Ano, můj pane

Ano, můj pane https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536498/bmid_ano-muj-pane-661e2d92de481.jpg 5 344 344

Ondřej z Rohatce série

Ondřej z Rohatce se po několika letech, kdy se živil jako žoldnéř, rozhodne svou službu u vojska ukončit. Vrací se z Itálie, kde se zúčastnil tažení kralevice Karla Lucemburského a kde sice získal zlaté rytířské ostruhy, ale také o mnoho přišel. Nyní je zvědavý na dar, který na něho čeká v Čechách – malý hrad, spíše však hrádek na Křivoklátsku. To, že konečně nalezne klid, je ovšem jen zdání. Možná že ve vojsku, kdy přesně věděl, kde stojí on a kde nepřítel, bylo přece jen bezpečněji…... celý text

Kanimůra2
18.10.2022 4 z 5

Mám ráda tenhle typ knížek a pan Niedl je umí pěkně napsat. Navíc mě potěšil humor hlavního hrdiny. Několikrát mě rozesmál. Nemám co vytknout

Barbara182
13.10.2022 4 z 5

Moc pěkný úvod do nové středověké série od pana Niedla :-) Kniha je jako vždy nesmírně čtivá, napínavá (nechybí dobývání hradů) a hlavní hrdinové jsou neuvěřitelní sympaťáci :-) Taky mě potěšilo setkání s postavami ze série Vřesovských, to byl doslova balzám :-) Už se těším na druhý díl!

alnahu
10.09.2022 4 z 5

Začátek nové série -tentokrát s žoldnéřem Ondřejem z Rohatce opět dobré čtení.Ponoříme se do středověkých událostí plný krvavých bojů. I Ondřeje tento život unavuje a stáhne se do ústraní ,jako dar za služby dostane od krále hrádek na Křivoklátsku.Po pomalejším rozjezdu ,kdy se seznamujeme se všemi osobami děje se příběh skvěle rozjede.

katallinka
04.09.2022 4 z 5

Skvělá kniha! Čtivá a velmi povedený příběh. Myslela jsem si, že se mi bude stýskat po Vřesovských, ale pan autor je velmi pěkně zapojil i do nové série. Těším se na další díly s Ondřejem.

socka123
30.08.2022

knihy od tohoto spisovatele se čtou sami......nemohla jsem se odtrhnout a těším se na další Železná rukavice

orinka3
26.08.2022 5 z 5

Skvělé počtení! Napřed jsem se trochu bála, jestli ono se nebude pořád jen dobývat a válčit, ale pak se to rozjelo mým oblíbeným směrem. Chudák Hašek, tomu pan Niedl určil jen krátkou roli, ale zato jeho spolubojovník Ondřej dostal mimořádnou šanci stát se majitelem hradu. Náš budoucí král Karel IV. je tu pouhým králevicem, ale svými činy a rozhodnutími dokazuje, že se s ním musí do budoucna rozhodně počítat! Takže poté, co Ondřej prokáže mimořádné schopnosti v boji a dostane se mu od králevice pochvaly a pasování na rytíře, ponechává v Itálii svého těžce zraněného kamaráda, který mu před smrtí odkáže svůj majetek v Čechách. Když ho spravedlivě pomstí a pochová, vydává se tam společně s Chiarou, Brunem a Markusem, které náhodně při návratu domů za dramatických okolností potká . Spolu s nimi doputuje na Haškem odkázaný hrad Jenčov, začne spravovat zpustlé panství, učit osádku obraně a musí se vypořádávat s chamtivým a úskočným předchůdcem. Tomu se vůbec nelíbí být vyhozen ze sedla a přijít o jistý nezasloužený příjem, tak se spolčí s dalšími neřády, aby Ondřeje okradl o poctivě nabytý majetek. Naštěstí to dobře končí, padouši jsou usvědčeni, uvězněni, ale určitě nenastanou jenom blahobytné časy. Je fajn, že se ke konci knihy objevují řemeslnící z Německa, kteří chtějí pracovat při těžbě a zpracování železné rudy, která na Ondřejových pozemcích je a věřím, že se jim to povede. Těším se na další díl, mám tuto dobu moc ráda a pan Niedl píše poutavě i vtipně.

Vesmich
24.08.2022 5 z 5

Hynek Tas z Boru mě provedl panováním krále opilce, první čtyři rytíři z Vřesova (víc jsem jich nečetla), obdobím nástupu krále bojovníka a tady jsem, spolu s Ondřejem z Rohatce, docouvala přeskokem zase k opilcovu otci a bojovníkovu synovi, Karlovi. Ondřej je svěží typ, v textu si zrekapitulujeme všechno, co bylo u Vřesovských a jdeme zase něco osidlovat. Sednout, nohy nahoru a uhánět textem, který cválá a tančí, protože tak už holt umí autor psát.

mythos91
18.08.2022 5 z 5

Přečetl jsem sérii o Hynku Tasovi, i Rytíře z Vřesova, a když jsem objevil další knihu od pana Niedla s novými příběhy, neváhal jsem v koupi. Protože autor mistrně ovládá vypravěčský jazyk a ponoří čtenáře rychle do děje středověkých událostí, čekal jsem zda i u téhle knihy dostojí svému jménu. A dostál... opět jsem hltal stránku za stránkou a ukrajoval děj zajímavého příběhu, tentokrát Ondřeje z Rohatce. No nic, nezbývá než trpělivě vyčkat na vydání dalšího dílu a mezi tím... vzhůru za jinými dobrodružstvími.

hankapimi
17.08.2022 5 z 5

No a tak je to s knížkami Fr. Niedla pořád dokola... Natěšeně se zakousnu do čtení a nejednou je konec prvního dílu... Vzpomínky na Vřesov i známé postavy přesně zapadly do děje a kdo nečetl, ať se přesídlí na Vřesov za panem Čeňkem a Benešem. Pobavilo mne, jak Ondřej z Rohatce po zásluze "vymetal" nepořádek na Jenčově i vtipné dialogy hlavních postav. Panuje rozvážně a spravedlivě, takového pána aby s lupou pohledal... Tehdy i dnes...

TaLu
15.08.2022 5 z 5

Začátek nové série.
Propojení s minulou sérií, skrze dvě postavy, se mi moc líbilo.
Myslím, že úplně nejvíc pan Niedl umí popsat bitvy. Vždy slyším hřmot a výkřiky. Líbila se mi zápletka s darováním hradu.
Na hlavního hrdinu si budu muset zvyknout.
Díky prvnímu dílu, v knize nenajdeme opakování předchozího děje, to jsem byla ráda.

Opatov
10.08.2022 5 z 5

Audio. Začínám další dobrodružství od Niedla. Tas z Boru se mi hodně líbil. Přečetla jsem všechny díly a litovala, že příběh skončil.
První díl skvělý. Nevim, kolik jich bude...
Takže teď jen doufám, že pokračování - Železná rukavice bude brzy na audiu. A snad další brzo vyjdou...

zuzana2599
27.07.2022 5 z 5

Skvělá hodnocení zde na DK, i má láska k historii mě nenechaly chladnou a sáhla jsem po nové historické sérii od Františka Niedla. A to nemám přečtené ty předchozí. Jsem moc spokojená. Knížka je moc krásně napsána, pan autor dokonale zná prostředí a dobu o které píše, seznámila jsem se s Ondřejem z Rohatce, Chiarou, Brunem a chci víc, chci číst o jejich dalších osudech a dobrodružstvích.
Ten čas strávený s touto knížkou byl moc příjemný a docela krátký, četla se jedna radost ! Na hrad Jenčov se zajisté vrátím !

Simi
05.07.2022 5 z 5

Vychází tolik různých sérií, že si každý musí najít to své. I s historickými se protrhl pytel. Pan Niedl zabrnkal na mou strunku. Jeho knihy jsou prostě boží. Zde je hrdinou prostý žoldnéř, kterému pošel kůň jakmile dorazil do služby. Nebylo to dál jednoduché, ale našel skvělého druha ve zbrani s odvahou a smyslem pro humor. V příběhu potkáme nejenom budoucího Karla IV. , ale i Čeňka z Vřesova a na zlomek jeho bratra Beneše. I v tomhle příběhu se projevila Neidlova láska ke zvířatům, se kterou se setkáte v každé jeho knize. Už se moc těším na další díl.

Schamila
27.06.2022 5 z 5

Tak nám začíná další parádní sága, s novými hrdiny, ale občas promluví i ti již známí hrdinové, a to je moc fajn, jak to krásně "štymuje", díky panu Niedlovi je zase na co se těšit....

Standa24
25.06.2022 4 z 5

Příběh se mi líbil, jedná se vlastně o takové volné pokračování Rytířů z Vřesova. Ondřej z Rohatce se s některými postavami z této série i potká. Jediné, co mi vadilo byl moderní jazyk, který do historického příběhu nepatří.

cérka
17.06.2022 5 z 5

Oblíbený autor, bravurní zpracování, pět hvězdiček je tady strašně málo! Opět skvělý historický román! Navíc jemně a umně propojený s předešlou sérií, Rytíři z Vřesova.
Doufám, že si autor s pokračováním pospíší, jelikož už teď mi Ondřej z Rohatce , Chiara, Bruno i Markus strašně moc chybí.

PaníLenka
02.06.2022 4 z 5

Román psaný přesně v duchu ostatních “niedlovských” knih, svižné, napínavé, lehce poučné…..úspěch zaručen.

harena
28.05.2022 5 z 5

Přesně tak si představuji dobrý historický příběh a tento je z dob Jana Lucemburského. Je psaný lehce a s nadhledem , seznamujeme se s životem na Jenčově, občas se vtípkům Ondřeje zasmějeme, ale je to také příběh plný dobrodružství a neschází ani láska a pravé přátelství. Pěkný relax, čtení jsem si opravdu užila.

Hanina61
26.05.2022 5 z 5

Historické romány moc nečtu, ale tomuhle jsem dala šanci (musím se přiznat, že původně mě zaujala obálka), a nelituji toho, kniha pro mě byla příjemným a velmi čtivým překvapením a probudila ve mně čtenářský zájem o tuto dobu... už se těším na "Železnou rukavici"... Mezitím se hodlám pustit do ostatních Niedlových historických sérií, počínaje "Hynkem Tasem z Boru"... Mám dalšího oblíbeného spisovatele... :-)

čef
25.05.2022 5 z 5

Knihy tohoto druhu mám samozřejmě v oblibě. Jednak jsou historické a hlavně dobrodružné, kde je hrdina vždy na výši situace. Zde mi možná trochu vadila až příliš dnešní řeč a obraty, ale chápu, že jde o to, přiblížit se dnešnímu čtenáři i takto. Jinak jenom chválím, chválím.