Balada o snech

Balada o snech
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484503/bmid_balada-o-snech-if5-484503.jpg 4 159 159

Existují vzpomínky, na které nelze zapomenout. Existují přátelství, za které je třeba bojovat. Existují skutky, které se musí vykonat. Do rodiny mladičké Lucie přicházejí po strastech druhé světové války ještě další, mnohonásobně větší útrapy. Staletá pravidla venkova se pod nátlakem socialistického režimu rozpadají, sedláci jsou zatýkáni, jejich majetek znárodňován a rolnické rody přicházejí o domovy. Také Luciina rodina je nucena snášet opakovaná příkoří a pokorně přijímat nenávratné životní ztráty. Jak vysoko se ale může jedno bezpráví vršit na druhé, než člověka přinutí přestat klopit hlavu? Rodinná sága o hloubce lidské touhy chránit svoje milované a o desítky let skrývané vině…... celý text

knizninadsenec
23.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Velmi zajímavý příběh, který se pomalu rozjíždí, až mě pohltil. Klárka se snaží zjistit více o tom, co pronásleduje a trápí babičku. Příběh je vyprávěn přes více postav. Z minulosti a přítomnosti.

Bylo zajímavé, až trochu děsivé číst, co se postavám dělo v padesátých letech dvacátého století. Znárodňování majetku, falešná obvinění a zlý lidé, komunismus.... Ale také láska, smutek, překonání těžkostí, ochrana rodiny a svoboda.

Byl to napínavý více detektivní příběh. Nepředvídatelný. Dobře se četl. Sama jsem se bála, co vlastně ta Klárka zjistí.

Vývoj události byl zajímavý a napínavý. Překvapil ve velkém. Ke konci knihy už jsem měla takové malé tušení, které se mi potrvdilo. Pravda nakonec vyšla najevo.
Příběh se mi velmi líbil. I když byl místy krutý a smutný, bylo to velmi zajímavé čtení.

Kasalka341
21.06.2022 5 z 5

Úžasná kniha,smekám.

zdehan
18.06.2022 5 z 5

Kniha se moc dobře četla ale konec mě dostal to jsem nečekala stojí za přečtení.