Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1505 1505

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

EliBla
21.11.2020 4 z 5

Pátý díl knihy Aristokratka mě nezklamal. Je to oddechová kniha plná humoru. Je mi líto Maxe. Bude to mít ještě těžké. Těším se na další díl.

medlovice
19.11.2020 5 z 5

Varuju vás lidi, nečtěte to !
Od knížky se nejde odtrhnout, je silně návyková , prostě nejde odložit. Žádné vykrádání předchozích dílů, nic se neopakuje, naprosto jedinečný humor. Jenže pak v nejlepším , kdy napětí a zápletka vrcholí to prostě skončí se slovy , že bude další díl . KDY ? Jak dlouho mám čekat ?

PabloFuentes
18.11.2020 4 z 5

Mnohem lepší jak díl předešlý. Myslím, že necpat humor do každé věty, ale spíš občasně knížce prospělo i co se týče čtivosti. Navíc spousta momentů v knížce velmi potěšilo. Těším se na příští osudy Bordelu v kuchyni :D

PájaHája
16.11.2020 5 z 5

Aristokratka je zpět. Po slabším čtvrtém díle jsem se velice bavila. Uz se těším na pokračování.

mirunda
13.11.2020 5 z 5

Tak po čtvrtém díle, který mě tolik nebavil, je tenhle návrat k tomu nejlepšímu co bylo v prvním díle. Kniha je vtipná, výborně se čte a já jsem napjatá, jak to bude pokračovat dál

May
13.11.2020 5 z 5

Já chci pokračování! :) Proč tak moc zjistíte po dočtení a že to přečtení stojí za to! Za mě jeden z nejlepší dílů série, smála jsem se hodně, hodně nahlas a celou knihu. Úžasné rozptýlení a v této době přímo dokonalý lék na ... vše.

Gilnien
12.11.2020 4 z 5

Za mě lepší, než některé předešlé díly. Docela jsem se bavila, nebylo to opakování těch neustále stejných vtípků na účet obyvatel Kostky.

Lethania
12.11.2020 4 z 5

Nenáročné čtení, u kterého jsem se pekelně zasmála. Měla jsem to za necelé dvě hodiny přečtené. Dalo by se říct, že jsem to slupla jako malinu, která byla plná vtipných pasáží a hlášek. A jsem ráda, že se děj posunul trochu dál a neodehrával se jen na hradě Kostka. Jsem zvědavá na další díl.

kiwi88
11.11.2020 3 z 5

Slabší, ale pořád se našly části, kde jsem se dobře bavila.

Barticek
11.11.2020 5 z 5

Po rozpačitém čtvrtém dílu Aristokratka opět nabrala dech a bylo to super! Hláškám paní Tiché (obzvlášť chvíle, kdy královně líčila svou "péči" o Rembrandtův obraz) jsem se smála, až mi slzy tekly. Skvělá knížka v téhle divné době!

felia
10.11.2020 1 z 5

Já jsem zřejmě úplně mimo. Aristokratky čtu, ale při četbě jsem se nikdy ani nepousmál. Čtu je proto, že čtu všechno kromě historie. Obdivuju každého, kdo marní svůj čas četbou podobně hloupých, nevtipných knih. Humorné knihy ale miluju. Třeba Amise, Woodehouse, Westlakea, snesu i Mackovy Saturniny, ale toto nikoli. Bočkovi ale jeho úspěch přeji. Stejně jako Troškovi z jeho filmů, žádný jsem neviděl a ani neuvidím

CAM
09.11.2020 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Těším se na další díl.

Petty001
09.11.2020 5 z 5

Aristokratka mě baví! Pohodové čtení u kterého se zasmějete a pustíte ostatní věci z hlavy. Jen škoda, že knihy pana Bočka nejsou delší :-)

jahex
08.11.2020 5 z 5

Bylo fajn se zase vrátit po dlouhé době na Kostku. Mám tenhle druh humoru rád. Takže jsem se zase tlemil nahlas. Je to prostě super psycho. :D

Pitbullka
08.11.2020 4 z 5

Přijde mi, že autor opět nabral dech a píše skvěle jako napsal první a druhý díl. Jen mám pocit, že občas zbytečně moc tlačí na pilu, co se humoru týče. Jinak ale fajn oddechové čtení.

pagac17
07.11.2020

Další úspěšný a humorný román autora, který se všeobecnými znalostmi historie a současností mile nás baví svými bonmoty a taktéž poučuje o naších dějinách

jannik
05.11.2020 4 z 5

Tak tohle jsem si moc užila. Hrozně ráda jsem se vrátila k příběhu Marie Kostky a dost jsem se pobavila. Je to lehčí čtení, krásně si u toho odpočinete a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

musivila
04.11.2020 4 z 5

Kdo má rád Bočkův styl psaní a humor, nepřijde zkrátka ani v 5. díle. Sice mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale nakonec jsem se pobavila. Tento díl určitě pozdvihuje paní Tichá. Souhlasím s komentářem od „dadako“, že než se stihne humor omrzet, je konec dílu. A já se tedy také těším na pokračování :-)

Ridley
04.11.2020 4 z 5

Další kousek života Marie...jako to jsem musela....Aristokratku buď máte rádi nebo se vám nelíbí....pokračování příběhu super a jak říká paní Tichá "Tak to bude eště prdel"

Kobzíci
04.11.2020 5 z 5

Vtipná jako první díl, ideální oddechová kniha, co zlepší náladu.