Pavla Smetanová

česká, 1974

Nahrávám...

Životopis

Pavla Smetanová pochází z Valašska. Pracovala v cizině: ve Švýcarsku v sociálních zařízeních pro postižené seniory a mládež, v Londýně se několik měsíců věnovala studiu angličtiny. V jedenadvaceti letech začala jezdit po světě jako turistická průvodkyně: pracovala pro cestovní kanceláře ve Španělsku, v Tunisku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Dominikánské republice a na řeckém ostrově Korfu, kde trvale žije od roku 1998.

Její řecký manžel Adonis je lékař. Má dvě malé děti: Janise a Ofélii.

O svých aktivitách říká: „Zařizuji a vyřizuji v podstatě cokoliv v oblasti cestovního ruchu na Korfu, píšu knihy i články pro vlastní blog nebo jiné weby, pracuji jako asistentka lékaře, ale mám i mnoho jiných rolí... Pokud mám čas sama na sebe, hraju na klavír, na saxofon, zpívám, čtu, chodím na procházky, plavu, píšu blogy, setkávám se s přáteli, piju víno a pivo a jím dobré jídlo. Na cvičení a nákupy nemám ani čas ani náladu.”

Knížky Pavly Smetanové o životě a lidech na ostrově (Příběhy z olivového ostrova aneb když na Korfu kvetou mandloně a Korfu bez průvodce) čeští čtenáři milují. Pro mnohé z nich byly a jsou její knihy pozvánkou na tento nádherný řecký ostrov v Jónském moři.

O svém každodenním životě, zážitcích s místními lidmi i s turisty, zkušenostech s úřady, o řeckých zvycích, svátcích a aktuálních událostech píše na www.ostrovanka.cz a www.cesivrecku.cz.

Zdroj životopisu: Hradecký deník