Koupit knihy

Vlastimil Novák

česká, 1945


Nahrávám...

Životopis

Dlouholetý dramaturg Městského divadla v Mostě a laureát Ceny města Mostu. Napsal o Mostě tři knihy a důležitá byla jeho činnost ve zdejších kulturních institucích. Kromě divadla působil jedenáct let jako dramaturg Repre a osm let redigoval zpravodaj Městského divadla Pontanus, potažmo Kulturní kalendář Mostecka.

Maturoval na Průmyslové filmové škole v Čimelicích u Písku a později absolvoval katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU, předtím pracoval jako redaktor v týdeníku Rozvoj. Z dalších profesí pak působil jako osvětlovač v Divadle pracujících, závozník, kopáč na archeologickém výzkumu, řidič a fotograf, režisér a scenárista ve Zpravodajském filmu Praha, vedoucí uměleckotechnického provozu v mostecké činohře nebo jako bedňák i prodavač v Prioru. Od roku 1985 pak působil jako dramaturg v mosteckém divadle.

Za těch dlouhých osmadvacet let, které strávil v nové divadelní budově mostecké činohry, ale částečně také v Divadle rozmanitostí a Divadýlku Pod koulí, se podílel na více než sto třiceti inscenacích a uvedeno bylo téměř třicet jeho dramatizací či úprav. Jeho jméno je pravděpodobně nejtěsněji spojeno s osobou režiséra Zbyňka Srby.(zdroj životopisu: https://mostecky.denik.cz/zpra...)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

George Gamow

1904 - 1968