Až tady nebudu

Až tady nebudu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391791/bmid_az-tady-nebudu-hj8-391791.jpg 4 272 272

ZBÝVÁ VÁM 18 MĚSÍCŮ ŽIVOTA… Když si jednoho lednového pondělí Jess Mountová prohlíží svůj Facebook, zjišťuje, že se čas na jejím účtu přehoupl o 18 měsíců dopředu. Přímo do dne, kdy zemřela. Znepokojivé příspěvky se na jejím timeline nepřestávají objevovat a ona přes ně postupně odhaluje svou budoucnost. Narazí například i na svého nádherného syna, kterého ještě ani nepočala. Stojí tak před důležitým rozhodnutím. Pokud bude chtít změnit svou budoucnost, aby si zachránila vlastní život, její malý chlapeček, do kterého se zamilovala, nikdy nemusí existovat. Co kdybyste se taky mohli podívat do budoucnosti a měli tak možnost změnit svůj osud? Na první pohled klasický psychologický román skrývá důležité poselství.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Bookmedia

After I've gone

Annelies
17.06.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Měsíc před tím, než mi umřel táta. O to víc mě z ní teď mrazí. Kniha se dobře četla, zápletka byla zajímavá, zároveň se ale nejednalo o nic extra, spíše oddechovka. Tři hvězdy jsou adekvátní. Víckrát než jednou bych ji nečetla/neposlouchala.

Termina
15.06.2020 2 z 5

Rozhodně jedna z nejhorších knih za poslední rok která se mi dostala pod ruce :) celkově mi vadí styl psaní z budoucnosti a naivita hlavní hrdinky :) DÍK! a čus...

zandu
05.06.2020 4 z 5

Kniha je čtivá. Bavila mě.

YA-girl
25.04.2020 4 z 5

Přidávám hvězdičku za opravdu originální příběh a nápad, ale jinak hodnotím knihu průměrně. Z toho nápadu šlo totiž podle mě vytřískat mnohem víc! Hlavně mi v tom chyběly jakékoliv emoce, bylo to spíš takové strohé (nemyslím tím rozsah ;))...
*** Dále možný SPOILER *** A jak už zmiňovalo víc čtenářek, i mně přišla Jess taková jednodušší - hrozně rychle se smířila s tím, co pro ni "osud nachystal", aniž by využila toho, že vidí budoucnost a může vše zkusit nějak ovlivnit; její synek se jí přece mohl narodit, aniž by si musela nechat vše líbit. Plus na závěr mě ještě zklamalo, že chybělo jakékoliv (nadpřirozené) vysvětlení toho, proč se jí na FB ty budoucí vzkazy objevily, aspoň podané formou Jessina zamyšlení... prostě NĚCO :-).

Ticiana
26.03.2020 5 z 5

Musim dat 5*. Kniha me prekvapila. Hodne ctiva s nadechem mysticna protoze je fakt, ze do budoucnosti videt nemuzete. Hodne se mi libila zaverecni cast knihy. To jsem byla nahnevana a pak prekvapena a pak jsem se i pres slzicky zasmala. Moc hezky napsany.

Hope80
11.03.2020 5 z 5

Opravdu silný příběh a skvěle napsaná kniha, na které se nezapomíná. Doporučuji

Jajusenka
05.03.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Okamžitě vtáhla do děje. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a prožívala s ní celý příběh se zatajeným dechem. Je napínavá až do posledních stránek. Zařadí se mezi mé nejoblíbenější knížky, které moc ráda doporučím.

Fannibal180
12.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Určitě mohu doporučit. Půjčovala jsem ji několika svým přátelům a všem se moc líbila.
Příběh velmi zajímavý. A konec? Velice pěkné zakončení.

klotylda.ln
07.02.2020 4 z 5

Knížka byla ze začátku rozvláčná, trochu jsem si říkala, jestli není určena pro mladší čtenářky. Ale potom se děj rozjel a začala mě konečně pořádně bavit. Téma domácího násilí a styl, jakým byla napsaná, bylo moc zajímavé, čtivé a napínavé.

Lotka
15.12.2019 4 z 5

U této knihy opravdu platí: těšte se na konec. Začátek se trochu lacině táhnul, ale postupně nabírala spád. Dobrý nápad a ještě lépe uchopený.

Ajinka79
11.12.2019 5 z 5

Precteno za dve noci.Vahala jsem mezi ctyrmi a peti hvezdickami.Ale davam plny pocet - par chyb bych asi nasla, ale kniha se dobre cetla a neni jedna z mnoha.

TinaBookBlog
09.12.2019 3 z 5

No, kniha má zajímavý nápad, nic podobného jsem zatím nečetla. Podle mě je to ale takové oddechové čtení. Sem tam nějaká romantika, sem tam nějaké napětí. Pro mě ale nic moc závratného.

Juvka
07.12.2019 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela co k této knize mám napsat. Ano příběh o dívce, která se bezhlavě zamiluje do muže, který se později ukáže jako násilník, je velice zajímavý nápad. Ale osobně bych ho víc propracovala. Jinak bych ho popsala jako nereálný. Nikdo z nás neví co nás v budoucnu čeká a ještě ani žádná technika nepřišla na to, co nás čeká. To pro mě byl asi dost velký problém, i když to autorka myslela dobře.

Šánka
08.10.2019 5 z 5

Po delší době jeden kousek, který něčím vyčnívá z té dlouhé řady psychothrillerů.
Senzačně a neotřele zpracované obehrané téma, a to je podle mne na knize ten největší tahák. Výborně poskládaný napínavý příběh, dobře vykreslené postavy, moc mně to bavilo.
A neřešte věrohodnost, jen si to užívejte !

ANATS
07.10.2019 5 z 5

Co byste dělali, kdyby vám zbýval pouhý rok a půl života? Oněměli byste hrůzou, zpanikařili, začali si život užívat plnými doušky, nebo se snažili tragický osud zvrátit? Tak jako se o to pokusila hlavní hrdinka.
Příběh se odehrává prostřednictvím Jess, v jejíž dějové linii se objevují prostřihy do minulosti, a také z pohledu Angely, Jessiny tchyně. Tato forma vyprávění je vhodně zvolená, protože dává možnost vidět věci z různých úhlů pohledu a udělat si vlastní názor. Navíc na čtenáře čeká nejedno šokující odhalení.Právě díky tomu jsem byla na knížku zvědavá, zajímalo mě, zda to nebude působit nevěrohodně. Byla jsem příjemně překvapená, jak mělo vše smysl a zapadalo to do sebe. V určitých situacích jsem poznávala i samu sebe :-(
Román se zároveň dotýká závažných sociálních témat, které autorka šikovně zakomponovala do děje.
Pokud autorce odpustíte nereálný námět vidět do budoucnosti a přijmete to jako fakt, čeká vás neuvěřitelně silný příběh plný překvapivých momentů a zvratů.
Ještě dlouho po přečtení mi v hlavě kolovalo plno otázek.... Jak moc s námi naši nejbližší mohou manipulovat a proč jim to vlastně dovolíme???

"Vratký, život je vratký a jistá je pouze jediná věc, že všichni jednou zemřeme. A ten den může nastat dřív než se domníváme."

blonďatá.luc
30.09.2019 4 z 5

Kniha určitě není obyčejná či tuctová, protože autorka si pohrála ještě s jednou skutečností - hlavní hrdinka se pomocí facebookových příspěvků dozví, že za 18 měsíců zemře. Každá kapitola je nadepsaná datem i vypravěčem, jelikož v knize jsou deníkové záznamy z doby před 8 lety, současné vyprávění hlavní hrdinky občas prokládané vyprávěním Angely, matky Leea, a samotnými facebookovými zprávami z doby za 18 měsíců. V knize není mnoho postav, a nejspíš právě proto si k nim dokážete vytvořit vztah. Z počátku jsem měla pro hlavní hrdinku spoustu pochopení, později už to tak růžové nebylo, mnohokrát jsem si řekla - proč …?! Nemyslím si, že by kniha byla nejlepším zpracováním tohoto téma, stačí si vzpomenout na knihu od Colleen Hoover, ve které se mu taky věnuje, ale rozhodně to je zajímavá myšlenka. Říká se, že lidé by zešíleli, kdyby věděli datum své smrti - ale skutečně by to tak bylo?

Prateri
12.09.2019 4 z 5

Náhodná volba v knihovně, od které jsem si nic neslibovala. Román mě překvapil. Přes začátek, který spíš připomínal knihu pro mládež, mne další příběh zaujal. Neuvažuji o tom, jestli je to reálné nebo ne, ani jsem to nečekala, ale líbilo se mi to.

lenik284
02.09.2019 4 z 5

Pěkná knížka četla se mi dobře, ale příběh trochu nereálný, Jess mě neskutečně štvala, a to fakt, ale doporučím knihu k přečtení

Zlatinka.Emilly
01.09.2019 5 z 5

(SPOILER) Velice zajímavý námět na knihu, i když popravdě řečeno, nereálný. Ale dejme tomu, že by to byla pravda. Kterápak mladá žena by dala svůj život za, v té chvíli, dosud nepočaté dítě? Ve svých dvaadvaceti letech si mohla Jess najít kluka, který by nebyl násilník a jemuž by mohla porodit dítě, které by společně i vychovali. Nemusela tak riskovat, že její otec zešílí zoufalstvím a její dítě budou vychovávat vrahové. Nakonec vše dopadlo díky slečně uklízečce tak jak bylo pro Jess přijatelné.

koki.veru
01.09.2019 5 z 5

Pěkná knížka, i když trochu nereálná. Ale nápad to byl moc dobrý a knížka se velice dobře četla :)

budoucnost domácí násilí psychologické thrillery thrillery pro ženy

Linda Green
britská, 1970