Prentice Mulford

americká, 1834 - 1891

Nahrávám...

Životopis

Prentice Mulford (1834-1891) byl známý literární humorista a autor z Kalifornie. Navíc pomohl založit nové myšlenky hnutí.

[Mulford se narodil v SAG Harbor, New York , a v roce 1856, plul do Kalifornie, kde strávil dalších 16 let. Během této doby, Mulford strávil několik let v hornických městech, kde se snažil najít své štěstí ve zlatě, mědi nebo stříbe . Po odchodu z těžby se ucházel o pozici v California State shromáždění v Sacramentu . Ačkoli on byl nominován, nakonec prohrál volby. Vrátil do San Francisca a začal psát pro týdeník, Golden Era .
Mulford strávil pět let jako spisovatel a editor pro různé noviny . Stal se známým pro jeho vtipný styl psaní a živé popisy z důlního života, stejně jako života na moři. V roce 1872 se vrátil do New Yorku , kde se stal známý jako komický lektor, autor básní a esejů, a publicista na [New York Daily Graphic ] od 1875-1881.
Mulford také přispěl k objevování a popularizaci filozofie a nových myšlenek , spolu s dalšími významnými spisovateli, včetně Ralpha Waldo Emersona . Mulford kniha- Myšlenky jsou věci, sloužila jako vodítko pro tento nový systém víry a je ještě dnes populární.

Zdroj životopisu: http://en.wikipedia.org/wiki/Prentice_Mulford

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015
Jules Verne

1828 - 1905