Simon Sebag-Montefiore

britská, 1965

Nahrávám...

Životopis

Dr. Simon Jonathan Sebag Montefiore (* 27. července 1965, Londýn) je britský židovský historik a spisovatel. Vystudoval University of Cambridge, žije v Londýně, je ženatý s romanopiskyní Santou Montefioreovou a má dvě děti. Jeho knihy byly k roku 2008 přeloženy do 34 jazyků a řadí se mezi světové bestsellery. Za své knihy obdržel řadu literárních ocenění, včetně Los Angeles Times Book Prize, Marsh Biography Prize, Costa Book Award, Bruno Kreisky Award či Prix de la Biographie Politique. Je členem Royal Society of Literature.

Jeho knihy Stalin: Na dvoře rudého cara, Mladý Stalin a Kateřina Veliká a Potěmkin se staly v mnoha zemích bestsellery. K zájmu o Rusko a jeho dějiny přivedl Montefiorea osud jeho předků, kteří z Ruska uprchli na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Jako zahraniční dopisovatel byl na začátku devadesátých let svědkem rozpadu Sovětského svazu a popisoval tehdejší bouřlivé události na území SSSR od Kavkazu po Moskvu a Leningrad. Jako historik více než deset let bádal v ruských archivech. Příběhy lidí, která poznal z archivních dokumentů a rozhovory s Rusy ho inspirovaly k napsání Sašenky. Žije v Londýně s manželkou, spisovatelkou Santou Monefioreovou, a dvěma dětmi.

Zdroj životopisu: www.bbart.cz

Populární autoři:

Charles Darwin

1809 - 1882