Zrozena k smrti

Zrozena k smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126156/bmid_zrozena-k-smrti-661d753d49a31.jpg 4 191 191

Alvarezová & Pescoliová série

Doktorka Kacey Lambertová dobře ví, že je nápadně podobná jisté herečce z béčkových filmů, vždyť jí to často lidé předhazují. Zpráva o tom, že herečka byla zavražděna, s ní proto docela otřese, ale ani ve snu by ji nenapadlo, že tato děsivá událost bude mít pokračování – a že se promítne i do jejího života. Když je po několika dnech přivezena na jednotku intenzivní péče mladá učitelka, která se Kacey také nápadně podobá, stále ještě to vypadá jako podivná shoda náhod. A pak žena zemře a při pitvě jsou v jejím těle nalezeny stopy po jedu… A zatímco se policejní vyšetřovatelky Alvarezová a Pescoliová marně snaží najít motiv vraždy, Kacey začíná tušit, že mezi mrtvými ženami existují jisté spojitosti – a že jedno z těch pojítek by mohlo vést i k ní. Je to jen výplod jejího strachu, anebo má oprávněný důvod k obavám? Co když je i ona na seznamu příštích obětí vraha, který je stále drzejší a brutálnější? Co když i ona byla podle jeho vyšinuté mysli zrozena k smrti?... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Domino

Born to Die , 2011

RADOST
11.10.2015 4 z 5

Všechny tři díly této série jsou velmi napínavé. Nejde se odtrhnout, i když si čtenář uvědomuje stylistická klišé, překombinování a také nelogičnost při popisu některých akčních situací. Navíc se autorka drží stále stejného modelu, který je s každým dalším dílem průhlednější. Přesto doporučuji, zažijete "ženské" oddychové čtení plné napětí.

sabca
31.08.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku do konce. Pro mě tam nebyla žádná hluchá místa a nutilo mě to stále pokračovat ve čtení. Hlavní hrdinka Kacey velmi sympatická. Posledních 100 stránek jsem měla problém od knihy se odpoutat. Tomu kdo má rád napětí vřele doporučuji.

malena21
20.07.2015 5 z 5

Tak to je moje první kniha od LS a díky té jsem začala tuto autorku číst

monte
17.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavá až do konce. Ostatně všechny tři díly stály za přečtení

rengers
04.02.2015 4 z 5

Dobře napsaný příběh, akorát zvláštní kriminální případ sériového vraha? Nevím jestli to není trochu přitažené za vlasy, ale čte se to dobře.

petrzel
22.01.2015 5 z 5

Kdybych mohla dát víc hvězdičektak tahle kniha si je právem zaslouží. Poprvé jsem se u detektivky i bála byla napínavá a opravdu nádherně napsaná.

Pavlnka
27.12.2014 5 z 5

Výborná knížka.

stopař
26.12.2014 5 z 5

Nejlepší z Medvědího Brodu...

Illaa
18.09.2014 2 z 5

Mně se kniha tedy moc nelíbila. Téměř vůbec jsem nebyla vtažená do děje. Hlavní zápletka se mi zdála přitažená za vlasy a stále jsem čekala, že se objeví něco, co mě posadí na zadek. Ale to se nestalo, děj pořád běžel takovým líným tempem a určitě nemůžu říct, že bych byla napnutá jako špagát, spíše jsem se nudila. Kniha byla rozsáhlá a téměř pořád o tom samém, žádné překvapení se tam neodehrálo.

myshmother
14.09.2014 5 z 5

Řeknu vám, nechtěla bych bydlet v Medvědím Brodu. Pořád tam sněží, silnice jsou špatně sjízdné, mají tam asi jen dvě hospody a hemží se to tam masovými vrahy. :-))) Jinak knížka asi nejlepší z třídílné série. Netradiční a zajímavá zápletka a velmi napínavý děj od začátku do konce. O trochu lepší ukončení oproti předešlým dílům (ne tolik uspěchané), ale Leannu bych na konci už do děje necpala (v tom souhlasím s janinou.kub). Autorka by měla ještě zapracovat na překotných koncích, což je její slabina, ale její knihy mě baví.

Michaela91
15.02.2014 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších od Lisy... napínavé a posledních 50 stránek jsem skoro nedýchala.

janina.kub
07.01.2014 4 z 5

kniha se moc líbila, až na ten konec
přišlo mi to příliš chaotické a rozhřešení s Leannou...

LG73
31.10.2013 4 z 5

Další z napínavých knih Lisy Jacksonové opět nezklamala. I když musím uznat, že autorka má trošku problém, jak ukončit své příběhy. V prvním příběhu ze série detektivek Alvarezová a Pescoliová konec prakticky vynechala a teď ho pro změnu zase trošku překombinovala. A je to opravdu škoda, protože umí vymyslet strhující a napínavý děj, který člověka nutí knihu odložit až po přečtení poslední stránky. Ovšem právě přečtení poslední stránky způsobí, že nemůžu při hodnocení dát všech pět hvězdiček.

bezzink
23.09.2013 4 z 5

Dobra kniha..sice ten konec byl nepatrne prekombinovany, ale celkovy pozitivni dojem to vubec neovlivnilo...

isobel2000
30.05.2013 4 z 5

Kniha výborná, četla se skvěle, prostě napínavá, ale konec mě trochu zklamal, zdál se mi překombinovaný.

bookcase
21.03.2013 4 z 5

Stará dobrá Lisa, která se už ale opakuje - musím ji prokládat jinými knihami, protože ta její šablona - krásná hrdinka, kterou pronásleduje šílenec a ona se dá dohromady se svým zachráncem - mě bije do očí.

deena
09.03.2013 5 z 5

Super čtení, mám všechny její krimi knížky. Všem vřele doporučuji.

MikoTaMpEr
14.02.2013 5 z 5

Knížku jsem vyhrála, a dělalo mi problém pokračovat v jejím čtení. Bylo to poprvý co jsem četla takový druh knížky, a nebavilo mě to. Po pár měsících jsem se k ní opět vrátila, a dočetla jsem jí a musím říct, že Lisa Jackson udělala skvělou práci a já jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

Luca287
30.07.2012 5 z 5

Naprosto vynikající kniha...super čtení, od kterého se nechce odejít... :-))) napínavé jako všechny knihy této oblíbené autorky...
Doporučuji všechny její knihy.

jasmína
12.07.2012 5 z 5

Kniha byla vynikající, druhá, co jsem četla od Lisy Jackson, a opět nezklamala, snad jsem ani takový námět ještě u detektivek neviděla, o to víc mě to potěšilo, napínavé až do úplného konce !!

Těším se na Absolutní strach, na který se chci vrhnout co nejdříve :)