Abája

Abája https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328140/abaja-NxE-328140.jpg 4 83 30

MŮJ MUŽ, SALAFISTA To, co začalo jako láskyplný vztah, se stalo peklem plným teroru a násilí: Kerstin Wenzelová a její čtyři děti na vlastní kůži zažily, co to znamená, když se manžel a otec změní v agresivního fundamentalistu, který staví údajné příkazy své víry nad lidskost. Více než osm let drží Mohamed M. svou ženu a děti násilím ve Spojených arabských emirátech, kde jsou vystaveny masivnímu týrání. Přes absolutní nezájem německých úřadů se Kerstin a jejím dětem nakonec podaří dobrodružný útěk...... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Mein Mann, der Islamist (Abaya) , 2015

mi-nul-o
08.07.2017 5 z 5

Dobrá máma by tohle nedopustila, i kdyby při tom měla sama zemřít. Ale napsáno velice čtivě, ano.

janina pako
25.06.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi dobre četla, ale nechapu, jak mu mohla odpustit a vratit se zas k nemu. Pak nechat sebe a hlavne deti od nej bit,ublizovat, tyrat . Obdivuji deti, ze dojazaly pred soudem o tom vvsem vypovidat. Knihu doporucuji

LuckyZ
12.06.2017 5 z 5

Velmi čtivé, přečteno za jediný den, velmi silný příběh, vhodné čtení do dnešní doby.

lenuskav
03.06.2017 5 z 5

kniha přečtená se zatajeným dechem... :(

novina
31.05.2017 4 z 5

Tohle není příběh se šťastným koncem, ačkoliv se tak tváří.
Nechápu a nerozumím tomu, jak to mohla nechat zajít tak daleko a v podstatě dopustit aby ubližoval i jejich dětem. Po prvním fyzickém útoku měla dost sil k odchodu i mluvit o tom se svými blízkými! Ale ona odpustila a chtěla ve vztahu pokračovat. A pak? Rezignovala? Na co sakra těch osm let čekala? I když své děti nikdy neuhodila, tak jim ublížila tím, že dopustila aby je jejich otec týral. I ona nese velký podíl viny na jejich zničeném dětství.

Jessie26
17.05.2017 4 z 5

Chvílemi se mi chtělo až brečet, že snad není možné, aby to člověk nechal zajít tak daleko. Láska asi někdy bývá hodně slepá, ale autorka působí jako vyrovnaná a silná žena od začátku, tak nechápu jak se mohla nechat zvyklat a nechat dětem ubližovat. Zmizela bych při té první obřízce! a jiné dítě už bych tomu chlapovi nedala.Každopádně přečteno jedním dechem .....

amanek
14.05.2017 5 z 5

Tohle by asi měla být povinná četba, aby už ženy konečně pochopily, že když je jednou tluče a zavírá, nezmění se, ale naopak to bude ještě horší.
Jak už zde bylo napsáno, několikrát mě hlavní hrdinka štvala, proč se proboha k němu vracela?? Nejvíce jsem litovala děti, ty prostě neměly na výběr. Co z nic asi vyroste, jak se jednou budou sami chovat ke své rodině? Snad mají dobrého psychologa, který je dá dohromady.

veronika0382
05.05.2017 5 z 5

Abáju by si měl přečíst každý. Aby lidé věděli, jak to také chodí a co vše se děje okolo nás. Je to velice emotivní, silný příběh, plný slz, teroru, bolesti a násilí. Ale také odhodlání nevzdávat se, chuti žít a jít dál.

yetti74
02.05.2017 4 z 5

Přesně jak píše předcházející komentář, kniha budiž výstrahou pro ty, kdo by uvažoval o vztahu s muslimem. Musím napsat, že při čtení této knihy mě bral chvílemi docela vztek a to na hlavní hrdinku, která tolik let snášela takový útlak a hlavně, že tolik let v tomto musely žít její děti. Nejstarší syn dokonce 15 let! Myslím si, že otcovo násilnické chování na nich musí zanechat velké následky, což se projevilo už agresivitou a násilnickými sklony u toho nejstaršího. No, těžko soudit, ale být v takové situaci je noční můra a já bych se z toho rozhodně snažila dostat dříve.

JIVaJaH
24.04.2017 5 z 5

Čtivá, varující kniha pro všechny ženy, které se zakoukají do cizince a nevidí začínající útlak a násilí. Je třeba být ostražitá! Dvacet let strachu, tyranie páchaná nejen na ženě samotné, ale i na jejich dětech, odpíraná svoboda pohybu venku, to je zlo největší! Autorku zachránil pravděpodobně pud sebezáchovy, síla nebyla, zdraví také ne! Těžko předvídat, jak se budou chovat tyto týrané děti ke svým potomkům....budeme doufat, že jim budou dobrými rodiči jako jim byla, v tomto případě, jejich matka.