3333 km k Jakubovi

3333 km k Jakubovi https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236864/bmid_3333-km-k-jakubovi-236864.jpg 4 96 96

Před prázdninami Mirek dostane od táty nečekanou a nevšední nabídku - dobrodružnou výpravu přes několik států, končící ve Španělsku. Je to cesta svatého Jakuba s cílem v Santiagu de Compostela. Musí se ovšem ujet 3333 km - na kole! Mirek výzvu přijme. Náročné a nepohodlné putování se nakonec pro bohémského otce i pubertálního syna stane zásadním zlomem v životě.... celý text

helusa2
08.03.2017 5 z 5

Výborná knížka. Téma velmi aktuální pro spoustu dnešních dětí. Bylo velmi zajímavé pozorovat změny vnímání hlavního hrdiny, jeho myšlení, zápas samého se sebou. Závěrečná emociání scéna na "konci světa" byla velmi niterná. Moc se mi líbilo, že to nebyl žádný prvoplánovaný happyend (nic proti nim). Bylo to zkrátka ZE ŽIVOTA, protože "život prostě není fér", jak říká můj oblíbený Snape ;-)
Díky za krásnou knížku. Budu doporučovat.

IvanaB
02.09.2016 5 z 5

Knížka se mi dostala do ruky náhodou, na semináři pro knihovníky o dětském čtení, a při nejbližší příležitosti jsem ji koupila. Moc se mi líbila, pěkně se čte, děj má spád a závěr... no, na zamáčknutí slzy to nebylo, ale emoce byly :-)

sadlo
31.07.2016 2 z 5

Vyzývám pedagogy, kteří čtou moji "recenzi" této knihy, doporučujte ji svým žákům.
Snažím se číst, ač pokročile dospělá, i dětské knihy. Stále si přeji udržovat přehled o literatuře, která u nás vychází. Uvědomuji si, jak je důležité děti seznamovat s literaturou.Za pár let se projeví "dnešní nečtenářství",Humanitní obory, pedagogické fakulty budou nuceny slevovat ve svých nárocích a to bude problém v naší budoucí "inteligenci".
Tato kniha je skvěle napsána, anotaci nebudu připojovat, tu si přečtěte nahoře.Ještě jednu upoutávku na výborné čtení pro pedagogy a jejich žáky - Neříkejte mi Izmael.

kamibe
13.12.2015 5 z 5

No, zpočátku jsem nečekala, že by mě to nějak mohlo zajímat, ale v průběhu je to čím dál napínavější a to největší překvapení je fakt překvapení, které pro puberťáka musí být docela těžké ke skousnutí. Ale život je prostě takový, jaký je, a když ho tak nebudeme brát, škodíme jen sami sobě.