Veronika Souralová

česká, 1968

Nahrávám...

Životopis

Věnuje se systematickému pořizování fotografických celků ze života hmyzu, o který se léta zajímá. První byl soubor makrosnímků mravenců, na kterém pracovala dva roky pod odborným vedením svého otce RNDr. Petra Milese.
V říjnu 2004 nakladatelství Mladá fronta vydalo její pohádkovou knihu pro děti o mravencích Jeden den v mraveništi, jejímž základem jsou fotografické koláže. Pokračování o motýlech Povídání s motýly připravila následující rok, ale knižně vyšlo až v roce 2010. Zatím hmyzí trilogii ukončila v roce 2014 knihou Včelí domeček - prázdniny v úlu, která dětem představuje fascinující život včel. Kniha vyšla v nakladatelství cpress.
Českou republikou putuje její výstava makrofotografií Kouzlo hmyzí říše. Je členkou České federace fotografického umění a fotografického sdružení Berounští fotorici, pracuje v odborné radě pro amatérskou fotografii a ve vedení Svazu českých fotografů.
Od roku 2006 provozuje fotografickou galerii Hotelu Academic v Roztokách u Prahy, kde pořádá výstavy profesionálním i amatérským fotografům.
Je členkou týmu organizátorů soutěže Czech Press Photo. V rámci výstavy CPP na Staroměstské radnici moderuje autorské prezentace a besedy s oceněnými fotografy.
Se skupinou přátel pravidelně navštěvuje země bývalého Sovětského svazu, kde dokumentuje běžný život obyvatel. Z cest vznikají publikace, kde je vedle působivých fotografií

Populární autoři:

Agatha Christie

1890 - 1976