Walter Moers

německá, 1957

Nahrávám...

Životopis

Walter Moers (*24.5.1957), pracuje jako kreslíř, spisovatel a scénárista v Hamburgu. Velde postavy kapitána Modrého Medvěda, známé též z filmu a televizního \"Vysílání s myší\" (poprvé zde Modrý Medvěd lže v r. 1991) i dalších televizních pořadů, přivedl na svět kamarádskou, ale přihlouplou lodní krysu jménem Hein Blöd, geniálního vědce, umělce, zločince a šílence prof. dr. Feifingera. Za příběhy svého poněkud vychloubačného kapitána obdržel 1994 cenu Adolfa Grimma, nejvyšší uznání německé televize a 1996 cenu Telix časopisu Gong, 1997 letí s německým astronautem Reinholdem Ewaldem do vesmíru též Hein Blöd.
Společně s prof. dr. Nachtigallerem založil Walter Moers zamonskou Noční školu, která existuje pouze na internetu a je každému volně přístupná pod www.zamonien.de.
Po dobrodružstvích kapitána Modrého Medvěda napsal další tři knihy: zamonskou pohádku \"Níček a Mřenka\", k ilustracím Gustava Doré \"Divokou cestu nocí\" a napínavé příběhy křížence srny a vlka, Wolpertingera jménem \"Rumo\".

Zdroj životopisu: kniha 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda

Populární autoři: