12. 12.

12. 12. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298130/bmid_12-12-yMr-298130.png 4 173 73

Kapitán Karel Krol vyšetřuje hromadnou vraždu skupiny mladých rebelantských malířek, které si říkají Wild graffiti. Jak tento masakr souvisí s incidentem, jenž se odehrál na česko-rakouských hranicích před skoro čtyřiceti lety? Následují další vraždy spojené s namalovanými extravagantními obrazy… Kniha českého spisovatele a spoluautora scénáře seriálu Kriminálka Anděl, který za svoji prvotinu Intrikáni získal Výroční cenu nakladatelství Mladá fronta v kategorii původní česká tvorba.... celý text

Oksalakka
02.02.2017 4 z 5

Vůbec to není marný. Sice jsem měl občas pocit jako kolegyně remor níže, že už jsem leccos z knihy viděl v českých TV kriminálkách, ale vždycky to přebil dobrý pocit ze solidně napsaného příběhu a uvěřitelných postav. Po Antonínu Mazáčovi další dobrý český detektivkář. Často jsem se i zasmál, bohužel nechtěně - korekturní software vychytal neexistující slova, ale existující na špatných místech ponechal.

Vlastina67
16.01.2017 4 z 5

Dost dobrá detektivka. Napínavá, s překvapivým koncem - tak to má být :-)

zoew
16.01.2017 5 z 5

Tak to byla jízda, vypointované až do úplného konce, kdy do sebe jednotlivé události krásně zapadly. Tomu, kdo má rád drsnější kriminálky, určitě doporučuji. Brzy zcela jistě sáhnu po Vorech v zakoně.

antonin0999
14.01.2017 4 z 5

Přes tu spoustu stereotypů dnešní detektivní literatury a několik nelogičností, mě kniha bavila. Autor píše čtivě, dobře propojuje události, měl bych sice pár otázek, ale odcházím spokojen.

Peta1607
04.01.2017 4 z 5

Četla jsem pouze ukázku, ale kniha mě nadchla, takže budu přemýšlet o koupi.

myelka
03.01.2017 5 z 5

velmi čtivá a napínavá do poslední stránky. Velká chvála výborné české detektivce, u autora určitě zůstanu.

Pavluskap
03.01.2017 5 z 5

Knížku jsem zhltla jedním dechem a dost mě překvapila - napínavá, překvapivá, zajímavý námět. Jedna z nejlepších knih českého autora, kterou jsem přečetla. Myslím, že se budu muset podívat po dalších knížkách a doufám, že si přečtu další knížku se stejným hlavním hrdinou...

Hana62
13.12.2016 5 z 5

Dost dobrá!!!! Líbí se mi styl, prokreslování postav, hra s charaktery... Doporučuji. Hana

Danuše7
12.12.2016

Napínavý příběh, překvapivé rozuzlení.

KydlochMoris
09.12.2016 5 z 5

Výborná kniha! Napínavá od začátku do konce. Super závěr... Doporučuji všem...

DejnaDee
08.12.2016 5 z 5

Bravurní česká detektivka. Nemám co vytknout, nic mě tam nechybělo, nic tam nebylo navíc. Četlo se to jedním dechem. Bylo to velmi poutavé, svižné, napínavé. Děj měl spád od začátku až do konce a já se ani na chvíli nenudila.

Jaruš7
05.12.2016 5 z 5

Perfektní čtení, scenáristicky navozené zápletky se smyslem pro působivý účinek detailu posune toto dílo do řady hodnotných detektivek. Z příběhu na vás kape brutální přítomnost za zločinnou minulost, selhání a zlé rozhodnutí má drsné a svědomí týrající následky v uvěřitelném vyprávění. Pro fanoušky dánovek a nesbovek další autor už na výsluní , který v tomto žánru už ani snad zklamat neumí.

remor
23.11.2016 4 z 5

Nejsem čtenářka detektivek. Kdyby mi autor neposlal ukázku, nesáhla bych po této knize. Nicméně už ukázka mě zaujala, proto jsem si přečetla celou knihu. Znovu zdůrazňuji, že detektivky nečtu a jen občas nějakou zahlédnu v televizi. Musím říct, že jsem měla pocit, že čtu to samé, jako vidím kriminálku v TV. Detektiv samorost, vyšetřuje bez ohledu na pravidla, ale vždy má samozřejmě pravdu, rozvedený (rozvádějící se), rituální vraždy.. Už to tu vše bylo, takže z toho mě nic nepřekvapilo. Co ale oceňuji je dějová linie z hranic. Ta mě zaujala hodně, byla víc uvěřitelná.
Autor píše čtivě. Příběh byl vystavěn velmi dobře. Vše do sebe dobře zaklaplo. Pro čtenáře detektivek doporučuji. Já jsem více ocenila knihu Hlavní role, kterou jsem četla také.

splichalka
20.11.2016 3 z 5

Nebylo to úplně zlé, ale pro mě po přečtení na základě zdejšího vysokého hodnocení docela zklamání. Spisovatelův projev je trochu těžkopádný a děj příběhu dost přitažený za vlasy. Nemůžu si pomoct, styl severské krimi založený na brutálních vraždách a vyhořelém vyšetřovateli mi v českém prostředí prostě nějak drhne. Svého oblíbeného domácího autora detektivek budu hledat dál.

aralka
17.11.2016 4 z 5

Včera jsem dočetla a myslím, že ta kniha není vůbec špatná :-) tedy na české poměry a detektivní žánr... je to dobře vymyšlené, dobře vystavěná ta struktura příběhu, v té linii "uměckých vražd" je to ale až moc překombinované, i vzhledem k tomu, že o ně tam až tak moc nejde ... chápu, že pan spisovatel se snažil o to, aby se to dobře četlo a lidi byli šokovaní, ale tohle mi přišlo až moc, působilo to nereálně... naopak ta linie "pohraničářská" působila reálně až z toho chvílemi mrazilo.!!.. v textu jsem našla hodně překlepů, to mě spíš mrzelo, je to škoda, jelikož to knihu dost degraduje....suma sumárum lepší průměr 4 hvězdičky :-)

petra7942
15.11.2016 5 z 5

Zajímavý námět,poutavé zpracování i rozuzlení,kniha mile překvapila...

beetlinka
14.11.2016 5 z 5

Za poslední rok nejlepší česká detektivka, jakou jsem četla. Přímo od autora jsem obdržela do emailu ukázku knihy cca 30 stran, po jejím přečtení jsem se rozhodla knihu zakoupit a přečíst. Kapitán Krol zde vyšetřuje několikanásobnou vraždu a postupem času se vyjasňují věci přímo z jeho minulosti. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo všechno je do vražd a minulosti Kapitána zapletený. Knihu doporučuji, pokud máte rádi detektivky, kde hned nepřijdete na vraha.
pokud autor napíše další pokračování s kapitánem Krolem je to pro mě jasná volba.

putpuda
08.11.2016 4 z 5

Tak já také měla "nabídku" na zaslání ukázky. Knihu jsem si půjčila......a nelituji. Sice nejsem moc fanda české literatury, ale pomaličku jí začínám přicházet na chuť ;)
Kniha má spád, čte se dobře, jen mi přišla místy taková, nevím jak to vyjádřit, strohá až tvrdá.....jak tu někdo psal, chce to trošku "obrousit" hrany. Ale jinak se mi líbila a já zase naopak mám ráda, když se řeší i soukromý život postav a vůbec by mi nevadila další kniha s Kájou.... aha,
koukám, že už je. Tak tu si určitě také přečtu.

makke
03.11.2016 4 z 5

Zajímavá zápletka, dost rozvětvené, ale nakonec to do sebe krásně zapadlo. Nicméně jednu hvězdičku ubírám za zpracování textu. Přišlo mi to místy hranaté až kostrbaté a nečetlo se to úplně dobře. Příště zlehka zbrousit hrany :-)

Hella
30.10.2016 4 z 5

Coby dobrá česká detektivka velmi čtivé, napínavé, tak akorát zamotané, aby to ještě bylo věrohodné a zajímavé. Doporučuji.