Adept

Adept https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458868/bmid_adept-AJO-458868.jpg 4 241 241

Materia Prima série

Varšava, počátek dvacátého století. Uprostřed města se objevila enkláva a její rozrůstání může zastavit jen zeď protkaná stříbrnými pruty. Nikdo neví, kde se tu vzala, ani proč se uvnitř mění rozložení ulic a podoba domů. Identické oblasti se nacházejí také v Moskvě a Petrohradu. Do oblasti se vydávají jen carské patroly a alchymisté při hledání ingrediencí pro své experimentální léky. Polský alchymista Olaf Rudnicki a důstojník elitní carské gardy se s hrozbou musejí utkat a dát všanc nejen své životy. K dovršení všeho zlého narůstá konflikt mezi mocnostmi a nezadržitelně se blíží válka. Souboje, zakázané experimenty i narůstající neklid ve městě vedou k finále, které nikdo nečeká.... celý text

xbenakk
30.09.2022 5 z 5

Jsem nadšen. Knihu jsem zakoupil u Dobrovského v blešáku za velmi levný peníz a rozhodně koupě nelituji, s odstupem času bych klidně za ni utratil i plnou cenu.
Moc se mi líbilo, jakým způsobem autor vylíčil vztah Rusů a Poláků a atmosféru aristokracie a carského Ruska. Děj je velmi zajímavý a poměrně svižně odsýpá. Kupodivu se s mnoha démony nesetkáme, politika je tu docela zajímavě podaná. Už se těším, až se začtu do dalšího dílu.

Benny215
28.09.2022 3 z 5

Za mě docela nuda, nevím asi nejsem vhodný čtenář pro tento žánr.

Charlie119
02.09.2022 4 z 5

Velice zajímavé téma. Podobné už sice existují, ale zde alespoň autor respektuje historické reálie, i mentalitu lidí z doby, v níž se vše odehrává. A daří se mu i jiné věci. Jen tak dál. Další díl nevynechám

Arkagas
31.07.2022 3 z 5

Knížka, kterou jsem si před víc než rokem koupila ve výprodeji u Knihy Dobrovský za 49,- - upřímně samozřejmě kvůli anotaci a obálce. Prostředí, kde se objeví enkláva, do které se jen tak někdo neodváží, protože v ní číhají bytosti, se kterýma není radno si zahrávat. Spojení polského alchymisty a ruského důstojníka je skvěle popsáno - jejich nesváry i myšlenkové potyčky jsou pochopitelné a do příběhu se samozřejmě mísí politika. Knížka je zajímavá zpracováním - archaismy na ruské straně, magičnost na straně polské, doplněné o pěkné ilustrace.
Do tohodle smyšleného světa se během čtení dostanete velmi snadno, ale kdo by čekal knihu plnou monster jako já, bude zklamaný. Jak skvěle měla našlápnuto na začátku, tak ke konci se jedná spíš už o politické drama, což je škoda.
Druhý díl u nás už vyšel, bohužel vydání těch následujících se v češtině nechystá, což je škoda, protože Poláci psát fantasy prostě umí.

Moje hodnocení: 7/10

TeaS2015
30.07.2022 3 z 5

Bylo to... jako žvýkat tuhou magickou formuli nemagickými zuby.
Čtení jsem si chvílemi docela užila, když bylo oživené vtipnými postřehy.
Třeba o absolutně vitální a panovačné kněžně, která je schopna terorizovat rodinu pomocí telefonního přístroje navzdory faktu, že jinak moderní technologie odmítá (Jako kdybych viděla moji - již zesnulou - babičku!).
Možná je to tím, že vyprávění autor vede, jako kdyby byl Polák s ruskou duší - rozvláčný, popisný, lenivě převalující text z jednoho koutku úst do druhého. Jako kdyby si se vším dával na čas, protože Matička Rus je táááák širá...
Dobré, tedy za tři.

evilunicorn
27.06.2022 3 z 5

Nechal jsem si několik dní odstup, než začnu tuto knihu hodnotit, ale bohužel..Autorovy kvality jsou nesporné, ale mě ten příběh prostě nechytnul.. Čekal jsem epické souboje, čekal jsem hromadu akčních scén, ale bohužel.. Příliš unylé,příliš těžkopádné.. Škoda, po druhém dílu určitě nesáhnu

anysekhel
20.06.2022 4 z 5

Moc příjemná scifi kniha. Zajímavé nadpřirozené postavy pohybující se "běžně"mezi lidmi. K tomu problémy lidí, kdy se každý snaží urvat svoji moc. Úmysly a důvody chování a jednání jsou vykresleny později, ale to příliš nevadí. Děj má poměrně svižné tempo. Jsem zvědavá na druhý díl.

ShotgunTokugawa
03.06.2022

@Racek213 Pokud se vám Adept líbil tak bych doporučil autorovu jinou sérii a to Démoni války a Démoni času míru. Ta se odehrává během druhé světové války a v letech po ní a kromě ruského "supermana" Alexandra Razumowského vystupují i Stalin, Berija a další historické postavy. Jsou zde opět nadpřirozené prvky, skvěle ukázaná "odvrácená" tvář bolševické říše ale při zachování svižné akce.

bobo550
26.02.2022 4 z 5

Ze zezačátku poměrně nic moc a měl jsem osobně co dělat aby mě kniha spíše neodradila a ale vůle se vyplnila -pár stráněk po té a děj odehrával velmi zajímavým a neotřlelým způsobem .Sama kombinace postředí hlavního dějství a tematiky též samotné je velmi zajímavá a velmi neobvyklá

lassse
30.01.2022 3 z 5

Kniha se odehrává v zajímavém prostředí s dobrou myšlenkou, ale je v ní na můj vkus až příliš politikaření a děj má spíše sestupnou tendenci.

Vidlička
06.01.2022 3 z 5

Prostředí, období, námět, všechno super, zase jsem se moc těšila, ale... Na knížce je hodně znát, že je to první díl, takovej rozjezd na seznámení, a všechno hlavní se dozvíme dál. Jenže dál se toho už moc nedozvíme, protože kromě druhého dílu už u nás další nevyjdou, což je škoda, protože by se člověk možná dozvěděl něco víc o Enklávě, jejíž fantasmagorie mohly být popsány daleko obsáhleji, tam se autor měl vyřádit. Taky se mi zdála logika příběhu trochu děravá - myslím, že když mohla fauna pronikat z Enklávy do našeho světa, děly by se větší věci a mnohem mnohem rychleji, že by se postavy (mimochodem pěkně jednostranné a trochu jednoduché - hlavně jejich chování a vztahy) nestačily ani uprdnout! Takže za mě spíš zklamání... škoda.

MorbidCuriosity
27.12.2021 4 z 5

Tahle kniha me puvodne uprimne zaujala hlavne obalkou. Kdyz jsem se pustila do cteni, cetlo se to samo, bylo to vtipne, neotrele a super. Postupem casu ale pribeh zacal ztracet na kvalite i srozumitelnosti a oblibena hlavni postava me ke konci uz spis stvala.

kachnat
03.12.2021 5 z 5

Dlouho jsme se odhodlávala ke čtení.... Ale stálo to za to! Úžasně napsané, skvělý příběh.

evika02
20.11.2021 5 z 5

Jako první mne zaujala obálka v edičním plánu, pak popis a nakonec jsem se pročetla až do konce a rozhodně to pro mně nebyla ztráta času! Moc se mi líbilo téma i prostředí a i když o alchymii nevím ani zbla, pevně věřím v tom, že mi vydají i další díly a to dost brzo! Jinak budu v situaci, kdy si budu muset koupit verzi v originále a přelouskat to v polštině... :D Za mne tedy opravdu povedené a určitě četby nelituji.

Ramiel
07.11.2021 4 z 5

Pro mě napsané čtivě, hodně čtivě. Takže dva dny a bylo hotovo. A už honem vydejte další díly.

Kerriova
23.10.2021 5 z 5

Tenhle styl obvykle vůbec nečtu, ani nevím, proč jsem po téhle knížce sáhla. Ale rozhodně nelituju, moc se mi líbila! Zajímavý nápad, bavilo mě napětí mezi Rusy a Poláky, skvěle to odsýpá, super ilustrace... Už se těším na pokračování, protože ten konec, ten mě teda fakt na... nakrknul!

n.ugettka
05.10.2021 5 z 5

Knihu, ve které lékárník zachraňuje svět, tu jsem si prostě musela přečíst. A je to povedená kniha. Byla jsem donucena ji číst dnem i nocí. :-) Zajímavé zasazení fantasy příběhu do doby začátku 20. století (nejen vyzáží, ale i událostmi a osobnostmi té doby). A pak přišel konec. A to ne teda, pane autore, to se nedělá. ;-) Snad brzo vyjdou i ostatní díly ze série i v češtině.

maja8148
18.09.2021 4 z 5

Kniha je strašně čtivá a rozhodně se při ní nenudíte. Překvapuje příšerami, příhodami i postavami - jak jejich činy, tak změnami v jejich povahách. Strašně mile mě překvapilo, jak autor vystihl povahy carské rodiny (hlavně carovny, car mi úplně nesedl, ovšem je to fantasy, kde jsou hlavními hrdiny polští lékaři a vzbouřenci a ruští vojáci a nikoliv vědecká publikace o carském selu). Také se mi líbí svět, ve kterém se příběh odehrává (jen ten rok mi nějak celou dobu uniká) a míchání toho, co známe s tím, co se najednou zničehonic v našem světě objevilo.Jediné, co mě asi trochu zklamalo byl konec. A to z jednoduchého důvodu- protože to nebyl konec. Chápu, že je to první díl série, ale i tak si myslím, že by každá kniha měla být nějak uzavřena, člověk by měl mít pocit, že z toho, co se v knihe řeší je něco uzavřeno, nějak ukončeno (jako třeba, ano v 5 HP Voldemort utekl, ale jsou prázdniny a věštba je zničena) což tahle rozhodně není. Konec na mě působil, jako by někdo ukončil knihu uprostřed, prostě jako by plánoval vydat jednu obsáhlou knihu, ale nějak to nevyšlo a stejně jako v případě Pána prstenů jsme dostali více knih místo jedné (a to i jednotlivé díly LOTRa mi přišly více ukončené). Prostě celou dobu se to pěkně rozjíždí, autor vykládá karty, zvyšuje sázky a jak se to rozjede, tak najednou, zničehonic, bez jakéhokoliv dalšího vysvětlení je tu konec. Doufám, že vydají další díly, protože jinak mě vážně naštvou.

knihomolkaMist
04.09.2021 2 z 5

Za mě tohle teda ne.
Kniha mě zaujala, už když byla připravovaná a ještě nevyšla. Když teď byla k dostání zdarma jako e-kniha, fakt jsem se na ni těšila, i když jsem se trochu obávala těžkosti a čtivosti, ale o to víc jsem se těšila na děj.
Nakonec to bylo přesně naopak. Naprosto jednoduše a čtivě napsané, zato ten děj pokulhával. Vlastně ani takhle zpětně nedokážu říct, o čem to bylo, protože to prostě nevím.
Do knihy jsem se prostě nemohla za žádnou cenu zažrat. I tak ale alespoň hezky odsýpala. A ty obrázky byly takové divné, ale atmosféru alespoň trochu dokreslily.

mr.Zdenek
11.08.2021 4 z 5

Knihu jsem si půjčil v knihovně, abych měl přes jejich dovolenou co na čtení. Trochu jsem váhal, autor byl pro mě neznámý. Ale zase tak špatné to nebylo. Jako čtení na léto mohu jen doporučit.