Atomové návyky

Atomové návyky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431187/bmid_atomove-navyky-yA1-431187.png 4 724 724

„Malé změny, velké výsledky“ je motto mezinárodního bestselleru, který se stále drží na vrcholu žebříčků. (Protože funguje.) James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vás naučí dosáhnout cílů pomocí drobných každodenních kroků – jak sám říká, stačí 1% změna každý den. Drobné, „atomární” krůčky mají v dlouhodobém horizontu obrovský vliv na dosažení všeho, co si zamanete změnit.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jan Melvil

Atomic habits , 2018

Mellania
18.02.2021 5 z 5

Člověk si myslí, že se dozví něco převratného a při čtení se přistihne, jak si kolikrát říká...vždyť to vím, vždyť je to naprosto logický, vždyť to není žádná novinka...tak proč to sakra nedělám???!!! Je to super berlička k tomu uvědomit si, co každý z nás dávno ví, jenom to nedělá, neumí to správně aplikovat sám na sebe. Tahle kniha tomu pomůže, pakliže si čtenář dokáže sebekriticky nastavit zrcadlo a začít na sobě pracovat.

veriszv
04.02.2021 4 z 5

Jako takhle, nedozvěděla jsem se nic přelomového. Jen jsem si víc zracionalizovala důvody, proč se mi nedaří něco změnit nebo u plánované změny vydržet. A dostala jsem pár zajímavých tipů. Nic úplně převratného tedy asi nečekejte, ale pokud se snažíte něco změnit a nejde vám to, mohla by vám kniha pomoct uvědomit si kde děláte chybu a přenastavit vaše systémy.

jan0972
02.02.2021 5 z 5

Nejpraktičtější a nejkonkrétnější kniha, která mi přišla pod ruky kolem budování návyků.

radimch
10.01.2021 5 z 5

Motivační 'Bible'

jaroiva
01.01.2021 5 z 5

Ideální knížka pro první leden a nová předsevzetí.
A tahle je opravdu dobře zpracovaná.
Není to ale samozřejmě o přečtení knihy, hlavně bude potřeba máknout na sobě :) Rady z knihy jsou ale užitečné a nápomocné. Doporučuji.

janulka1310
27.12.2020 5 z 5

Jasné, přehledné, srozumitelné. Kniha je vhodná pro všechny, kteří se chtějí posouvat neustále dál.

Per-quiee
12.12.2020 4 z 5

Moc se seberozvojovou četbu nejsem, ale atomové návyky by si měl přečíst asi každý. Musím přiznat, že jsem se nechala strhnout a nelituji. Spousta praktických tipů, nekecá se kolem každé 100 stran jako u jiných těchto knih, takže za mě spokojenost.

petrakrskova
25.11.2020

Knížka čtivá, plná různých praktických rad, některé jsem vyzkoušela i na sobě a fungují. :)

misowi84
20.11.2020 5 z 5

Výborná kniha. Čtivá, nic nevnucuje. Nejprve jsem měl v plánu přečíst vždy jen pár
stránek a následně se věnovat jiné knize. Bohužel jsem si k ní vytvořil silný návyk, takže nešla odložit :)

knihyKeMne
16.11.2020 5 z 5

Po přečtení úvodu - životního příběhu autora - si řeknete akorát, a co to jako má společného s tématem knihy? Co dává autorovi kompetenci radit ostatním v tomto tématu? A tak začnete číst s mírným předsudkem...

Ale konalo se překvapení. Autor se skutečně stal postupem času mistrem svého oboru. Naštudoval si o tom snad všechno. A pěkně srozumitelně a přehledně to prezentuje. Takže beru zpět, autor nám skutečně má co nabídnout.

Plusem je i to, že autor nabízí další materiály k vytištění na své internetové stránce, a že něco málo vydavatel přeložil a nabízí v češtině :-)

Hannibal92
13.11.2020 5 z 5

Srozumitelne, zabavne podane, spousta zajimavych realnych pribehu a otestovanych rad, jak si ziskat navyky ktere chceme a zbavit se tech, ktere nechceme.

Sygi
29.10.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetl během pár dnů. Je skvělým přehledem snad všeho, co doposud bylo vyzkoumáno o lidských návycích a jejich utváření. Kniha poskytuje skutečně praktické návody, jak si své návyky uspořádat, udržovat a efektivně používat (a neusnout u toho na vavřínech).

karelpeter
24.10.2020 4 z 5

Prirucka jak se malymi krucky dostat k velkym zmenam.

arthera
24.10.2020 5 z 5

Tuhle knihu bych bez váhání zařadila jako (s)T(r)OP seberozvojové literatury. Je čtivá, je motivující a srozumitelně objasní kde většina lidí dělá chyby při budování zvyků a jak tyto problémy překonat. Metody uvedené v knize fungují a to jsem člověk, který už celkem v tvorbě návyků umí chodit. Doporučuji celým svým mozkem ;-)

Gooverka
18.10.2020 5 z 5

Knih o budování si nových návyků je spoustu, ale měla jsem pocit, že tato je napsána srozumitelně a jednoduše tak, že jí musí pochopit vážně každý. Musím říct, že se mi každých pár stránek stávalo, že jsem horlivě přikyvovala tomu, co autor píše a v mnoha věcech si sama sebe uměla představit. Skvělé je, že autor předkládá nejen teorii, ale i praktické úkoly a návrhy. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, a mohu jen doporučit.

Tebby
23.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha plná praktických rad. Mám z ní 30 A4 poznámek. Všem mohu vřele doporučit.

Uterox
29.08.2020 5 z 5

TOP knížečka na danou problematiku. Maximální spokojenost. Obsahuje i přílohy, jak mít návyky pod kontrolou a jistý přehled, jak si je evidovat a pracovat s nimi. Výstižné shrnutí kapitoly na konci. Inspirativní příběhy. Jak se odnaučit zlozvyků-co je potřeba proto udělat. Určitě doporučuji.

EllSeifert
21.08.2020 5 z 5

Knihám s podobnou tématikou jsem se dosud úspěšně vyhýbala. Důvod je prostý – všechny mi přišly stejné.
To naštěstí neplatí pro Atomové návyky. Autor dokázal stručně a jednoduše vyjádřit myšlenku, kterou podpořil množstvím zajímavých příkladů a výzkumů. Líbí se mi, že na konci knihy autor spoustu výroků dovysvětluje.
Dále oceňuji, že autor aktivně pracuje se svými webovými stránkami, kde radí jak poznatky z knihy využít i v jiných oblastech života.
Jako celek pak hodnotím knihu velmi pozitivně a věřím, že bude přínosem i pro lidi, kteří doposud žili stylem všechno nebo nic.

J4rosl4v
16.08.2020 5 z 5

Trochu jsem se obával, že kniha bude dalším výtahem z mnoha knih osobního rozvoje. Naštěstí jsem se velmi mýlil a musím říct, že jsem byl velmi překvapen. Byť některé myšlenky nejsou nové a tudíž nijak přelomové (např. "Navykolístek" vs "Buzzer lístek z "Konec prokrastinace"), celkově kniha byla pojata naprosto odlišným způsobem a obsahovala mnohé souvislosti, které jsem buď vůbec neznal, nebo si je nikdy nepřipouštěl.
Kniha mi dala plno podnětů k přemýšlení, plno nápadů na zlepšení a hlavně jsem si její poslech na cestách autem velmi užil. Určitě si to v nejbližších dnech znovu zopakuji :-) Nemůžu tedy jinak, než knihu hodnotit velmi kladně a doporučit ji každému, kdo chce na sobě zapracovat.

Obsah vstřebán ve formě audioknihy (Audioteka.com), perfektně namluveno Ondřejem Halámkem.

Dyrmon
12.08.2020 4 z 5

Kniha je opravdu příjemná, dobře se čte, mnoho příkladů z různých výzkumů. Velmi se mi líbili témata o dopaminu a superstimulech. Kupodivu se témata neopakují jak bývá zvykem u jiných publikací, naopak publikace vám dá přesně to co od takové knihy očekáváte. Mnoho příkladů a rad jak aplikovat nové prospěšné zvyky a zbavit se svých zlozvyků. I když některé pasáže mi přišli už trochu na hraně (nebo-li nedokáži si představit jejich provedení v praxi).