Steve Loveček Lichtag

česká, 1954

Nahrávám...

Životopis

Narozen 4.3.1954 ve Znojmě, studoval literárně dramatický obor na konzervatoři v Brně. Do roku 1978 působil v Československu jako herec v divadlech, televizi a ve filmu. V roce 1979 odešel do exilu v USA. Od roku 1987 se věnuje výhradně filmu jako producent a režisér. Jeho filmy získaly mnoho ocenění. Dosud nejúspěšnějším z nich „Carcharias-Velký bílý“ získal cenu Grand Prix na festivalech v Srbsku, Francii, Montenegru, Turecku, na Slovensku, v Itálii, Španělsku a V České republice. Je také držitelem evropské filmové ceny Royal Award udělované v Berlíně. Steve L. Lichtag spolupracuje s mnoha zahraničními celosvětově renomovanými odborníky z oboru mořské biologie a geografie. Je ženatý, má dva syny, žije a pracuje v Praze.

S.L.Lichtag je mimo jiné autorem čtenářsky úspěšného dokumentárního literárního díla, které vydal pod názvem „Čekání na bílou smrt“. Tato kniha byla vyhlášena bestsellerem roku.

V současné době působí jako autor a režisér v České republice, v Praze. Je prezidentem nadace CRYSTAL PLANET, zaměřené na ochranu podvodní flory a fauny. Spolupracuje úzce s takovými osobnostmi jako je William Parks, Dr. Erich Ritter, Jean-Michel Cousteau, Dr. Samuel Gruber, nebo Garry Atkinson. Stále tvoří a vytváří své původní projekty a mimo to je členem řady mezinárodních filmových porot a institucí, zabývajících se přírodou, její ochranou a tématikou související.

V letech 1979 – 90 žil a pracoval v USA, od roku 1990 až do současnosti v ČR (Praha).

Zdroj životopisu: Český klub cestovatelů

Populární autoři:

George Gamow

1904 - 1968
Carl Sagan

1934 - 1996