Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36186/anglican-ktery-vylezl-na-kopec-ale-slezl-z-hory-36186.jpg 4 94 94

Jednoho letního dne roku 1917 dorazí do malebného městečka kdesi ve Walesu dvojice kartografů - mladý Reginald Anson, který se vrátil z válečné řeže ve Francii a jeho zkušený kolega George Garrad. Přišli proto, aby změřili místní dominantu - Fynnon Garw. Když se však místní lidé dovědí, že jejich hora neměří tisíc stop a tudíž není ničím více, než jen kopcem a nebude zanesena na královských mapách, rozhodnou se zakročit a chybějících dvacet stop hodlají vlastníma rukama na vrcholek doplnit. Je to otázka vlastní hrdosti a cti ve chvíli, kdy všichni mladší muži z městečka odešli na bojiště první světové války... Proti tvrdohlavým Walesanům, vedených hostinským Morganem a reverendem Jonesem, se však obrátí počasí a začíná to vypadat, že Fynnon Garw zůstane kopcem. Zdržet Angličany v městečku je výzva pro chytré hlavy. Předloha pro půvabný film s Hughem Grantem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain , 1995

Chesterton
31.10.2018 5 z 5

Taková vtipná libůstka. Humorně laskavý, rychle ubíhající příběh ze svérázné a celkem přátelské vesnice. Snadno vtáhne, pobaví a nechá odpočinout.

RyonMathrin
05.10.2018 4 z 5

Asi nejsem jediný, koho kniha zaujala jen svým názvem. Netušil jsem, co mě čeká a příjemně mne to překvapilo. Ten námět je vynikající, to se snad vážně muselo stát... V příběhu je humor, ironie, národní hrdost, smutek i láska.
Doporučuji.

Pavlína79
27.07.2018 3 z 5

Milé ... když se chce, všechno jde, všichni táhnou za jeden provaz a přitom stihnou mít své vlastní starosti :-). Příběh o tom, že co pro někoho je bezvýznamné, může mít pro jiného veliký význam.
..... déšť dusá, rumcá, padají záclonové tyče, leje jako z vědra, padají dvoušilinky, prší špendlíky a jehly, žahavý déšť ...

Dandy1
10.01.2017 3 z 5

Když mají lidé společný cíl, přestanou všechny šarvátky.

tereza1198
18.12.2016 4 z 5

Taková milá kniha o lidech, kopcohoře, bratří Tupech a Walesu, který v žádném případě není Anglie.

woodward
07.01.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Drsná země, legrace, romantika i smutek. Mám pocit, že skandinávští autoři (zejména ti současní) by měli povinně jezdit do Walesu na ozdravné pobyty, aby ty svoje úhledné, civilizované zemičky přestali prezentovat v tak temných barvách. Přečetl jsem kdysi Zimu v horách, v některých případech bratra Cadfaela se o Walesu taky hodně mluví a začíná mě to ponoukat, abych se tam aspoň jednou zajel podívat.

vipera
03.05.2014 5 z 5

Tak tohle bylo velice milé... Stále se směju větě, kterou pronesl nádražák "Vlaky nejsou" :-) Další kniha, která mně přesvědčila o tom, že i jednoduchý příběh, má-li myšlenku a dobrého vypravěče, se dá číst stále dokola, s chutí a úsměvem.

Joges
25.03.2014 5 z 5

Příjemný román okořeněný anglickým humorem i napětím. Úvodní věty mě do četby doslova vtáhly. Další vypravování už bylo jako na vlnách, humorný a dobře vystavěný děj bavil, některé popisné pasáže zase občas nudily. Námět knihy není sice mou cílovou skupinou, přesto nebudu snižovat hodnotu dobře napsané knihy. Nějakých 90% si Angličan na kopci (vlastně na hoře) určitě zaslouží.

rtep
31.05.2012 5 z 5

Výborná, vtipná a svižná kniha, plná zajímavých lidiček. Film je zrovna tak milý. Kniha potěší a dá se číst i několikrát

Anglie zfilmováno 20. století Wales

Autorovy knížky