Koupit knihy

Petr D. Glofera

česká, 1979


Nahrávám...

Životopis

Narodil jsem se roku 1979 v Chrudimi a východním Čechám zůstal věrný dodnes. Vystudoval jsem střední hotelovou školu se zaměřením na cestovníruch a díky tomu zjistil, co v životě opravdu dělat nechci.
Po deseti letech ve službách České pošty mě počínající krize středního věku donutila udělat v životě několik změn. Začal jsem se seriózně věnovat psaní, s nímž jsem víceméně koketoval už od dětských let, a vystudoval filozofii na Masarykově univerzitě v Brně.
Prošel jsem několik zaměstnání jako skladník, číšník, řezník, prodavač nebo dělník, jímž jsem dodnes, protože o filozofy není v našich firmách právě největší poptávka.
První povídka mi vyšla v roce 2011 v knize Povídky 2011 ve Fragmentu.
Během dalších devíti let jsem nasbíral plno zkušeností v mnoha literárních soutěžích a vydal pár povídek a básní v knihách, sbornících i časopisech.
Žánrově se nejvíce soustředím na detektivku, sci-fi a trampskou povídku, ale sem tam se dám i do hororu nebo dobrodružného příběhu pro děti. Mými životními zálibami a do velké míry i potřebou je čtení, toulání se krajinou, vaření pro radost, život na venkově a samozřejmě psaní.
Od roku 2020 jsem se začal pod některá svá díla podepisovat jako Petr D. Glofera.

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.