V žabím pyžamu přehled

V žabím pyžamu
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1525/bmid_v-zabim-pyzamu-Te6-1525.jpg 4 70 70

Příběh se odehrává v Seattlu, rozběhne se a rozuzlí v pouhých čtyřech dnech. Děj začíná ve čtvrtek 5. dubna ve čtyři hodiny odpoledne a končí v pondělí 9. dubna v pět padesát ráno. Gvendolína měla matku Američanku a otce Filipínce, který je ke všemu rockový zpěvák nechvalné pověsti. Svým mírně exotickým vzhledem spíše trpí a má v sobě pořádný zmatek. Pracuje jako burzovní makléřka, ale práce se jí příliš nedaří. Ve chvíli, kdy burza zažije krach se jí celý život hroutí. Touží po materiálním přepychu, po dobrém společenském postavení, po pověstném americkém stylu života, ale její budoucnost je nejistá...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo
Originální název:

Half Asleep in Frog Pajamas , 1994


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V žabím pyžamu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (12)

Saxofonista
23.09.2023 4 z 5

Příběh byl zase vynikající, takže nakonec srážím jen jednu hvězdu (i když původně jsem chtěl dvě) za ten nechutný experiment. Použití "du formy" je nešťastné samo o sobě, navíc (v mém případě) když jde o ženský rod - mezi těch málo věcí, kterými jsem si ve svém životě kurva jistý, je moje pohlaví, gender a orientace (i když mám vlasy na ramena), takže mi dost vadí, když mě autor oslovuje jako ženu. A navíc zrovna takovou ultrapindu - není to pinda jen proto, že je to burzovní makléřka (což je v mých očích povolání natolik ohavné, že se mu odporností vyrovná jen právník), ale i kvůli všemu ostatnímu, co si myslí a dělá. No a to použití přítomného, případně i pseudobudoucího času, který také vyjadřuje spíše přítomnost, též trochu dřelo, experiment neexperiment.

Akana
11.06.2021 5 z 5

Druhá půlka devadesátek, věk plus mínus pětadvacet, to byla doba, kdy jsem se s Tomem Robbinsem seznámil. To už pro mě přestal být Jim Morrison polobohem a vůči rebelským frázím o zlém establishmentu jsem byl taky čím dál ostražitější. Přesto mě Robbinsovy ztřeštěně moudré post-hippie příběhy naprosto učarovaly a jejich autora posadily do čela mého literárního panteonu, ačkoli jsem si byl od začátku vědom, že formálně o žádnou "vysokou" literaturu nejde. Jeho romány, protože nečetné, jsem si šetřil, abych je neměl přečtené všechny moc brzy a měl se pořád na co těšit. Tak se stalo, že ten poslední, co mi zbýval - V žabím pyžamu - jsem odkládal nějak moc dlouho a když jsem po něm konečně sáhl, měl jsem obavy, že už naše myšlenkové světy - můj a Robbinsův - nebudou kompatibilní, protože jsem mezitím v cestě za Velkou Skepsí došel zase o něco dál. No, pointu nebudu odkládat, zřejmá je ostatně z počtu hvězdiček: Obavy byly zbytečné, pořád to funguje. A i když už to není a ani nemůže být stejné, jako když jsem náruživě louskal Parfém nebo Kovbojky, Robbinsovy bystré, vtipné, podvratné, poživačné, bláznivé, lascivní i zenové vidění světa mi má pořád co říct. Tentokrát jsem v komentáři osobnější, ale to je v Robbinsově případě pochopitelné.


juchuchu
10.03.2020 5 z 5

Můj další Robbins, už čtvrtý. Musím si ho dávkovat, protože to je tak koncentrovaný čtení, že po pár stránkách ho musím odložit a zpracovávat. Miluju jeho styl psaní, metafory, přirovnání, to jsou takový šílenosti, až zrak přechází!
A tady V žabím pyžamu třeba óda na roztoče, to je nezapomenutelný!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha V žabím pyžamu v seznamech

v Přečtených89x
ve Čtenářské výzvě7x
v Doporučených7x
v Knihotéce68x
v Chystám se číst40x
v Chci si koupit8x