koupit eknihy

Petr Hannig

česká, 1946koupit eknihy

Nahrávám...

Životopis

Absolvoval střední umělecko-průmyslovou školu v Turnově – obor umělecký kovář a poté Konzervatoř v Praze – obory varhany, dirigování a skladba a studia zakončil na Hudební akademii múzických umění (HAMU) – obor skladba. Hudební akademii zakončil magisterskou prací.

V letech 1968 - 1969 spolupracoval ve Velké Britanii s Dusty Springfield, Tomem Springfield (New Seakers), Boby Gentry a skladatelem Johnem Cameronem, kde byl velice ceněn pro schopnost psát pro symfonický orchestr. Na konci září 1969 se vrátil zpátky do vlasti. Po uzavření hranic musel přerušit spolupráci s britskou hudební scénou.

Dlouhá léta působil jako redaktor Československého rozhlasu a zároveň měl svou kapelu Maximum Petra Hanniga. Spolupracoval a především objevil řadu zpěváků a umělců – Hanu Zaňákovou, kterou přejmenoval na Lucii Bílou, Vítězslava Vávru, Stanislava Procházku ml., Jakuba Smolíka, Petru Černockou, Zdeňka Izera a mnoho dalších. S jinými významnými osobnostmi spolupracoval - Hana Hegerová, Jiří Wimmer nebo Iveta Bartošová s Petrem Sepeši. Vyprodukoval stovky singlů a řadu alb – prvním bylo v roce 1970 dodnes i ve světě vysoce ceněné elpíčko Michala Prokopa a skupiny Framus Five: Město ER, kde poprvé v celosvětovém kontextu použil v rámci rockové hudby dvanáctitónovou řadu. Jako hudební skladatel složil stovky písní a z mnohých se staly hity, která hrají rádia dodnes.

Zdroj životopisu: uživatel alnahu


Petr Hannig - knihy: