Andělská tvář 1

Andělská tvář 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37118/bmid_andelska-tvar-1-PO0-37118.jpg 4 344 88

Andělská tvář série

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby.... celý text

Morana107
21.07.2020 5 z 5

Film se mi líbil, atak jsem si řekla, proč nezkusit i knihu. Už chápu, proč Pomejeho tak dostala, že ji prostě musel natočit. Bohužel byl limitován penězi a své udělalo, že stůj, co stůj chtěl obsadit do hlavních rolí sebe a svou tehdejší partnetku Kuklovou. Možná by prospělo filmu, kdyby se více držel knihy. Ve filmu vidíme Charlottu stále na pobřeží u moře a téměř veškeré dialogy se odehrávají tam. Na knize jsem si užívala to, jak si k sobě Charlotta a Filip hledají cestu, jezdí společně na koni, on ji učí, jak se má chovat ke zvířatům včetně jeho ďábelsky velkých psů a já společně s nimi prozkoumávala panství, lesy, vesnice, kostelík a zahrady plné vonících květin. S tím se ve filmu nesetkáte. I Charlotta sama o sobě je jiná než v knize, Raul si ji vybral přeci pro její andělsky nevinné vzezření, blonďatá dívenka z kláštera s modrýma očima, ale Kuklová je přesný opak, jako herečku ji mám moc ráda, ale sem se nehodila.
Knihu si ale užijete na 100%, kdo viděl film asi zná cca průběh děje, ale i tak jsem na to chvílemi zapomínala a nezbývalo mi nic než žasnout nad tím, jak je kniha úplně jiná než film. Do Filipa se zamilovat nebylo vůbec těžké, ach jak jsem Charlottě záviděla.
Nechybí napětí, akce ani romantika, tak přijďte se také zamilovat na panství Mornay.

marie3541
03.07.2020 1 z 5

Četla jsem od této autorky už více titulů , ale tohle se mi moc nelíbilo. Neviděla jsem ani filmové zpracování , nemohu posoudit, zda je alespoň film lepší.

DarkNatureHope
26.06.2020 2 z 5

Kniha přečtena a líbila se mi, ale myslím, že podruhé už nebudu mít nutkání po ní sáhnou.

m_martina
29.05.2020 5 z 5

Knihu jsem si užila, moc dobře se mi četla a příběh se mi líbil. Pro romantické duše, ke kterým se počítám, je kniha jako stvořená.

Irenka8
16.05.2020 5 z 5

Pěkná.

Denisa31
28.04.2020 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale není to nic co bych si chtěla přečíst znovu.

Leonor
04.01.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, stejně jako podprůměrně hodnocený film. Nechybí láska, intriky ani napětí.

Szekynka
02.10.2019 3 z 5

Zasazení příběhu do prostředí Francie v 19. století se mi líbil. Knize to dodalo správnou tajemnost a romantickou kulisu. Původně jsem myslela, že půjde o klasickou nudou červenou knihovnu, byla sem ale překvapená z dramatu a napínavosti příběhu. Bojuju trochu s tím, zda se mi líbila spíš knižní nebo filmová verze.

Lee7
18.09.2019 4 z 5

Kniha se četla hezky, spisovatelka píše poutavě, takové klidné příjemné na večer se skleničkou v ruce.

milena8281
08.09.2019 3 z 5

Film jsem viděla kdysi hodně dávno a líbil se mi. Teď po letech jsem sáhla i po knize a nelituji. Líbí se mi styl autorky, přečetla jsem pár jejích knih a určitě si ještě nějakou přečtu. Toto byla příjemná oddychovka, krásný romantický pohádkový příběh, který nepostrádal napětí a klasický souboj dobra se zlem. Moc pěkně se to četlo.

pip11
11.05.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, na rozdíl od filmu, který ve mně příliš odezvu nevyvolal. Příběh je rozvinutější a pro mě rozhodně poutavý. Občas jsem musela zahánět představy filnových postav, ale s přibývajícími stránkami to bylo snadnější. Obálka je moc povedená.

Booky84
28.04.2019 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha s detektivní zápletkou. Nejprve jsem četla knihu a až poté viděla film. Za mne je kniha lepší, již několikrát jsem se k ní vrátila, na rozdíl od filmu.

MinaHawke
11.04.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film (a ne jednou) a líbil se mi. Myslím, že jeho kritika byla přehnaná. Kniha se mi také líbila.

Monni
10.04.2019 5 z 5

Kniha mě v knihovně zaujala svou obálkou, která je postě krásná.

Poté co jsem doma zjistila, že se jedná o historický román chtěla jsem ho vrátit do knihovny, protože to není můj šálek čaje. Nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím a udělala jsem dobře. Kniha byla naprosto super. Čtivá i přesto, že delší kapitoly nejsou mé oblíbené, tak tady mi to nevadilo a kniha mě naprosto vtáhla. Místy byla předvídatelná, ale byly tam i hodně překvapivé části. Hrozně jsem obdivovala popis prostředí. Krásně jsem si ho představovala.

Hlavní postavy jsem si oblíbila všechny. Jejich vylíčení bylo hezké a na tu dobu i uvěřitelné.

Hned po dočtení knihy jsem se podívala na film a z toho jsem byla opravdu zklamaná. Jak prostředí, které se vůbec nepodobá knižnímu, tak i samotný děj mi přišel hrozně moc osekaný a nesmyslný, kde chyběla spousta důležitých pasáží, nemluvě o obsazení. Možna, kdybych nečetla knihu nebyl by tak špatný, ale kniha je kniha a tohle je naprosto super kniha.
A styl psaní mi taky sedl.

Dávám 4,5*. Půl * si nechávám, kdybych chtěla číst ještě nějakou knihu od autorky.

Radka1911
08.04.2019 5 z 5

Krásná a napínavá pohádka pro dospělé. Film jsem viděla už před časem a líbil se mi, kniha je daleko lepší. Rozhodně doporučuji.

Toňula
22.03.2019 3 z 5

Četla jsem i lepší autorčiny knihy, ale přesto jsem nebyla zklamána - docela čtivý historický příběh, ve kterém nechybí láska, napětí i tajemno. Matně si vzpomínám i na film, který sice kritika strhala,přesto nemám pocit,že byl vyloženě špatný.

MiraiYume
16.03.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem ze začátku měla před očima film a nedokázala jsem si hlavní postavy odosobnit od herců. To mi to čtení celkem kazilo, protože film mě zas až tak nezaujal, ale tohle je pouze můj soukromý dojem, který se nevím jak asi před první polovinou knihy rozplynul. Autorka je totiž ve svém řemesle vážně dobrá a nakonec mi dokázala do hlavy nastrčit úplně jiné vize a představy a já hltala stránku za stránkou, jako kdybych před sebou měla úplně neznámý příběh.
Charlottu Körnerová vykreslila bravurně. Připadla mi jako hloupočká husička bez vlastní vůle a názorů. Ačkoliv jsem dávno znala vyústění celé zápletky, vážně jsem si přála, aby jí Raoul dal co proto, protože si to vážně, ale fakt vážně zasloužila. Postupem času však její postava dozrávala a stávala se stále snesitelnější, až jsem ji Filipovi skoro fakt přála. Protože Filip je opravdu romantický hrdina každým coulem.
Chvilkami mi připadlo, jako by se příběh zadrhl a já četla jen otravnou omáčku kolem, ale to téměř hned zase přešlo, protože navzdory tomu se v knize vystřídá několik zajímavých napínavých situací. Čtení jsem si moc užila a jsem si jistá, že se ke knize vrátím.
Když tak shrnu celý můj dojem z Andělské tváře, tak pokud hledáte romantiku zasazenou do dávno minulých dob křehkých žen a temných hrdinů, pak toto je to pravé! Romantika okořeněná napětím a minulostí, která se přesně hodí ke čtení pod dekou při dlouhých sychravých večerech.

Peti
11.03.2019

Kniha o slečně Charlottě, která se díky rychlému sňatku stane hraběnkou z nesmělé dívky hraběnkou. Hlavní hrdinka mi přišla jako taková slepička, která se z područí matky, přesune do područí manžela, který funguje spíš jako její poručník a vychovatel než muž jejího srdce. A ona ho ve všem poslouchá a to i ve věcech, které se jí příčí a nahání strach. Příběh nebyl špatný, ale byl na mě až příliš naivní. Co mě nejvíce zarazilo, že Charlotta nezačala hledat svou milovanou matku ve chvíli, kdy zjistila, že je pohřešovaná.

jeany23
28.02.2019 5 z 5

Film jsem viděla dříve než knihu, což můj pozdější čtenářský zážitek ovlivnilo. Takže mi nutně v mysli vyvstávaly scény z filmu a tak nějak jsem si nedokázala postavy vybavit jinak, než v podání herců z filmu. To ale nemění nic na tom, že kniha se čte lehce a zcela mě pohltila. Pasáže, které byly ve filmu jen lehce nahozeny, jdou v knize víc do hloubky. Jediné co mi vadilo je, že knižní Charlotta mi přišla víc zabedněná a navíc se jí dělalo pořád nevolno, prostě mi přišla "na pěst". Sídlo de Mornayů navíc stojí nad propastí a hodně scén se odehrává v lese, což mě (oproti moři ve filmu) zprvu moc nebralo. I tak ale jde o povedenou knihu a určitě se k ní budu vracet.

mariva
14.02.2019 5 z 5

Při čtení se nejde ubránit tomu, aby čtenář za hlavními postavami viděl jejich herecké představitele. Z filmu si naštěstí nepamatuji víc než hlavní zápletku, takže jsem si čtení užívala a určitě je kniha lepší než film. Trochu mě překvapilo, že bude mít pokračování, tak hlavně aby bylo na pultech co nejdřív.