti do přítomnosti.

radka8970
27.06.2018 5 z 5

Balíček je kniha, která mě zaujala svou obálkou. Tohle byla moje první kniha od autora Sebastiana Fitzka a hrozně mě nadchla. Kvalitní psychothriller, který by si měl přečíst určitě každý fanda tohohle žánru. Čtení této knihy bylo velice napínavé, nemohla jsem přestat číst. Každá kapitola byla ukončena tak, že jsem musela číst další stránky. Konec je možná trochu rychlý, ale to mi nevadilo. Doporučuji všem milovníkům psychothrillerů a hlavně těm, kteří mají rádi, když se rozebírá psychika jak oběti, tak i vraha.

tynapos
22.06.2018 5 z 5

Zvláštní příběh a dobře napsaná kniha. Přečetla jsem ji za jeden den, protože jsem chtěla vědět jak to dopadne. Konec mě sice zklamal svojí překombinovaností, ale i tak se mi kniha četla dobře.

vladka1695
21.06.2018 2 z 5

Jedna velká překombinovaná, nereálná a nevěrohodná slátanina.

Danago
19.06.2018 3 z 5

Nepřikloním se k davové chvále.
Příběh je dokonale vymyšlený, podle mě šíleně překombinovaný a naprosto nevěrohodný.
Půl knížky jsem se nudila a nechápala jsem: co to je?
Druhá půlka je stránku od stránky napínavější to autorovi rozhodně neupírám. Byla jsem napnutá. Konec je překvapivý a šokující.
Četla jsem všechny knížky autora a všechny na mě zapůsobily přesně takto. Všechny jsou napsány tímto způsobem. Není to pro mě a stejně jsem se zase nechala nalákat.
Obálka je ovšem nepřekonatelná.

kristyna3538
19.06.2018 4 z 5

Kniha mě nalákala na svojí unikátní obálku (která je jedna z nejhezčích, co jsem kdy viděla) a ani obsahem mě rozhodně nezklamala. Kniha se čte velmi dobře, kapitoly nejsou zbytečně natahované a končí tak, že ať chcete nebo ne, musíte číst pořád dál a dál. Malým rušivým elementem, na který si možná někdo bude chvilku zvykat, je prolínání různých časových os. Zápletka je skvělá a vysvětlená do posledního detailu. Hlavní hrdinka Emma mě občas trošku vytáčela a někdy podle mně uvažovala iracionálně, ale lidská psychika je složitý systém a možná bych se v její situaci zachovala úplně stejně.

Suma sumárum: Balíček je skvělý psychologický thriller a věřím, že milovníci tohoto žánru si přijdou na své a rozhodně nebudou zklamaní.

konicekbily
17.06.2018 4 z 5

Kniha není vůbec jednoduchá. Skáče se sem tam s dějem v čase i v myšlenkách hlavní postavy. Možná až moc převažuje subjektivní vnímání postižené nad reálným životem a to děj dělá trochu nepřehledným. Ale zápletka je dokonalá, vysvětlená, i když těžko uvěřitelná. Autor je mistr svého řemesla - slaví deset let působení jako spisovatel. Určitě je to ke čtení.

Květ
11.06.2018 5 z 5

Fitzekovy knížky se po rozečtení nedají odkládat. Krátké kapitoly, ostré tempo, vyhrocené situace, napětí... to všechno je i v jeho nejnovější knížce Balíček se sugestivní obálkou. Emma, psychiatrička s kontroverzními metodami, se snaží zotavit ze znásilnění psychopatem nazývaným Holič, jemuž jako jediná oběť unikla. Uzavírá se doma, bojí se vycházet a její paranoia se prohlubuje... pořádné psycho se rozjede ve chvíli, když ji pošťák požádá, aby převzala balíček pro souseda... osudovou chybu už nelze vzít zpátky a psychothriller začíná...

Blondebookdevil
10.06.2018 5 z 5

Znáte ten pocit, když máte božskou knížku a chcete ji celou rychle přečíst, ale zároveň máte potřebu si ji šetřit? Tak se cítím právě při čtení Sebastiana Fitzeka, který se mi pokaždé určitým způsobem dostane pod kůži.
Balíček byl pro mě něčím odlišný, ale zároveň pořád stejný, a to úžasným autorovým rukopisem. Krátké kapitoly, nečekané zvraty, a pohrávání si s naší myslí. "Je to sen? Je vrah tady ten? Určitě. Sakra, tak to bude tady ten!" Bohužel se mi nepodařilo si balíček odložit a šetřit. Otevřela jsem ho a tím se stal tikající bombou v mých rukou.
Těší mě, jak vstřícně a laskavě přistupuje Sebastian ke čtenářům - čte všechny zprávy, komunikuje, otiskuje je do svých knížek. I to je část toho, proč je mi sympatický a stal se zároveň mým nejoblíbenějším spisovatelem.❤️
P. S. Dělejte už někdo něco s tím, aby byly přeloženy všechny jeho knihy, vždyť je to strašná škoda.

zuzana2599
02.06.2018 5 z 5

Moje první kniha od Sebastiana Fitzeka u mne vyvolala nadšení a obdiv.
Balíček je vynikající psychothriller, který se odehrává v neskutečném tempu. Je to příběh, který nebudete chtít odložit, příběh, u kterého se dostaví vzrušení z četby a čtenář opravdu neví, co si má vlastně myslet, jak to vlastně je... Prostě paráda !
Malé poděkování patří uživatelce Rodaw, která mě na Balíček nalákala. Já jsem balíček rozbalila a nelituji. Díky !

Jane417
01.06.2018 4 z 5

Škoda, že když jsem přišla do knihkupectví, tak tam "Balíček" měli jenom jeden! Ano, jen jeden výtisk této skvělé novinky! Našla jsem si ho tam uloženého v koutě a ukořistila. Takový přístup si kniha ani S. Fitzek nezaslouží. Je to totiž thriller, který je napěchovaný dějem, napětím, akcí a neustálými zvraty v ději! Spousta šokujících momentů, originální námět a neodhadnutelný konec. Hlavní hrdinka Emma se stane obětí sériového vraha, tzv. "holiče". Po jeho brutálním útoku, který přežije, se z Emmy stane paranoidní troska, která se bojí naprosto všeho a všech... to nejhorší ji ale teprve čeká... a to ve chvíli, kdy ji domů pošťák donese balíček... Začíná kolotoč šílených věcí, kdy Emma bojuje jak o svůj život, o svoje psychické zdraví a o důvěru manžela, kamarádky... Bojuje za pravdu! Konec je možná trochu rychlý, ale celkový dojem z knihy mi to nezkazí. Doporučuji všem milovníkům psychothrillerů!

jan-da
22.05.2018 3 z 5

Bohužel se příliš neztotožňuji s těmi nadšenými komentáři níže. Samotný text mi ne vždy seděl - přeskakování z věci "a" na věc "b" a zase zpátky, někdy příliš dlouhé popisování, rozhovory s vnitřním hlasem hlavní postavy, apod.. Zároveň mi příliš neseděla hlavní postava a celý příběh byl na mne možná až moc plný zvratů, ALE musím u této knihy také napsat, že byla čtivá (i když si možná právě protiřečím :-D ). Kapitoly byly krátké, což mám ráda, ale právě i napínavé, takže jsem se často musela nutit, abych jí opravdu odložila a šla spát.. Jedna hvězda je navíc za tu neuvěřitelnou, poutající obálku ! Díky ní se mi kniha dostala do ruky a musím říct, že je to jedna z nejvyvedenějších obálek, kterou jsem na knize viděla :-)

Rodaw
21.05.2018 5 z 5

BALÍČEK
... pro mě asi zatím ta nejlepší kniha roku 2018 a všeobecně jeden z nejlepších thrillerů, které jsem za celý svůj život četla ...
Sebastian Fitzek je prostě MISTR, který UMÍ. Kromě toho, že je to neskutečně talentovaný a šikovný pan spisovatel, je to zároveň i velký sympaťák, který má rád čokoládu, pejsky a hlavně lidi, kteří čtou jeho knížky a které bere jako své kamarády.. Jeho přístup je úžasný a pokora a skromnost až neuvěřitelná...
Knižní andělíčku někde tam nahoře- prosím, ať jsou jeho knížky u nás vydávány.. stojí za to. A Vy lidičkové, si je prosím kupujte, čtěte a šiřte dál, protože tento pan autor je klenotem.. a byla by strašná škoda, kdyby jeho tituly u nás v budoucnu nevycházely.. To by má thrillerová část duše fakt hodně špatně rozdýchávala a přijala!
Ale pojďme se podívat už na samotný Balíček :) Knížku Sebastian věnoval svému tatínkovi, který už bohužel není mezi námi živými, tak posílám pozdrav tam nahoru, za Duhu...
Příběh v knize je spletitý a zamotaný. Jako čtenář dlouho nevíte, na čem jste. Sebastian si umí se svými čtenáři až ďábelsky hrát. Máte mnoho tipů, verzí a teorií (já měla na samotného vraha cca 5 odhadů, kterým jsem dlouho věřila), ale nakonec budete stejně až bolestně překvapeni a zažijete takový šok, že to budete ještě dlouho rozdýchávat (můj případ:)). Vážně dlouho nevíte, na čem jste. Vaše "tipy" se průběžně mění, ale ten závěr podle mě dostane každého. Co se mi strašně moc líbilo bylo to, že na konci fakt VŠECHNO zapadne do sebe a dostanete odpovědi na všechny otázky.. (já jsem ocenila, že zde byla vysvětlena jedna věc z dětství hlavní hrdinky Emmy - v což jsem ani nedoufala.. ale Sebastian je perfekcionista a ve svých knihách by si nedovolil nechat jakákoli hluchá místa, opět se to touto knihou potvrdilo:)).
Konec se mi zdál malinko useknutý, ale asi byl problém především v tom, že já prostě konec nechtěla.. Což se mi stává fakt jen u těch nejlepších knížek:)
Na konci Sebastian ještě přikládá maily od svých čtenářů, které byly milým pohlazením po duši (po nervy-drásajícím thrilleru) a krásným důkazem toho, že čtení lidi spojuje a pomáhá tak trošku utíkat z reality (která je mnohdy velmi těžká).
U jedné scény jsem si myslela, že to Sebastianovi neodpustím a knížka bude mít černý puntík, ale ťuk ťuk - dopadlo to dobře. Sebastian je pejskař, to se nezapře:)
Za mě opravdu obrovské a jednoznačné doporučení. Běžte do toho!!!
A UŽIJTE SI TO!!!

MarianP
20.04.2018 5 z 5

Výborná kniha, musím uznať, že som čakal niečo iné, ale Fitzekov štýl je skvelý, kniha je od prvej strany pútavá, každá kapitola končí zvratom, prekvapením, nečakaným rozuzlením. Záver je takisto plný zvratov, ktorých je až neuveriteľné množstvo. Odporúčam každému, kto má rad psychologické thrilery a každému, kto sa rád bojí. Balíkom nič nepokazíte !