Alyin dům

Alyin dům https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366870/bmid_alyin-dum-V8M-366870.jpg 4 163 163

Aly milovala jen jediného muže, ale ten byl donucen opustit město, k čemuž přispěl i Alyin otec, když rodinu jejího milého připravil o dům. No ale její miláček se po letech vrací do města a je to pak známý starý příběh: ona už není holka, ale žena, co ví, co chce, zatímco on je muž se srdcem rozervaným mezi láskou, které se brání, a touhou po pomstě na Alyině otci, který zničil vše, na čem mu záleželo…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Aly´s house , 1985

perpe2a
09.07.2018 3 z 5

Tuto autorku mám moc ráda. Naštěstí hned v úvodu vysvětluje okolnosti vzniku této prvotiny a proto jsem nic neočekávala. I přesto, že se jedná o sladký, romantický a naivní román se mi její styl psaní líbil. A nakonec jako oddechovka, která vás přenese do země zasnění a lásky...proč ne? Takže mě se kniha docela líbila.

Knižní střípky
29.06.2018 3 z 5

Mám moc ráda autorčiny knihy, hlavně ty její velké rodinné ságy, ty jsou výborné. Od Alyina doma jsem nic nečekala díky místním komentářům jsem si i říkala, zda se do něj mám pustit, ale nakonec jsem neodolala. Vzala jsem ho do ruky minulý týden na pláži a bylo to moc fajn strávené odpoledne. Kniha mi dala to, co jsem v danou chvíli potřebovala. Totální relax, nemusela jsem nad ničím hluboce hloubat, jen jsem si knihu užila. Takže jak se říká, za mě dobrý :-) Ideální odpočinkové čtivo na dovolenou.

Kayla
06.06.2018 3 z 5

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Zpočátku jsem si myslela, že to bude další krásný příběh od Leily. Bohužel ten dojem mi vydržel maximálně do necelé půlky knihy. Námět je hodně dobrý, ale zpracování toho příběhu hodně pokulhává. Uvítala bych tam více romantiky a hlavně pořádné akce. Bohužel v knize se nic nedělo. Dle mého názoru se v knize nacházejí místa, kde si měla autorka více vyhrát s emocemi. Hlavní hrdinkou jsem považovala za naivní husičku a hlavního hrdinu zase člověka, který neví co chce. SPOILEIR Přesněji nevěděl jakou holku chce.KONEC SPOILERU Ale na druhou stranu to bylo krásně čtivé a krátké a oddechové, což si myslím, že tahle kniha splnila mé očekávání. Celkově hodnotím jako knihu, která je hezká a oddechová, ale pořádná pecka jako je Ryanová pomoc nikdy nebude. Ale potenciál měla. Je to škoda, že autorka na knihu neměla více času.

Nixa
06.06.2018 4 z 5

Tohle je ideální kniha k vodě nebo na pláž. Já byla spokojená, od knihy jsem dostala to co jsem očekávala. Není to úplná ,, romanťárna " a asi proto se mi to líbilo. I když jsem od začátku tak trochu tušila, jak kniha skončí, přesto jsou v knize momenty, kdy jsem byla překvapená. Já si čtení teda užívala :-)

zuzana2599
31.05.2018 4 z 5

Leila Meachamová napsala pár skvělých a rozsáhlých románů, ale také Alyin dům, který napsala na začátku své kariéry je vydařenou romancí.
Já jsem si ji přečetla s velkou chutí a bylo to fajn.

kanitsuj
22.05.2018 2 z 5

Podle mého mínění mohla být knížka více romantická a méně popisná, také jsem moc nerozuměla vztahu ústřední dvojice. Vztah Aly k Marshallovým rodičům i k němu samému už téměř hraničil s fanatičností a kdyby nebyla najednou tak moc atraktivní, kdo ví, zda by Marshalla zaujala a stála mu za smazání starých křivd. Také nejasnosti ohledně sestřina početí mi přišly jaksi zbytečné a navíc, ale autorka si hned v úvodu sype popel na hlavu, že je to její raná práce, tak je to zřejmě ospravedlnitelné. Číst se to dalo, ale hodnotila bych spíše podprůměrně, maximálně 2,5 hvězdičky:-)

iveetka
09.05.2018 4 z 5

Hezké, nenáročné, oddechové čtení. :)

Ohniva
03.05.2018 5 z 5

Moc hezká kniha..

hapsi
03.05.2018 2 z 5

Zatoužila jsem po plnotučné romantice a jelikož "Ryanovu pomoc" mám stále v živé paměti, volba byla jasná. Zápletka mě však nechytla, knihu jsem dokonce odložila a vrátila se k ní až po nějaké době...bohužel to nebylo lepší. Možná za to může tlak vydavatele, který autorka zmiňuje v úvodu...každopádně výsledkem je dosti jalový příběh.

zdehan
26.04.2018 5 z 5

Autorku mám moc ráda i když kniha byla její prvotina líbila se mě.

putpuda
22.04.2018 4 z 5

Do Poselství růží to má samozřejmě daleko, ale jak už sama p. Leila píše hned ze začátku, že knihu psala jako jednu z prvních a pod tlakem, takže se nemohla více rozepsat. Pěkný, jednoduchý román na zpestření pár odpolední ;)

essidaven
19.03.2018 5 z 5

Mám ráda pozdější (více propracované) romány paní Meacham, proto jsem sáhla i po jejích novelách z 80.let. Rozdíl v kvalitě příběhu je samozřejmě velmi patrný, ale styl psaní a umění vtáhnout do situace měla autorka už na začátku své spisovatelské dráhy poměrně vytříbený. Ke knize je proto potřeba přistupovat jako k jednoduššímu žánru, (kdy po deseti stranách, již tušíte konec příběhu) potom určitě zklamáni nebudete a strávíte s knihou příjemný večer.

morella
16.03.2018 5 z 5

Odpočinkové čtení. Jednoduchý a hezký příběh. Doporučuji pro pohodový víkend.

helenkan
11.03.2018 5 z 5

Opět jeden pěkný romantický příběh,který jsem si s chutí přečetla. Přesně pro chvíle klidu a pohody. Líbil se mi a já si ho vychutnala.

koně romance

Leila Meacham