Koupit knihy

Světlana Glaserová

česká, 1956


Nahrávám...

Životopis

Světlana Glaserová, roz. Kličková (* 24.3.1956 Praha) je česká spisovatelka, překladatelka z ruštiny, scenáristka, animátorka a ilustrátorka.

Narodila se v Praze, vystudovala SUPŠ - animovaný film, vychovala 4 děti a nyní má již 6 vnoučat. Žije se svým manželem v Železných horách u přehrady Seč.
Nikdy neuvažovala o tom stát se spisovatelkou.

Že debutovala knihou „Kdopak by se šmejdů bál?“, kterou na základě ukázky prvních dvaceti stránek přijalo a vydalo v r. 2015 nakladatelství Euromedia Group, dodnes považuje za malý zázrak. V únoru 2016 vyšla u stejného nakladatele její další autobiograficky laděná kniha „Rusanda na větvi“, která tentokrát pojednává více o dětství a dospívání autorky. Třetí kniha Trosečník sibiřský (Albatros 2018) je pro změnu životopisem jejího tatínka Václava Kličky, spisovatele scifi, který se narodil a vyrůstal v Rusku za Stalinovy éry.
Zatím poslední knihou je Osiánův kotlík, aneb s Kelty nejsou žerty (vydání leden 2020). Tentokrát se jedná o fantasy pro děti od 8 let.
Všechny knihy si autorka sama ilustruje, kromě poslední připravované biografie manžela Bedřicha Glasera (malíře, ilustrátora a animátora), kde bude hojně využito hlavně fotografií jeho rozměrných obrazů, ale i fotografií z natáčení filmů Jana Švankmajera, na kterých se od roku 1980 podílel, jako animátor. Více zde:

https://bedrich-glaser.webnode.cz/(zdroj životopisu: Autor)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Carl Sagan

1934 - 1996
Karel Čapek

1890 - 1938