Stephen Weeks

britská

Nahrávám...

Životopis

Stephen Weeks pochází z anglického hrabství Hampshire. Jeho vysoký tvůrčí potenciál a hluboký zájem o historii a památky předurčily jeho profesionální dráhu. Ta se vyvíjí ve dvou souběžných liniích: je scénáristou, filmovým režisérem a producentem, spisovatelem a publicistou, zároveň se ale celoživotně věnuje ochraně památek, rekonstrukcím historických budov a interiérů.

Jeho vpravdě životním dílem coby památkáře je oceněná rekonstrukce středověkého hradu Penhow v jižním Walesu. Ale Weeks je také například autorem expozice v prostorách válečného sídla vlády v Londýně a vynálezcem stereo audio průvodce. Památky a památková péče ho zavedly do Čech, kde od roku 2003 žije. Zde například rekonstruoval 23 historických interiérů na zámku v Loučeni.

Jako filmař má na svém kontě hrané filmy Meč statečných (1984) se Seanem Connerym, Já, netvor (1971) s Christopherem Lee a Peterem Cushingem, oceněný a nyní znovu objevený horor Ghost Story (1974), a řadu dokumentárních filmů, v nichž se jeho zájmy snoubí, např. oceněný dokument Jizvy (Scars) o zákopové válce ve Francii nebo Den v životě Canterburské katedrály.

Weeks je autorem knihy Zašlý lesk o chátrajících skvostech koloniální architektury v Indii. Daniela je jeho prvním skutečným románem, jeho druhým románem je Hraběnka v nesnázích (česky MF 2007), první z řady detektivních příběhů odehrávajících se v Praze v době před první světovou válkou.

Zdroj životopisu: http://www.knihazlin.cz/autori/stephen-weeks

Populární autoři:

Charles Bukowski

1920 - 1994