Alicina síť

Alicina síť
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380627/bmid_alicina-sit-y7p-380627.jpg 5 394 394

Rok po vypuknutí první světové války, v době, kdy byly ženy podceňované a svázané společenskými normami, se Eve Gardinerová zatoužila vymanit konvencím a přispět k válečnému úsilí své vlasti více, než umožňovala typická ženská úloha ošetřovatelky. Když se jí tedy naskytla jedinečná příležitost, nezaváhala a stala se špionkou. Následně byla vyslána do Němci okupované Francie, kde byla vycvičena samotnou „královnou špehů“ s krycím jménem Alice a poté zaujala nebezpečnou úlohu v rozsáhlé síti tajných agentek, které získávaly choulostivé informace v srdci nepřátelského velení. Druhá rovina příběhu se odehrává v roce 1947, během zmatků a dozvuků druhé světové války. Americká studentka vysoké školy Charlie, která má od života jiná očekávání, než by se na dívku z jejích vrstev slušelo, neplánovaně otěhotní, leč jaksi postrádá manžela, což je v dané době nepřípustné. Její bohatá rodina se rozhodne poslat dívku do Evropy, kde se má zbavit svého „menšího problému“. Charlie toho využije a zamíří do Londýna, pevně odhodlaná vypátrat, co se stalo s její sestřenicí Rose, která za války zmizela v nacisty okupované Francii. Jediná stopa, již má, ji zavede k ženě, která je zahořklá a pomalu se upíjí v ústraní ve svém rozpadajícím se londýnském domě, a tou ženou není nikdo jiný než Eve Gardinerová…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Alice Network , 2017

Pavouček2
06.03.2020 5 z 5

V této knize jde hlavně o příběh z 1. světové války a o skutečnou síť špionek Alice Dubois. Při čtení jsem vůbec netušila, že je to podložené skutečností, a proto závěr knihy, kdy autorka popisuje a odkrývá co v příběhu je skutečné a co fikce, bylo pro mě překvapení a prohloubilo dojem z této knihy.

ladyka
29.02.2020 4 z 5

Autorka románem vzdávat hold statečným ženám, které se účastnily francouzského odboje za 1.sv.války - díky knize jsem se dozvěděla o síti Alice Dubois. Za nejzajímavější z celé knihy považuji doslov,ve kterém autorka popisuje své bádání a odkrývá, co v románu má reálný podklad a co je fikce. Román jako takový je zpracováním jednoduchý, mísí se dvě dějové linky,které se časem protnou. Nedivím se,že kniha má vysoké hodnocení, je čtivá, poutavá a okořeněná romantickou linkou. Já však jednu hvězdu právě za toto "jednoduché" pojetí ubírám, tak silnému příběhu by podle něho názoru slušelo vrstvitější a hlubší zpracování (nemohu se ubránit srovnání např. se Slavíkem nebo Světly). Za mě tedy škoda nevyužití potenciálu. Autorku však každopádně chválím za velmi poutavé téma.

Nunynka
12.02.2020 5 z 5

Úžasný příběh. Dlouho jsem nic tak skvělého nečetla. Román,kde o dramata není nouze,je zde napětí a nějaká ta romantika. Autorka má neuvěřitelný přehled. Doporučuji!

xena2711
31.01.2020 5 z 5

Skvěle napsaný příběh o špionkách z období první i druhé světové války. Napínavě psané, vůbec jsem netušila, jak to doopravdy skončí...Moc ráda jsem si přečetla i historická data na konci knihy. Doporučuji přečíst.

Květ
20.01.2020 4 z 5

Obsáhlý historický román, ve kterém se prolínají dvě časové roviny - první světová válka, zejména pak se děj točí okolo špionážní sítě Alice Dubois a další dějová linka je zasazena na konec druhé světové války. Autorka skvěle propojuje historická fakta s fikcí, uvítala jsem, že v dodatku knihy sděluje konkrétně, které události jsou skutečné, uvádí prameny, ze kterých čerpala, včetně korespondence a záznamů ze soudního jednání. Kniha o odvážných ženách s něžnými jmény, zajímavá, poutavá, lehce se čte.

skubby
16.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha....plná emocí

Stani95
10.01.2020 4 z 5

Dobře zvolená kniha na začátek roku, nezklamala! Dvě dějové linky, které jsou obě napínavé a nechtěla jsem přestat číst. Uvítala jsem epilog, kde autorka na konci knihy popisuje, co bylo podle historické skutečnosti. Akorát některým pasážím jsem hůře uvěřila, proto hvězdička dolů.

lenik284
25.12.2019 5 z 5

Bohužel píši komentář až teď, nějak nebyl čas na to dřív to sepsat. Super, super, nádhera, knížka se mi četla velmi dobře,jak příběh Eve, která mi byla velmi sympatická tak i příběh Charlie byl velmi zajímavý, kdybych mohla dát více hvězdiček dala bych klidně více než pět, příběh,který bere dech a za statečnost hlavních hrdinek určitě doporučuji!!!!!

Artep5244
18.11.2019 5 z 5

Velice silný příběh.
Od samého začátku jsem Charlie fandila, aby ve svém pátrání za svou zmizelou sestřenicí byla úspěšná a v budoucnu si splnila svůj sen, který si tak ráda malovala. Co se týče postavy Eve, ta mi vyložené přirostla k srdci. Její vlastenectví, odvaha, drsnost a chuť obětovat vlastní život mě nepřestávají fascinovat ani teď po dočtení knihy.
Autorka mi v průběhu čtení knihy udělala dvakrát čáru přes rozpočet. U dvou postav jsem počítala, že jejich život se nakonec vyvine jinak. Omyl. Následkem tohoto jsem si až do epilogu vůbec nebyla jistá, jak hlavní postavy nakonec skončí. Občas jsem pociťovala lehké obavy z toho, co se asi dozvím na další stránce.
Kniha je pro mě atraktivní v mnoha směrech. Především díky silnému příběhu, skutečným postavám (o kterých se mimochodem autorka krátce zmiňuje v poznámce na konci knihy) a hlavně díky umění spojit dvě dějové linie v tak mistrný závěr, jenž ve čtenáři vyvolá vlnu nejrůznějších emocí.

Lucdas
15.11.2019 5 z 5

Přibeh,který se skutečně stal,přiběh,který bere dech.Za mne dalsi špička,které šest hvězdiček nestači.

Kerberos
30.10.2019 5 z 5

Skvěle napsaný historický román.O špionkách za druhé světové jsem četla ve více knihách,ale žádná nepůsobila v obou válkách.Příběh je napínavý a čte se jedím dechem.Určitě doporučuji všem .

ZetHolda
04.10.2019 5 z 5

Příběh na základě skutečných událostí, pohled do života agentek, s jejich nástrahami, nebezpečím a úspěchy. V knize autorka ukázala, jak důležité ženy byly i ve válce a jak málo se jejich úspěchy oceňují.

berila
09.09.2019 4 z 5

Zajímavá a dobře napsaná kniha. Sice jsem na thrillery, ale přesto jsem si tu knihu se zájmem přečetla.

Miro67
01.09.2019 5 z 5

Ženy a dívky se jmény květin, ve skutečnosti "ostré břitvy, které se nemohou poměřovat standartem obyčejných žen". Nádherný příběh, podložený skutečnými událostmi, vyprávěný poutavě a s citem, od kterého se do poslední stránky neodtrhnete a jehož ozvěny ve vás zůstanou i dlouho poté, co knihu s povzdechem AAAACH zavřete.

aktijnov
27.08.2019 5 z 5

Krásná kniha...

zdendula31
18.08.2019 5 z 5

Nádherně napsaný příběh...nechtěla jsem,aby kniha skončila...

cecetka
10.08.2019

Opravdu jsem jedina, koho to nudilo? Docetla jsem do 12. kapitoly a odkladam :-(

Olous1
30.06.2019 5 z 5

Tak to byl opravdu úžasný román.Bála jsem se počtu stránek(to nemůžu fakt přečíst),ale spíš jsem nestačila otáčet stránky.Dvě dějové linie a dvě hlavní postavy...Eve a Charlie naprosto perfektní.Doporučuji.

gigi77
23.06.2019 4 z 5

Takové knihy mám ráda, čtivé a zakládající se na skutečných událostech. Trochu bych ale ubrala té románové zženštilosti a nadnesenosti, proto dávám jen 4*. Slavik se mi líbil mnohem víc. Tato kniha ale také stojí za přečtení.

prochajda
17.06.2019 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, strhující čtení, obrovská odvaha a k tomu některé skutečné postavy a události....myslím, že nikdy nezapomenu, že mám osmadvacet kloubů na prstech.