Obsidio

Obsidio https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391310/bmid_obsidio-BCz-391310.jpg 5 506 117

Akta Illuminae série

< 3. díl

Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Obsidio , 2018

Hanulka854
08.06.2020 5 z 5

Prostě zase boží. Autoři opět nezklamali. Plné napětí, zvratů a nečekaných úmrtí
P.S. Nikdy autorům nevěřte, že daný hrdina zemřel!!!

Čtenář1234
30.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Skvělá série. Opravdu nelituji že jsem si ji přečetl. Je to opravdu originálně napsané. Celou trilogii vřele doporučuji.

myskakarel
18.04.2020 4 z 5

Zajímavé uzavření serie, jen oproti předchozím knihám se mi nějak hůře četlo.

mira399
15.04.2020 5 z 5

Jo, tak tahle trilogie byla bezva. Všechny díly napínavé, plné zvratů,akce a napětí. Knihy úžasně a zajímavě zpracované. Moc chválím a doporučuji vřele k přečtení.

Shaxx
05.04.2020 4 z 5

Čekala jsem trochu velkolepější finále, tohle byl spíš takový dojezd po akci. Noví hrdinové mě neoslovili, stejně tak mě nebavily části, které se odehrávaly na Kerenze. Obsidio obsahovalo už klasické klišé, které zářilo v jedničce, překvapilo ve dvojce, ale bylo celkem o ničem ve trojce..Znáte to, opakovaný vtip.. Konec nebyl dle mého gusta, ale co se dá dělat. SPIRO jako vždy božán.
Ale to je jen výpis toho, co mě nebavilo. Jinak zbytek za čtyři *, jako předchozí díly :).

Kacennnka
29.03.2020 4 z 5

Na 4 to rozhodně není. Ale suma sumárum jsou Akta Illuminae top strop boží vesmírná jízda. Bohužel, každý díl je svým způsobem úplně stejný.

Příběh sleduje hromadu různých rovin a postav a podivně dobře to dávalo smysl a nepůsobilo jako blbost. A i když Obsidio mohlo (mělo k tomu veškerý potenciál) být fakt nářez... nepřekvapilo v něm vůbec nic. Každý díl má stejnou šablonu, jenom si to ve dvojce zatím plně neuvědomujete. Ale v Obsidiu to přijde. A zklame. A už ani ta forma vás neposadí na zadek.

Nový postavy sympa, ale s nevyužitým potenciálem. Hodně mě mrzí, že se tam víc nerozvedla třeba Óširová, naopak Káťu a dramatický osudy bych vymazala úplně. Příběh fajn, jenom na mě už tolik nepůsobila atmosféra. Prostředí Kerenzy dobrý, ale chtěla bych víc o odporu a povstání. Ale už teď to bylo fakt dlouhý, tak stížnosti asi nejsou na místě.

Ale! Takhle série za přečtení prostě stojí.

Nicoletta1681
27.03.2020 5 z 5

Ani nevím, co říct. Prostě dokonalost jako vždy. Bála jsem se, že poslední díl už bude horší, než předešlé dva, ale vůbec ne. Nová dvojice, nový pohled jak na situaci, tak na nepřítele. Spiro je u mě omluven a není to šílený program, protože nic jiného mu nezbývalo,proto má u mě své místo. Postavy, které už známe paráda, pomalu zjišťujeme, kdo všechno zpracovává podklady atd. Dokonce i vztahová krize proběhla, chápete? Mezi tím vším! To prostě nevymyslíte. Konec fascinující, posledních 100 stran jen sedíte a hltáte stránky plnými doušky, otáčíte s knihou jako s volantem a vypadáte jako blázni. Ale stojí to za to. Paráda. Přes všechno racionálno se tady může stát všechno. Rozhodně si tuhle sérii musíte přečíst, protože takový nervový a citový kolaps jinde nezažijete! A rada na konec zcela zdarma: NIKDY NEVĚŘTE TĚMTO AUTORŮM SE SMRTÍ POSTAVY! NIKDY!

kyticka152
26.03.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco úžasného. Závěr série se mi opravdu moc líbil. To jak se všechny dějové linky najednou spojily dohromady, a k tomu nám přibyla ještě jedna další, která byla krásně vsazena do děje... A ten konec... WOW! Jiným slovem se to nedá lépe vyjádřit. Některé kroky v knize mi sice připadaly trochu předvídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Skvěle to nahrazovaly pasáže, kdy jsem četla s otevřenou pusou. Hodně oceňuji, že jsem se nad knihou smála i nahlas. To se mi často nestává. Knihu rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ! Pokud jste už přečetli předchozí díly, tak určitě neváhejte...

chaera
25.03.2020 5 z 5

Velmi dobré a kvalitně zpracované zakončení celé série. Uvítala jsem jak nový pár, tak i interakce hlavních postav z minulých dílů. Sice jsem ze začátku měla poněkud problém se začíst - dlouho se nic nedělo a příliš mnoho textu, které ono nic dlouze rozepisovaly - ale jakmile se to rozjelo, měla jsem problém se odtrhnout. V knize je opět pořádná nálož akce, napětí a zvratů a i když je to celé zabalené do typicky amerického happy endu tohoto žánru alias parta teenagerů všechny zachránila, kupodivu mi to tolik nevadilo. Určitě se k této sérii ještě někdy vrátím, totálně jsem se do ní totiž zamilovala. 4.5/5

KristieSpacil
20.03.2020 2 z 5

Tahle stížnost bude u knihy znít asi dost zvláštně, ale... ono tam prostě bylo moc textu. Všechny ty přepisy videí, ach jo. To té knize tak škodilo. Naprosto se tím ztratilo to rychlé a akční tempo předchozích dílů. Jakože příběhem si to tuhle změnu asi žádalo, ale to nic nemění na tom, že to naprosto ztratilo ten punc jedinečnosti.
S tím souvisí i to, že mě ta knížka totálně nebavila. Tou větší popisností vynikly ty chyby, které tahle série má a které mi vadily už u Illuminae. Že je to příběhem vlastně hrozně obyčejné, není to nic inovativního, fakt vnímáte, jak moc se jede podle šablony. Ty rádoby zvraty už vážně nepřekvapí.
Celá ta linie s novým párem byla naprosto zbytečná. Když už mě začaly části kolem Kady a spol. trochu bavit, bum, přeskočilo se na Ashu a Rhyse a bylo to v háji. U jejich linie jsem fakt trpěla. Jak se přidali až takhle na konci, bylo mi úplně jedno, co se s nimi stane a vnímala jsem je jako zdržování.
Tak moc se mi nechtělo to číst. Vždycky jsem se musela hecnout, abych si k tomu sedla a četla dál. A jako jó, číst se to dalo, to zas neříkám, ovšem jakmile jsem to odložila, neměla jsem motivaci se k tomu vracet.
Celkově je dějem ta knížka prostě nepodstatná. Jestliže si přečtete posledních pár stran z toho soudu, zjistíte rozuzlení a fakt o nic nepřijdete.

Ailee
01.03.2020 5 z 5

První polovina byla skoro nudná. Tak moc, až jsem začala uvažovat o třech hvězdičkách. Taková ta část, kdy je všechno třeba dovysvětlit, popsat, urovnat. Jenže pak došlo na hlavní střet. A od té chvíle jsem nemohla přestat. Emoce jako na horské dráze. Vztek, smutek, zoufalství, radost. Jednotlivé zprávy od skupiny Akta Illuminae se střídala tak rychle, že než jsem stihla zpracovat jedno, už byli jinde. A SPIRO? Je možné, abych se zamilovala do postavy šílené vraždící umělé inteligence? Neuvěřitelné, ale jako kdyby mě jeho osud zasáhl snad ještě víc než všechno ostatní. Rozhodně to není naposledy, co jsem celou sérii četla!

Adee.K
21.02.2020 4 z 5

Od série jsem toho moc neočekávala, protože jsem nikdy nečetla sci-fi, takže jsem nevěděla. O to více mě kniha pohltila. Prostě... woooow Celou sérii jsem přečetla asi za týden, tak moc mě to bavilo. Nejlepší díl podle mě byl Illuminae, nevím proč, ale tady jsem se nejvíce sžila s aktuálními hlavními hrdiny. Jediné, co bych vytkla, je zápis děje při vesmírné přestřelce (však víte, to zvlněné písmo a podobně), těch tam ale nebylo tak moc, aby to ovlivnilo můj celkový názor na sérii. (Mimochodem, docela by mě zajímalo jak vznikl BeiTech, jak se z lidí postupně stávali vrazi co se nezastaví před ničím.) Takže za mě úžasná knížka u které se rozhodně nenudíte a moc moc doporučuji : )

rajcatko
21.02.2020 5 z 5

Celá série je jedno obrovské umělecké dílo, které mě naprosto rozsekalo! Doporučuji číst jednu knihu za druhou, bez pauzy. Byl to zážitek!!!!

Tridenti
17.02.2020 5 z 5

Naprostá spokojenost! U knížky jsem se nenudila, mělo to spád, akci, napětí, překvapení, objevili se zde nové a super postavy a já si knížku neskutečně užila! Škoda jen, že série tím skončila, klidně bych si dala další díly.
Neskutečně se mi líbí styl, jakým je to napsaný, jakým je celá série napsaná. Miluju to!

A co se týče celé série, nejlepší díl je za mě Gemina, kde jsem si fakt mohla ukousat všechny nehty, jak jsem byla napnutá, plus ta jejich multidimenzionální potyčka, souboje, drogy a vůbec tam toho bylo fakt hodně... :D

//POZOR! SPOILER// Trochu mi vadilo, že vlastně to všechno skončilo tak dokonale, nikdo z hlavních postav neumřel, což bych od takové série, kde vraždí nejen lidé, ale i UI a virus, drogy a hlad, všem tam jde prostě nonstop o život, předpokládala... a ono nic... :D //KONEC SPOILERU//

1v8na
28.01.2020 5 z 5

Příběh je velmi čtivý. Opět je graficky parádně zpracovaný. Líbí se mi, že se příběhy všech tří hlavních ústředních dvojic ze všech knih propracovávají, prolínají a spojují v jeden.
Příběh je velmi akční, napínavý a nabitý emocemi.
Charaktery různých postav, nejen těch hlavních, se vykreslují.
Vykresluje se zde i SPIRO.
Chvíli trvalo zvyknout si opět na nové postavy a pochopit jejich charakter a motivy jednání.
Jednalo se opět o knihu neskaldnou do kabelky. Bude mi po hrdinech smutno.

Pedruska01
12.01.2020 3 z 5

Byla jsem prostě zvědavá, jak tohle celé dopadne, proto jsem neprodleně navázala na pokračování. Tahle metráková kniha se znovu poměrně rychle četla díky atypickému složení. Jak jsem již několikrát avizovala, ten žánr není pro mě, a tak se stávalo, že mě to místy vůbec nebralo a musela jsem se nutit do čtení. Každopádně jsem se dobrala konce - hurá. Tentokrát musím říci, že jsem mírně zklamaná. Čekala jsem v zásadě vyprávění další nové dvojice z okupované planety, která se dostala do té válečné kaše, ale úplně tomu tak nebylo. K té dvojici se dostala k moci i vyprávění jiných, "bývalých" hlavních hrdinů, popisy a průběhy žití na vesmírných lodích, bitev, atd., a to ve velké míře. Dostala jsem pohledy ze dvou/třech míst, a tak se cítím ochuzená, protože hlavní hrdinové tohoto dílu neměli tolik místa a prostoru - za mě škoda. A jí jsem tolik fandila, i v, mimo jiné, romantické lince.
Hlavní hrdinku Ashu jsem měla ráda, a to jsem vůbec nepočítala, že se s ní setkám. Postava, kterou ponořili do bahna a nechali ji se v něm plácat - snažit se přežít. Měla můj obdiv.
Druhý hlavní hrdina Rhys nebyl výjimkou. Chlap, kterého jsem si oblíbila a díky ději mě několikrát dokázal překvapit - mile a i sakra nemile. Dokázal mě dokonale zmást.
A když jsme u toho zmatení - autoři mě dostali, poněkolikáté. Především ten konec. Na závěr na mě namířili střelu, ze které jsem nemohla vyváznout, ale pak... díky bohu. Byla jsem vážně děsně ráda, protože v celém tom příběhu bylo zkázy, neštěstí a smrti dostatek. A mohu říct, že jsem si Káďu, Ezra, Hannu, Nika, Ashu, Rhyse a Ellu sakra až moc oblíbila. Držela jsem palce.
Systém SPIRO, který tentokrát sehrál znovu velkou roli a měl velké úkoly, bylo cosi, co pořád nejspíš nedokážu pochopit. Respektive si nemůžu vybrat, zda kopal za tým dobra či zla. Neměl problém povraždit tisíce nevinných, ale vzápětí měl slabost pro lidskou dívku. (?) A ten mě překvapil taky, jaký měl osud.
Kdybych to měla shrnout a zhodnotit. Tenhle díl mě bavil méně než předešlý, možná srovnatelně s prvním. Bavila mě reálná linka hlavních dvojic postav, ale ten scifi blázinec kolem bylo na mě fakt moc. Byl to pro mě dost netradiční příběh, však originálně interpretovaný, to se musí nechat. A jistá zajímavost celé série tam byla taky. Musím přiznat, že autoři mě dokázali mnohokrát překvapit a šokovat. Nemohu říct, že by se dalo dopředu cokoliv předvídat. Každopádně, já svůj nalitý šálek právě dopila, a tím to pro mě končí. A pro ty, koho bere vermír a tyhle další serepetičky k tomu, byť jen trochu, tak vím, že se mu to bude líbit, takže směle do toho. Nebylo to špatné. :)

AjinQa
06.01.2020 5 z 5

O něco slabší než první dva díly, ale i tak to byla emocionální jízda. Představí se nám dvě nové hlavní postavy, akorát je škoda že se v knize neobjevovali více. Celá série končí skvělým vyvrcholením, až jsem nezadržela slzy. Moc mě mrzí že už nejsou další díly, protože tyhle knihy byly fakt výjimečné. Jsem ale ráda, že od těchhle skvělých autorů vyjde další série, takže se máme na co těšit. Za mě 5*

MiroslavKutík
04.01.2020 5 z 5

Tak asi toto je to úžasná série a moc se mi libila a tak si říkám mohla by ještě být jedna kniha páč toto bylo fakt moc pěkné a čtivé, ale takové pokračování po 100letech by bylo fajn.

Ps: dvě pokračování raději dvě.

DannyLady
26.12.2019 5 z 5

Tak konečně sem našla čas na dočtení knihy. Dokonalé zakončení série. Měla sem pořád nepříjemný pocit, že to dopadne špatně, ale POZOR SPOILER všichni žili šťastně až do smrti. Sem moc ráda, tenhle díl mě doslova zahřál u srdce, když propojil úžasné postavy prvního dílu s ještě úžasnějšíma postavama druhého dílu. To celé se skloubilo v dokonalé vyvrcholení celého příběhu a bylo to úžasné a napínavé čtení. Série mi bude moc chybět.

verulik196
22.12.2019 5 z 5