Anatomie: Příběh lásky

Anatomie: Příběh lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511138/bmid_pribeh-lasky-1ut-511138.jpg 4 114 23

Hazel Sinnettová je dívka, která víc než po manželství touží po studiu chirurgie. Bohužel je začátek devatenáctého století a studium medicíny není pro ženy dostupné. Jack Currer obchoduje s těly vykopanými z hrobů a snaží se přežít ve městě, kde život není jednoduchý, navíc tu řádí nemoc, na niž většina nakažených umírá. Když se ti dva potkají před sídlem Anatomické společnosti v Edinburghu, mladík Hazel nijak zvlášť nezaujme. Když ji ale vykáží ze studia u věhlasného doktora Beechama, uvědomí si, že by jí nový známý mohl být užitečnější, než si myslela. Hazel se totiž s doktorem Beechamem dohodla, že pokud se dokáže sama připravit na lékařskou zkoušku, univerzita umožní studium jí i dalším ženám. Jenže na to jen knihy nestačí, potřebuje těla, aby je mohla pitvat a studovat. Jack má své vlastní problémy. Po hřbitovech pronásledují obchodníky s těly podivní muži, jeho kamarádi a známí mizí beze stopy. Nakonec se s Hazel dohodne na spolupráci a odhalí nejen tajemství ukrytá v hrobech, ale i v srdci Edinbourghu a místní společnosti...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , King Cool

Anatomy: A Love Story , 2022

Ahmose
29.05.2023 3 z 5

Táto kniha ma nejak extra neohúrila. Keď človek odhliadne od toho, že kniha sa odohráva v prostredí pitevní a anatomického ústavu, tak vlastne neprináša vôbec nič nové alebo zaujímavé. Skôr naopak, je plná klišé a motívov, ktoré som už videl v iných knihách. Pripomínalo mi to mix Po stopách Jacka Rozparovača, Frankensteina, Ranhojiča a seriálu Penny Dreadful. Nič-menej sa číta veľmi dobre a rýchlo. Autorka miestami síce trošku tlačí na pílu, (pri opisoch vystrekujúcej krvi do tváre), ale správnu atmosféru to má. Kniha má len necelých tristo strán, takže k postavám si čitateľ za ten čas nejaký extra vzťah nevybuduje. Našťastie, obe hlavné postavy sú sympatické a to na takúto jednohubku bohato stačí. Suma summarum je Anatómia príbeh lásky, dobrou knihou na jedno daždivé popoludnie, ale čitateľa sa zásadne nedotkne, ani mu neostane dlho v pamäti. Ak máte chuť na niečo pochmúrnejšie, ale bojíte sa hororov, táto kniha by mohla byť to čo hľadáte.

moudivlacek
14.05.2023 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, jen ten konec mě trošku vyvedl z míry.
Po přečtení se mi vybavila kniha od Audrey Blake - V jeho stínu. Ta mi přišla o hodně víc reálnější. Ale obě knihy jsou působivé a oběma se zdařil jejich cíl - předvést život ženy té doby, která touží stát se řádnou chiruržkou, ale bohužel doba tomu nepřeje. Zde mladá dívka Hazel od mala lákaná světem medicíny se pokusí o nemožné. Studovat medicínu, jenže po odhalení je to těžké. Shodou náhod se setkává s mladým Jackem, který je zloděj mrtvol.
Kniha tu nehází odbornými slovíčky, takže se toho nikdo nemusí bát, spíš jde o to ukázat všem, že i když cesta ke snu není jednoduchá, také není nemožná, ale snu musíš jít naproti.
Konec knihy ve mne vyvolal naději, že snad někdy příště bude další díl a já ho budu číst.

alexvera
12.05.2023 5 z 5

Výborné počtení! V této poměrně útlé knížce dostanete krásný mix Frankensteina, Královny mrtvol, Po stopách Jacka Rozparovače a Edinburghu v 19. století, kde řádí smrtící nemoc.
Hlavní hrdinka Hazel má jasno v tom co od života chce (být lékařkou) a nechce (být manželkou) a dělá vše pro to, aby svého cíle dosáhla. Na přednášky nosí oblečení svého zesnulého bratra, to aby studenti anatomie nepoznali že je žena, protože těm je lékařské vzdělání zapovězeno. Když se ovšem něco zvrtne musí se Hazel vzdělávat sama, chce přijít na lék proti smrtící nemoci která ohrožuje všechny, které má ráda - v tu chvíli více poznáváme sympatického Jacka, který jí pomáhá se sháněním subjektů. Jak jinak, než odcizováním zesnulých z jejich hrobů, což byl velmi závažný zločin.
Kniha nám nabízí náhled do vrchních i spodních vrstev tehdejší společnosti že je to tedy pěkná jízda. Rada na závěr, nezamilujte se do hlavních postav - konec knihy by vám mohl zlomit srdce.