Amy a Roger: Na cestě

Amy a Roger: Na cestě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167585/bmid_amy-a-roger-na-ceste-KJT-167585.jpg 4 484 484

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány? Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!... celý text

Cestopisy a místopisy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Amy & Roger´s Epic Detour , 2010

AnetV
23.06.2017 5 z 5

Parádní čtení na léto, klobouk dolů před autorkou, která cestu absolvovala úplně sama.

katkavasik2908
11.06.2017 4 z 5

Tohle bylo roztomilé čtení. Té romantiky tam mohlo být rozhodně víc, ale i tak to bylo super letní čtení. Kniha je krásně zpracovaná, nacházejí se v ní fotky a seznamy hudebních playlistů. Bohužel jsem, ale ubrala jednu hvězdičku a to proto, že v knize se občas objevovaly části s nudnými popisy, které pro člověka, který nikdy nebyl v Americe, jsou zbytečné. Myslím, že kdybych na těch místech opravdu byla, cenila bych si té knížky více, ale i tak to byl skvělý letní příběh :)

Wiss
29.03.2017 3 z 5

Závěr příběhu knihu rozproudil zachránil od 2*. Začátek mně zaujal, říkala jsem si, že to bude dobrodružné, čtivé a s romantikou. Bohužel krátce po začátku zajímavost příběhu klesla. Celkem o ničem to nebylo, žádné dialog, který by měl nějaký smysl. Jen hry na ,,20 otázek" a myšlenkové pochody Amy, které se točili jen o jejím otci a domově. Měla jsem co dělat knihu dočíst. Obrázky z cesty jsem bohužel neviděla, měla jsem knihu ve čtečce, ale to ještě doženu v knihovně. :-)

Petra Ďat
08.09.2016

Neví někdo o knížce která by byla na stejný způsob? fotky..obrázky...atd ? klidně roadtrip :)
děkuji

bookworm_plants
30.08.2016 5 z 5

Úžasná letní knížka, která vás vtáhne do děje a nepustí. Takže jsem se do čtení nemusela nutit jako u Léta na druhý pokus.
Velmi sympatičtí hrdinové a skvělé obohacení knížky playlisty a fotkami.
Kniha se mi hodně líbila a proto si ode mně zaslouží 5 hvězdiček.

PAZATT
30.08.2016 4 z 5

Skvělá kniha na léto ;) Jelikož miluju roadtripy, tahle kniha mě hrozně bavila. Akorát ne mi líto Luciena =D

steph.tey
25.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha!!! Úžasně čtivá, na léto ideální. Vztahy a děj se vyvíjeli postupně, přirozeně a dávalo to smysl. Bylo to vážně hodně dobře promyšlené i ta tragická dějová linka. Klobouk dolů autorce, která si tu cestu skutečně projela a psala zážitky z i vlastní zkušenosti! Pokud si někdy dám re-reading, tak si ale asi vezmu k ruce mapu, abych mohla také cestovat s hlavními hrdiny a hlavně aby se mi ty státy stále nepletly:-). A přestože je kniha paperback, kupodivu mi to nevadilo. Protože to je avšak čtyřsetstránkový ale za to nádherný paperback, který ukrývá opravdové myšlenky a příběh, jenž vám skutečně do života něco dá. A nesmím zapomenout zmínit to překrásné zpracování, jako například playlisty, fotky, účtenky,... Ale pro zvědavce vše viz. kniha!

knihomolka1607
25.08.2016 4 z 5

Klidný a oddechový román. Skvěle se hodí na cestu. Moc hezky se to četlo :)

Roselunda 1928
25.08.2016 4 z 5

Takové miloučké počtení na konec prázdnin, a i když si myslím, že autorká ma ještě co vylepšovat, tak sladké scény jí fakt jdou moc dobře :D

Attia
21.08.2016 5 z 5

Ani fakt, že jsem celou dobu dobře věděla, jak to skončí, mě nezkazil čtení.
Doporučuji číst pouze v létě, jinak kniha ztratí svoje jedinečné kouzlo!

KaileyBlot
18.08.2016 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Pěkně zpracované a prostě všechno dokonalé. Moc se mi to líbilo, bylo to milé, vtipné, dobrodružné a i trošku smutné. Tenhle roadtrip u mě zabodoval. Stojí za to si ho přečíst.

Domča
16.08.2016 5 z 5

Tak dlouho jsem kolem ní chodila, až jsem nakonec podlehla :) Nečekala jsem od knihy žádný zázrak ani nečekané zvraty, ale byla jsem zvědavá na roadtrip příběh.

- Postavy mi byly sympatické, líbilo se mi, že Roger nastoupil do auta jako zamilovaný blázen, ale mlžení ohledně nehody Amy a jejího otce bylo zbytečné.
- Autorce se velice podařilo nenásilně rozvinout vztah a poznávání se navzájem dvou v podstatě cizích lidí, šlo to pěkně plynule a přirozeně.
- Velké plus dávám fotografiím, účtenkám a zápiskům z cestovního deníku, ale nejvíc mě pobavily haiku, které si Amy a Roger psali! :)
- Další plus, opravdu se mi líbily popisy míst, kam spolu ti dva zavítali, a vůbec celé to jejich "dobrodružství" mě namotivovalo, myslím, že kdo tuhle knihu četl a líbila se mu, bude chtít taky vyrazit na svoji cestu :)

Ve výsledku to pro mě tedy bylo milé překvapení, nic převratného, ale takovým svým způsobem milé a čtivé a já si to moc užila, takže plný počet :)

Evuše
05.08.2016 5 z 5

Pohodová kniha, která se krásně čte :)

Luciluc
29.06.2016 3 z 5

Můj první roadtrip, který jsem četla. Moc jsem od této knihy neočekávala, takže jsem byla mile překvapená. Amy i Roger mi byli od začátku sympatičtí. Chtěla jsem se dozvědět, jak se ta Amyina nehoda stala, protože mi jí bylo strašně líto, jak byla na všechno sama, jak z ní úplně čišelo to, že si o tom s někým potřebuje promluvit, shodit ze sebe ten balvan.. Na konci knihy jsem byla moc ráda, že jí celá ta cesta Amerikou pomohla se s tím vším srovnat, "osvobodit se"..Líbilo se mi i zpracování knihy (playlisty, účtenky, fotky, pohledy..). Škoda, že ještě nebylo na konci věnováno pár kapitol Rogerovi. Hadley byla případ..naopak Luciena jsem si oblíbila (část Jak připravit losa o hlavu se mi líbila asi nejvíce). Pohodové čtení, které vás navnadí jet na výlet :)
P.S. líbila se mi Walcottova "strategie": "Zítra to bude lepší." "Ale co když ne?" "Tak si to zítra řekneš znovu. Protože to už to tak třeba bude. Nikdy nevíš, ne? A jednou zjistíš, že to opravdu lepší je."

adela3429
28.06.2016 4 z 5

Nejedná se o můj žánr, ale i přesto mě tahle knížka nějakým způsobem dokázala nalákat. A rozhodně její koupě nelituju. Hodně mě překvapila a potěšila. Úplně jsem dostala chuť se sebrat a projet si Státy autem :)

TerraNova
24.05.2016 5 z 5

První road-trip, co jsem kdy četla. A nezklamal mě, naopak překvapil. Čekala jsem od toho možná i méně. Tahle kniha patří k těm, které si ráda jednou za čas znovu přečtu. Byla skvělá. :3

Kaculman
29.04.2016 5 z 5

Za mě osobě tahle kniha předčila mé očekávání, koupila jsem ji a očekávala obyčejnou oddechovku, tak jako byla i její kniha Léto na druhý pokus, ale tahle se mi líbila o něco málo víc, a vzhledem k tomu, že Leto na druhý pokus bych označila 4,5* tahle dostane zaslouženě 5*.
Zpracování knihy mě bavilo, playlist donutil čas odčasu zasednout k youtube a pouštět si je taky. A Roger, jo to je chlápek kterýho by ste si přáli aby vám máma naordinovala jako řidiče přes Ameriku.
paráda!!!

Beerushka
27.04.2016 5 z 5

Skvela knizka

tynka65
04.03.2016 4 z 5

Skvělá odpočinková knížka, která je tak strašně zábavná! Jediné co vytýkám je konec, protože čtete a čtete a najednou COŽE?! To už je konec?! Nemám ráda otevřené konce :) Celou noc pak nespíte a přemýšlíte nad tím jak se asi Ti dva mají. Další obrovské plus je za zpracování knihy - všechny ty fotky a playlisty (které si snad stáhnu) jsou prostě dokonalé... ♥

maxihrosik
21.02.2016 5 z 5

Děj je hodně jednoduchý - kluk a holka převážejí auto z jednoho konce Ameriky na druhý. To je všechno. Nic zásadního se nepřihodí, jen se jede a jede, taky se hodně mlčí, spí a jí, občas proběhne nějaké setkání s dalšími lidmi. Neumím vlastně říct proč, ale tahle knížka se mi strašně moc líbila a už jsem si skoro jistá, že jí zařadím mezi malou skupinku mých srdcovek. Milovníci akčních příběhů by se jí však měli velkým obloukem vyhnout, ukousali by se nudou.

cestopisné příběhy pro dívky romantika cesta, roadtrip

Morgan Matson
americká, 1981