Arabská žena

Arabská žena https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158018/bmid_arabska-zena-31J-158018.jpg 4 298 103

Arabská žena série

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska żona , 2010

cinka.h
08.09.2013 2 z 5

Knížka mě hodně zklamala. Čekala jsem příběh o Evropance, která se chce/musí stát arabskou ženou. Přitom je to příběh o Evropance, která se přistěhovala do arabského státu. Naivní mladá žena od začátku do konce s některými šílenými situacemi hlavně ze začátku (viz. návrat z maturitní plesu).. A její působení v muslimském rodině? Některé věci by se tam odehrát ani nesměly a ona je přesto může.. Podle mne, se to nedá brát vážně, ale čte se to rychle.

zulvisek
21.08.2013 5 z 5

Moc hezky a velmi zajímavě napsaný příběh.Jsem zvědavá na další díly

MBubu
21.05.2013 5 z 5

Tak jsem čekala, že to bude další knížka z řady trpících evropanek, co si vzaly araba a teď pláčou, že jim vzal děti...Ale tahle knížka má o mnoho víc. Vztah hlavní hrdinky s manželem není tak jednoznačný a autorka se věnuje hodně popisům vztahů v arabské rodině a vykresluje prostředí Lybie tak, že máte chuť se tam podívat. A taky ukazuje, že ne všichni arabští manželé jsou sadisti a tyrani. Moc doporučuji.