Koupit knihy

Petr Vytopil

česká


Nahrávám...

Životopis

Bojovými uměními se zabývá od roku 1976. Postupně zkoušel judo, jiu jitsu, karate, chen styl tai chi. V 1983 se poprvé setkal s evropským stylem boje. Tréninky nejprve začal navštěvovat pouze proto, aby si rozšířil znalosti boje beze zbraně i o zbraňové systémy. Velmi rychle ale pochopil, že našel přesně to, co celou dobu hledal a začal se věnovat naplno evropským bojovým uměním pod vedením vynikajícího bývalého sportovního šermíře a mistra šermu Oty Janeckého.
V 1989 absolvoval nultý ročník šermířské školy Ing. Petera Kozy pořádané Miroslavem Dolanským v Hájích u Oldřichova. Toto setkání na něj mělo zcela zásadní vliv a od té doby nevynechal žádnou možnost navštívit šermířskou školu pořádanou tímto mistrem.
Postupem času se ale stále více zaměřoval na bojové pojetí šermu. Spolu s Petrem Žákovským a Alanem Kvasničkou v roce 2004 zakládají v Brně pravidelnou školu šermu, ve které se postupně odklánějí od scénického pojetí a věnují se učení starých mistrů.
V současné době vychází v dlouhém meči z učení mistra Ringecka(1440), který velmi pragmatickým způsobem vyložil Zedel mistra Liechtenauera, v rapírech vychází z Ridolfa Capo Ferra da Cagli (Sienna, 1610) a mistra Agrippy (Řím, 1553). Chystá se na hlubší studium děl mistrů Fabrise a Thibaulta (Anverpy, 1628).
Je autorem několika knih o šermu a mnoha článků se šermířskou problematikou. Články budou postupně uveřejňovány na těchto stránkách.
Pracuje v advokátní kanceláři, píše odborné články do ASPI.
Je ženatý, má jednu dceru. Jeho manželka byla první ženou, která v systému mistra Petera Kozy získala stupeň licentiatus (tovaryš) a tím i oprávnění otevřít si vlastní veřejnou šermířskou školu v systému Magisteria.(zdroj životopisu: http://www.skola-sermu-brno.cz...)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015