Aristokratka pod palbou lásky

Aristokratka pod palbou lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499649/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-Sie-499649.jpg 4 994 994

Aristokratka série

< 6. díl

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

ciaram
27.02.2023 3 z 5

Kruci, to bylo dlouhé a natahované, dala jsem si chvíli odstup, než napíšu komentář a půlku věcí už si nepamatuju. Posloucháno jako audio. Byly momenty, které byly úsměvné, ale zrovna ta část týkající se palby lásky asi nejméně. Kruci, a Max a Mark se mi fakt při poslechu pletli :)

aktijnov
27.02.2023 4 z 5

Odpočinkové, úsměvné...

Alaglesia
26.02.2023 3 z 5

Začátek a konec knihy byl skvělý a čtivý. Prostřední část knihy mi připadala zbytečná. Umělé protahování a nastavování příběhu. Snaha o vykreslení vtipných situací nebyla příliš zdařilá. Navíc mnoho vtipů se v rámci série už opakuje. Nejvíce mě bavil závěr knihy, který byl svižný a opět jsem v tom poznával rukopis s styl Bočka z prvního dílu. Myslím, že je dobře, že autor téma Aristokratky uzavírá.

Hoblinka
24.02.2023 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Blbost, ale sranda od začátku do konce. Několikrát jsem se smála i nahlas.

lenkaabooks
24.02.2023 3 z 5

Další z knih, kterou jsem četla jen ze setrvačnosti a bavit mě začala až druhá půlka. Šestý díl a dobře že poslední. Marie III. Kostková z Kostky má citové dilema - dva nápadníky. A k tomu na krku rodové sídlo s jeho svéráznými zaměstnanci.

VladiKlaisner
23.02.2023 4 z 5

Opět velká dávka humoru, která vás nakopne i s covidem v posteli.

e.s.e.t.
22.02.2023 5 z 5

6. díl vyprávění o Marii III. Kostkové z Kostky bylo dle mého názoru důstojným zakončením celé série. Bavila jsem se moc, místy i nahlas, vtipností se pan kastelán vrátil do dob počátku série. Konec byl možná malinko uspěchaný a stejně jako jiní tady, bych klidně "vypustila" Josefovy povídky.

O čem jsem se ale chtěla zmínit, je naprosto neskutečné množství uvozovek! A to nemyslím ty, které obsahují přímou řeč! V celé knize jich je, podle mě, snad víc než teček :D. Maličko mě to chvilkama unavovalo, ale zase na druhé straně v těch uvozovkách byly dost často úžasné perly, které mě opravdu velice bavily.

sodmic
19.02.2023 3 z 5

za mě kvalita s každou další knihou klesá, vtipné pasáže kniha má, stejně jako stále více "vaty", která je jen na vyplnění...

Kocourek
18.02.2023

Kam autor na ty "vejšplechty" chodí , nevím. Ale ohromně jsem se opět pobavila . Po paní Tiché se mi bude stýskat. Doufám, že Boček s psaním nepřestane a dočkáme se další tvorby. Za mě nejlepší díl.

PabloFuentes
18.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Velké finále a ukončení aristokratky. Co k tomu říct? Párkrát jsem se nahlas zasmál, takže kniha splnila svůj účel. Pasáž s příběhy z historie Kostky mi přišla nadbytečná, ale naštěstí nebyla až tak dlouhá. Nejvtipnější mi přišel... SPOILER (nečíst kdo nedočetl) ...falešný konec, který byl hodně černý, ale upřímně... Kdyby to takhle skutečně skončilo, tak bych byl dost naštvaný. KONEC SPOILERU. Naštěstí vše dopadlo tak, jak mělo a tak se můžeme rozloučit se všemi hrdiny důstojně a vědět, že všichni žijí šťastně, až dokud Kostku zase někdo nedobyde :)

Jaruš7
16.02.2023 5 z 5

Z gruntu akční tlak s cílem "vabank" bez váhavosti s vizí "konečné"?
Bavila jsem se, a to je pro dnešní dobu to "léčivé", co nechá zapomenout na kardinální nelad v hlavách pohlavárů.
Všichni na Kostce mají starosti buď finanční, zdravotní a v nebývale mediálně nakažlivé i milostné.

Citace:"M.ovšem "trestnou" výpravu do butiků na Manhattanu odmítla. Prohlásila, že ji tam nikdo nedostane "ani za zlaté prase". Zdůvodnila to tím, že nemíní hrát roli "ocasu", který vlaje za ženskou verzí filmu Blbý a blbější. Kromě toho nechtěla vybírat svatební šaty pro "odkvetou a vyzobanou slunečnici"."

Vskutku podařený díl.
S humorem jsme přímo virtuózní, ale ten u některých hlav zdravý selský rozum ne a ne probudit.
Doporučuji.

Magdalenkačte
14.02.2023 4 z 5

Zřejmě poslední díl ze série Aristokratky dočítam zcela tématicky dnes na svátek sv. Valentýna.
Marie III. Kostková z Kostky celou knihu řeší se milostné dilema. V minulé knize se Marie zamiluje na nizozemském královském dvoře do velmi pohledného a velmi bohatého Marka. Doma na ni čeká Max, hrabě Laun, ke kterému také chová jisté city.
Do toho se geniálně plete paní Ticha, pan Spock, Josef, Deniska, Milada a samozřejmě rodiče Marie.
Jak celé lovestory dopadne se dozvíte v této knize.
Musím říct, že jsem se opět skvěle bavila. Evžen Boček je skvělý autor a já mám pocit, že toto nebude poslední kniha s Marií III. ale nechme se překvapit.

Terka1975
12.02.2023 4 z 5

Tady už bylo vše napsáno, takže nevím, co dodat. Ano je to vtipný, pro čtenáře je svět růžový a aristokratka v tom lítá, jen stále neví a neví, koho si vybrat. Ono to také není jednoduché. Některé scény jsou opravdu unikátní a některé už vám přijdou známé. Průpovídky paní Tiché me baví v každém díle. Dobre uzavřená série.

jiri77
11.02.2023 5 z 5

Nečekal jsem to, ale musím s radostí říci, že je to pro mě nejlepší díl. Po dlouhé době jsem konečně natrefil na opravdu humornou knihu, nasmál jsem se ,kniha mě hodně pobavila a zvedla mi náladu.

Petrush
09.02.2023 3 z 5

Pořád stejné. Stejně dobré. Prostřední část byla slabší (např. vložené povídky).

"Vy máte nějakou úchylku na listí? Viděla jste, kolik ho v parku je? To bych radši hrabal písek na Sahaře..."

hnilda3
08.02.2023 4 z 5

Zase fajn čtení, chvílemi opravdu vtipné chvílemi slabší.

_Michelle_
07.02.2023 4 z 5

Setkání s obyvateli Kostky je vždycky fajn. Děj nebyl žádná velká pecka, ale čtení jsem si užila a sem tam se i zasmála. I když byla kniha dost natahovaná, řadím ji k těm povedenějším dílům série.

Vivetkav
06.02.2023 4 z 5

Opět úžasné.miluji tenhle humor .to jsou hlášky.. doporučuji úplně všechny

Jitka822
06.02.2023 5 z 5

Říkala jsem si, že to už bude obdoba dříve napsaných aristokratek, ale humor autora mě odzbrojil od začátku až do konce! Skvěle pohodové čtení! A tedy konec bych nechala podle autora:)

Dadula118
05.02.2023 5 z 5

Já se řehtala jak blázen.... Kam na ty hlášky ten člověk chodí? Paní Tichá je dokonalá...
Výborný.....