Robert Asprin

americká, 1946 - 2008

Nahrávám...

Životopis

Robert Lynn Asprin žije v Ann Arbor, v Michiganu, USA. Tvrdí o sobě, že byl učitelem šermu, mongolským vojenským místodržícím Klingonem, provozním účetním a žoldnéřem v hlubokém vesmíru. Svůj první román „The Cold Cash War“ vydal v roce 1977. Knihy ze série „Myth Adventure“ byly jeho prvním výletem do oblasti fantasy. (Zdroj: kniha „Další prima mýtus“, vyd.1994)

Scifiworld: Tento nadějný autor píše zejména fantasy příběhy. V našich krajích se proslavil zejména sérií o Mýtu, začínající Dalším prima mýtem. Psal také jiné série, například příběhy o Phulově rotě, o světě zlodějů (Thieves World) a o časové hlídce (Time Scout). Vydal také několik samostatných děl z nichž nejznámějšíí bude Válka hmyzu (Bug War, 1979).

Kvůli řadě osobních a finančních problémů Asprin zastavil na počátku devadesátých let svoji spisovatelskou činnost. Po jejich částečném překonání publikoval několik románů v spolupráci s dalšími autory (Peter Heck, Jody Lynn Nye, Esther M Friesner Mel White, Linda Evans a další). Pracoval také v samostatném pokračování série o Mýtu, (Myth-Ion Improbable, Something M. Y. T. H. Inc.)

Robert Lynn Asprin zemřel ve věku nedožitých 62 let 22. května 2008 ve svém domě ve francouzské čtvrti v New Orleansu.

Zdroj životopisu: http://www.legie.info

Populární autoři:

Agatha Christie

1890 - 1976
J. R. R. Tolkien

1892 - 1973
Johanna Lindsey

1952 - 2019